szybko zdejmowany uchwyt we wkrętarce - warto?

G
Zed 2017-09-17 14:40

szybko zdejmowany uchwyt we wkrętarce - warto?

Panowie, czy warto dołożyć do wkrętarki z szybko zdejmowanym uchwytem wiertarskim? Myślałem np o Metabo Power Maxx BS, dopłacając parę złotych można kupić wersję Quick, tzn z uchwytem mocowanym na zatrzask - do jego demontażu nie potrzeba narzędzi, wystarczy odciągnąć do tyłu pierścień i można go zdjąć. Tylko tak się zastanawiam, czy to wogóle przydatne, czy zbędny bajer? Jestem amatorem, więc może się mylę, ale zawsze myślałem, że bity mocuje się po prostu zaciskając w "futerku", tak jak wiertło, więc po co w takim razie zdejmowana główka i uchwyt na bita (z gniazdem sześciokątnym) pod nią? Chodzi tylko o możliwość szybkiej zamiany w czasie pracy z bita na wiertło i odwrotnie, czy jeszcze o coś? Dotychczas używałem wkrętarki właśnie w taki sposób, skoro normalnie można wkręcać mocując tak bity, to po co to całe zdejmowanie i drugi uchwyt pod spodem?
Zawodowcom pytanie pewnie wyda się głupie, ale jak napisałem, jestem amatorem, wkrętarki używałem kilka razy, a że szykuje mi się konkretny remont, to chcę sobie sprawić coś porządnego, tylko mam zagadkę z tym uchwytem.

G
czarny 2017-09-24 22:55

Re: szybko zdejmowany uchwyt we wkrętarce - warto?

silnik później weszły z zdejmowanym uchwytem , wynik ekonomiczny .Witam . Mam wkrętarkę parkside 12 V lecz bez zdejmowanego uchwytu i używam jej w pracy , jest super , zbytnio ją nadwyrężam bo wiercę otwory nawet 32 wiertłem choinką . Jakość jest lepsza niż Metabo w których wysiada

1