Szlifierka Mimośrodowa, rotex, gex turbo czy BO6040?

G
adi 2008-04-13 00:00

Szlifierka Mimośrodowa, rotex, gex turbo czy BO6040?

Potrzebuję szlifierki do szybkiego zgrubnego szlifowania (przeważnie sosny), potem wykańczam GEX-em 125AC papierem 80 i 180. Taśmowa nie spisuje się, za dużo po niej szlifowania wykańczającego żeby rysy zebrać(papier 60).
Myślałem o czymś takim z przełączaniem na szlifowanie zgrubne i wykańczające, mógłbym bez zmiany papieru doprowadzić powierzchnię do odpowiedniego stanu przed szlifowaniem 80-tką.
Czy macie jakieś doświadczenia ze szlifierkami: Makita BO6040, Bosch Gex 150 Turbo, Festool Rotex RO 125/150 ? Najlepiej by było porównanie pomiędzy nimi. I czy w ogóle warto - znajomy poradził mi żebym sobie kupił lepszy papier .
Dodam jeszcze, że normalnie to radzę sobie dobrze GEX-em 125 ale jak mi przyjdzie skleić metrowej szerokości blat i szlifować nierówności (czasem do kliku dziesiątych mm) pomiędzy deskami to mi ręce opadają

G
radosław giza 2008-04-17 00:00

Re:Szlifierka Mimośrodowa, rotex, gex turbo czy BO6040?

Ja słyszałem że rewelacyjne są te Fstoole, o którym piszesz, mają regulacje które pozwalają uzyskać wszystkie etapy szlifowania. Oglądałem kiedys jej prezentacje, pracowała elegancko, ale cena chyba dość wysoka !
Pozdro.

G
adi 2008-04-17 00:00

Re:Szlifierka Mimośrodowa, rotex, gex turbo czy BO6040?

Wszystkie szlifierki, które podałem maja przełączanie na ruch zabierający. Cena nie gra takiej roli - która najlepsza??

1

Producenci :

Kategorie :