Wiertarka do 500 zł ?

Do ostatniej strony »
G
MTF 2007-10-22 00:00

Wiertarka do 500 zł ?

Witam
Proszę o poradę w kupnie wiertarki do ok. 500 zł. Najlepiej SDSa. Będzie wykorzystywana głownie do pracy w betonie choć nie tylko. Znajomy polecił mi Makite HR2440 podobno jest to sprawdzony produkt i warty inwestycji (nie do zdarcia).
Może macie jakieś inne sugestie ???
Pozdrawiam

G
Marcin 2007-10-22 00:00

Re:Wiertarka do 500 zł ?

napisz jeszcze w jakim zakresie i w jakim obciążeniu będzie musiała pracować. inny sprzęt kupuje się do domu a inny do firmy.
o tym czy coś jest nie do zdarcia (a ie ma takich rzeczy) zależy jeszcze kto, ile i jak tym pracuje, więc dobrze się namyśl i udziel szczerej odpowiedzi ;)
pozdro

G
MTF 2007-10-22 00:00

Re:Wiertarka do 500 zł ?

W sumie to masz rację. Będzie używana w pracy do montażu sieci logicznych (listew maskujących, szaf rakowych ,itp.; głównie to otwór i szybki montaż czy jakiś kołeczek)czyli myślę że średnie obciążenie.

G
Marcin 2007-10-22 00:00

Re:Wiertarka do 500 zł ?

wystarczy zatem sprzęt amatorski. skil, zielony bosch, lub z nieco wyższej półki (bez funkcji kucia bo niepotrzebna) hitachi, makita, dewalt, bosch niebieski, metabo, etc.
nie musi być końsko mocja, ale udar elektro-pneumatyczny się przyda (beton), plus jakiś adapter na zwykłe wiertła cylindryczne coby można było w drewnie, lub metalu powiercić od czasu do czasu.
wydaje mi się że narzędzie do 400-500 zł z VAT w zupełności zaspokoi Twoje potrzeby
pozdro

G
MTF 2007-10-23 00:00

Re:Wiertarka do 500 zł ?

A czy możesz podać jakieś konkretne modele danych firm.

G
Tomasz 2007-10-25 00:00

Re:Wiertarka do 500 zł ?

Jeżeli chciałbyś wydać nieco więcej niż 500 zł polecam Ci GBH 2-26 DFR . Może to za mocna i za duża wiertarka na twoje potrzeby , ale zobacz ją : http://www.narzedzia.pl/pl/productDetails/2751_M%C5%82ot_udarowo-obrotowy_GBH_2-26_DFR_Professional.html
Jest to wiertarka jedna z większych ( 2,9 kg) i ma możliwość podkuwanie jak i wiercenie z Mocnym udarem. Ma również w zestawie wymienny uchwyt na wiertła SDS+ a wszytsko to w ładnej walizce dla wygody. No i na Boscha masz 3 lata gwarancji.
Napewno ta wiertarka poradzi sobie w każdym wierceniu w betonie.

G
Tomasz 2007-10-25 00:00

Re:Wiertarka do 500 zł ?

Natomiast jeżeli chodzi o poręczną lekką wiertarkę abys nią mógł wiercić otwory pod wspominane listwy w trudno dostępnych miejscach to dobra będzie GSB 13 RE http://www.narzedzia.pl/pl/productDetails/2484_Wiertarka_udarowa_GSB_13_RE_Professional.html
600 W to już jest ok na takie wiercenie jaki będziesz miał pod listwy czy szafy. M\Wiertło maks 13 mm . Z tego co wiem to bedziesz wiercił na kołki od 6 do 10-12 mm. Wiertarka ma udar także Spoko.
Pozdrawiam

G
MTF 2007-10-27 00:00

Re:Wiertarka do 500 zł ?

Dzięki wielkie za pomoc

G
Terror 2007-10-27 00:00

Re:Wiertarka do 500 zł ?

Można by polecić zielonego Boscha np. PHB 2000 SRE, albo inny sprzęt amatorski. Trzeba sobie tylko zdać sprawę, że przy zakupie zielonego Boscha na firmę, traci się rok gwarancji (podobnie Skil), a w razie usterki serwis gwarancyjny może narzędzia nie naprawić tłumacząc się tym, że sprzęt nie nadaje się do prac profesjonalnych...(a tak będzie wtedy kiedy-serwisant zobaczy ksero kopię faktury + np. spalony silnik). Nie zawsze tak jest ale mogę powiedzieć, że coraz częściej. A pamiętać trzeba o tym, że otwory pod listwy czy inne elementy będą wiercone nie tylko w cegle, pustaku, czy jakimś innym lekkim materiale budowlanym (są jeszcze przecież sławetne płyty betonowe). A jednak udar elektropneumatyczny jest dużo lepszym rozwiązaniem - ponieważ może się okazać, że zwykła wiertarka nie daje rady. Więc lepiej kupic coś profesjonalnego czyli np. Makite 2440 albo 2450.

G
Tomasz 2007-10-27 00:00

Re:Wiertarka do 500 zł ?

Jeżeli już proponujesz Makite tego typu to ja powrócę do swojej poprzedniej wypowiedzi i będe przystawał za GBH 2-26 DFR z dwoma uchwytami na sds+ i samozacisk. A cena jest o wiele lepsza bo o jakies 150 zł od odpowiednika w makicie a mianowicie HR 2450T . No i na Boscha Gwarancja 3 letnia . Obojętnie czy firma a prywatnie ( po uprzednim zarejestrowaniu narzedzia na stronie Bosch. ) :)

G
Terror 2007-10-30 00:00

Re:Wiertarka do 500 zł ?

Poleciłem 2450 bo mam ją wypróbowaną. Tego Boscha nie miałem okazji używać:( .Masz rację jest dostępny w dobrej cenie a i 3 letni okres gwarancji jest atrakcyjny:) Czyli przychylam się do Twojej opinii. Jednak mam jedo "ALE" - juz kilka razy odbierałem reklamacje z serwisu gwarancyjnego Boscha gdzie albo usterka była źle rozpoznana albo prawidłowo rozpoznana i nie usunięta (przy czym serwis upierał się, że usterkę usunął).
A miałeś może już możliwość wypróbowania hr2470?
Oby "drobne" modyfikacje nie popsuły jakości i opinii jaką cieszą się poprzednie modele.
Pozdr ...

G
Marcin 2007-10-31 00:00

Re:Wiertarka do 500 zł ?

witam ;)
z nowymi generacjami narzędzi jest podobnie jak z kolejnymi częściami jakiegoś kultowego filmu....
coś w tym jest bo ilu z Was uważa, że najlepsza częścia matrixa była jedynka?
prawda jest taka, że nie ma sprzętu bezawaryjnego i często zrażamy się do jakiejś marki, modelu dlatego że sami mieliśmy pecha natrafić na egzeplarz z wadą, lub źle dobraliśmy narzędzie do zakresu/częstotliwości wykonywanych prac. nie zapominajmy też, że to że coś się psuje to najczęściej nasza wina... tak tak panowie, zajechać jest łatwo, a z autopsji wiem że tylko 1% ludzi przestrzega zasad prawidłowej eksploatacji, co chociażby widać po "dziewiczych" 9nigdy nie rozpakowanych z koperty) instrukcjach obsługi gdy ktoś oddaje narzędzie do reklamacji.
jestem pewien ze każde z wymienionych pzrez Was narzędzi z powodzeniem spisze się w przewidywanym przez MTF zakresie pracy. Każdy ma prawo oczywiście do własnego zdania i własnych animozji, odnoście wyższości jakiejś konkretnej marki nad inną, ale prawda jest taka że poza szczegółami technicznymi, detalami konstrukcyjnymi i designem to bardzo podobne narzedzia. bo cóż jeszcze innego można wymyśleć w swerze młotków sds+ klasy 2 kg? niewiele jak mniemam ;)
Zarówno Makita, metabo, bosch, dewlt, hilti, to dobre i uznane marki. Wybór właściwej to już osobisty wybór preferencyjny każdego użytkownika. To trochę jak z wyborem tapicerki i koloru w samochodzie w salonie. Każdy lubi inaczej, każdemu podoba się coś innego.
Pamietajmy jednak, że o gusach się nie dyskutuje ;)
pozdro

G
Michał 2007-11-01 00:00

Re:Wiertarka do 500 zł ?

a może poczekacie na nowy model boscha pbh 3000 z siłą 2,8J??
pbh 2000 siła 1,7 J
skil podstawowy model 1,5J to raczej troche mało.
to B&D kd960 ma 2,2J i troche osprzętu w walizce.
Jeżeli chodzi o dużą ilość pracy to kolego MTF zastanów się nad niebieskim boschem, makitą, aeg, dewalt.
pozdro

G
Terror 2007-11-01 00:00

Re:Wiertarka do 500 zł ?

B&D kd960 - ciekawa pozycja - przy czym dosyć ciężka. Siła udaru nawet bardzo dobra jak za cenę 500zł. Co do boscha PBH 2000 Re (ewentualnie modelu 200 - bez podkuwania). jest lrzejszy - waży 2,2kg i o wiele przyjemniej się nim wierci pomimo tego, że siła jego udaru to 1,5J. chociaż zgadzam się z teorią, że do firmy lepiej kupić coś profi. Napewno odczujesz różniczę w pracy czymś co ma np. siłę udaru 3J. A i serwis gwarancyjny nie będzie miał, żadnych "ALE" w przypadku awarii.

G
MTF 2007-11-05 00:00

Re:Wiertarka do 500 zł ?

Szczerze mówiąc to wybór jest dość duży, i sam nie wiem co mam wybrać. Dziękuje wam za porady i opinie. Pozdrawiam

1 2

Producenci :

Kategorie :