Wiertarka sds plus zasilana akumulatorem

Do ostatniej strony »
G
Maciej 2007-04-14 00:00

Wiertarka sds plus zasilana akumulatorem

witam
Przymierzam sie do zakupu wiertarki na sds plus zasilana akumulatorem. Osobiście skłaniam sie ku Boschowi GBH 36 V-LI.
Dosyć dobre parametry na papierze ale jak w praktyce?
Jeśli ktoś korzysta z takiej wiertarki lub innej marki prosze o opinie.
Niestety nie wiem co wybrać a nie mam sie kogo poradzić.
Prosze o podzielenie sie wrażeniami z pracy takim sprzętem.
dziekuję

G
Marek 2007-04-15 00:00

Re:Młoto-wiertarka na sds plus zasilana akumulatorem

osobiście z tego typu urządzeń nie korzystałem ale miałem do czynienia z ludźmi z innych firm którzy taki sprzęt posiadali. Jeżeli zależy Ci na wywierceniu kilkunastu otworów pod kołki to powinno zdać egzamin ale jeżeli chciałbyś użyć to do wykówania większych otworów to niestety ale te urządzenia się nie sprawdzają i lepiej kupić młotowiertarkę sieciową za 500zł niż wydać na akumulatorówkę ponad 2000zł.

G
Michał 2007-04-16 00:00

Re:Młoto-wiertarka na sds plus zasilana akumulatorem

witam. fajna rzecz bo bez kabla:) a nie zastanawiales sie nad DC234KL dewalt-a?? z tego co widze ma troche słabsze parametry, ale ma szybko wymienialny uchwyt wiertarski z sds na zwykly i dwa aku LI 36V w zestawie z godzinna ładowarka. ewentualnie w 24V jest DC224KA lub DC224KB(3,0 Ah NiMH) i 18V DC212KA lub DC212KB (2,0Ah NiMH)
pozdro

G
p.p.h.u. budomont 2007-04-19 00:00

Re:Młoto-wiertarka na sds plus zasilana akumulatorem

skorzystaj z okazji i kup boscha razem z detektorem.
tutaj możesz go obejrzeć: http://www.narzedzia.pl/pl/infoPromotion/11_Bosch_75-lecie.html

G
Michał 2007-04-21 00:00

Re:Młoto-wiertarka na sds plus zasilana akumulatorem

a czy tu nie chodzi o akumulatorówke??
bawilem sie wczoraj modelem DC224KA dewolta.
jak na urzadenie akumulatrowe to sobie niezle dawal rade w płytach zelbetonowych.
oczywiscie ogranicenie to ze baterie padaja, ale to wada tych narzedzi
pozdro

G
Marcin 2007-05-01 00:00

Re:Młoto-wiertarka na sds plus zasilana akumulatorem

GBH 36-V LI/VF LI - piękna maszyna ;D
litowo jonowe aku, wydajnosć urządzenia sieciowego, wielofunkcyjna, czegóż chcieć wiecej?

G
Piotrek 2007-11-09 00:00

Re:Młoto-wiertarka na sds plus zasilana akumulatorem

Zastanawiam się nad tego typu urządzeniem
http://www.bosch-prasa.pl/informacja.asp?idinformacji=554
Ma służyć głównie do wiercenia otworów pod kołki rozporowe wiertłem 12mm na głębokość 8cm oraz przewiercenia się przez ściany wiertłem średnicy 8-12mm.
To, że nie trzeba ciągnąć kabla bardzo by ułatwiło oraz przyspieszyło mi pracę i jestem zdecydowany wydać nawet trochę więcej pieniędzy ale chciałbym mieć pewność, że będę zadowolony z pracy takiej wiertarki. Jak jest faktycznie z pracą takiego urządzenia na akumulatorach. Czy faktycznie bije tak mocno jak podobna sieciowa i na ile czasu starczy akumulator?

G
Terror 2007-11-09 00:00

Re:Młoto-wiertarka na sds plus zasilana akumulatorem

Siła udaru jest taka jak podaje producent. Szczerze wątpię aby Bosch podawał więcej (każdy wie, że na dobrą opinię trzeba sobie zapracować a stracić ją bardzo łatwo). 3J udaru tak czy inaczej robi swoje :) A co do akumulatorów ;/ Ciężko wyliczyć - duże znaczenie ma obciążenie im większe tym większe zużycie prądu. Ale gdyby zastosować dobry osprzęt do już samego w sobie dobręgo elektronarzedzia zwiększa to efektywność pracy. Ja strzelam 1 / 1,5 godz. pracy. A jak wy obstawiacie? Być może wiecie (ja strzelałem).
Hmmm Michale - może jednak lepiej aby młotek miał aku. Lion - jak już jest bez kabelka to niech też będzie lżejszy - większy komfort pracy.
Pozdrówki ... :)

G
Piotrek 2007-11-10 00:00

Re:Młoto-wiertarka na sds plus zasilana akumulatorem

A jak jest z pracą takich urządzeń w ujemnych temperaturach?

G
Rotorr 2007-11-10 00:00

Re:Młoto-wiertarka na sds plus zasilana akumulatorem

Mylę że około 30 otworów o jakich pisze Maciej dla maszynki 36V i <2Ah. Widziałem gdzieś na stronie DeWalt (USA) informacje na ten temat ale ich nie pamiętam niestety :(.

G
Maciej 2007-11-11 00:00

Re:Młoto-wiertarka na sds plus zasilana akumulatorem

witam
Właśnie kupiłem taką wiertarke.Bede już ja miał w poniedziałek u siebie i napisze dokładnie i obiektywnie jak działa.
Zasiegałem opini (e-mail) u osób co kupili już boscha i sobie chwala.
Wyczytałem w necie opinie ze jeśli chodzi o wiercenie otworów pod kołki , dyble to niema jakiś poroblemów natomiast jeśli chodzi o przewierty przez fundament wiekszym wiertłem to baterie moga nie starczyc.
tak czy owak w poniedziałek bede miał Boscha GBH 36 V-LI i zobacze na własne oczy co i jak.
Maciej

G
Marcin 2007-11-11 00:00

Re:Młoto-wiertarka na sds plus zasilana akumulatorem

liczenie żywotności akumulatorów to dosłownie loteria. jedyną wiadomą jest teoretyczna pojemność ogniw akumulatora, np 1,5 albo 2 Ah (ampero godzina). jednak czas pracy samego akumulatora to już czysta teoria w oparciu o bardzo wiele zmiennych. nie wspominając o cięgle postępującym ich zużyciu i starzeniu się.
wszystko zależy od tego co, o jakiej grubości i długości oraz do czego chcemy wkręcić lub wywiercić.
W zasadzie nie da się wyliczyć (chyba ze teoretycznie) żywotność akumulatora, bo będzie inna dla każdego rodzaju wykonywanej czynności.
przykładowo: wkręcamy wkręt do drewna gr. 3,5 mm o długości 30 mm w sosnowe drewno. teoretycznie można przyjąć opierając się na dane producentów, że powinno nam się na jednym cyklu pracy akumulatora wkręcić ich około 300/400 szt.
ale jeśli te same wkręty będziemy wkręcać w twardą powiedzmy dębinę, wydajność akumulatora spadnie już powiedzmy do poziomu 250 wkrętów. i tak dalej, wystarczy że zmienimy jakikolwiek parametr roboczy, a natychmiast znajdzie to odzwierciedlenie w żywotności akumulatora na jeden cykl ładowania.
I nie pozostawia wątpliwości, że niskie temperatury otoczenia wpływają negatywnie na pojemność akumulatorów.
To czysta fizyka. w ujemnych temperaturach cząsteczki i elektrony zaczynają poruszać się wolniej a tym samym sprawność ogniw może znacząco spaść, a w przypadku ogniw Ni-MH (nie wiedzieć czemu nazwanych niklowo wodorowych) akumulator taki błyskawicznie ulega samoczynnemu rozładowaniu. Ten rodzaj już po prostu tak ma, dlatego wkrętaki wyposażone w takie ogniwa kategorycznie nie nadają się do pracy na zewnątrz w niskich temperaturach oscylujących i poniżej zera.
Oczywiście dane dotyczące żywotności akumulatorów, ilości cykli ładowania po których zostanie zauważony spadek ich sprawności(skrócony czas pracy) to też bujda.
Takie testy (np. ilość wkręceń wkręta w deskę) i pomiary wykonuje się w warunkach laboratoryjnych w warunkach stałej temperatury i wilgotności, gdzie na akumulatory nie mają wpływu żadne czynniki zewnętrzne ani atmosferyczne.
konia z rzędem temu, który będzie użytkował swoją wkrętarkę w środowisku i warunkach zbliżonych do laboratorium badawczego ;)
pozdro

G
PODOLANY 2007-11-12 00:00

Re:Młoto-wiertarka na sds plus zasilana akumulatorem

witam
mam juz tę wiertarke.
Pierwsze wiecenia przeprowadziłem w bloczku betonowym stosowanym do mórowania piwnic:
Niema rzadnej róznicy względem wiertarki sieciowej klasy 2kg.
Wierciłem wiertłem fi 6mm i 12 mm dł. ok 10 cm.
nie stawała i nie muliła sie.
wukonałem 10 dziur wiertłem fi 6 i 5 dziur wiertłem fi 12
Co do ilości wykonanych otworów na 1 pełnym naładowaniu napisze pózniej.
Jutro zabieram ją na robote i zobaczymy jak bedzie. Bede mógł porówna szybkośc wiercenia w cegle z dniem dzisiejszym.
Pozdrawiam

G
Terror 2007-11-12 00:00

Re:Młoto-wiertarka na sds plus zasilana akumulatorem

Nie no litości! 3J młotek do takich wiertełek - to sam bym chętnie powiercił:):):) Czekam na dalsze ciekawostki (mnie nigdy na coś takiego nie będzie stać:(
Pozdr

G
Marcin 2007-11-12 00:00

Re:Młoto-wiertarka na sds plus zasilana akumulatorem

nigdy nie mów nigdy ;) (miliard w środę, miliard w sobotę)
w założeniu producenta to urządzenie miało być bezkompromisowe. Czyli pełna skuteczność urządzenia sieciowego w maszynie bezprzewodowej. No i nie ukrywam udało im się ;)
Kilka takich już upłynniłem, klienci są zachwyceni, a co do ceny... hmmm faktycznie makabrycznie droga, ale jeśli ktoś wymaga dużo od narzędzia musi liczyć się z kosztami ;)
pozdro

1 2 ... 3

Producenci :

Kategorie :