szlifierka mimośrodowa, oscylacyjna czy taśmowa?

G
marti 2008-04-08 00:00

szlifierka mimośrodowa, oscylacyjna czy taśmowa?

Witam!
Która szlifierka najbardziej nadaje sie do szlifowania desek i listew w trakcie procesu lakierowania drewna. Wstępnie zasugerowano mi szlifierkę mimośrodową, a ponieważ nie będę tego robił zawodowo, nie musi to być sprzet profi (ale może; cena do 300zł). Napisałem moze, bo w Castoramie widziałem Metabo FSX200 (248,-). Zwróciłem również uwagę na "bajeranckiego" Skila 7460
Pozdrawiam i proszę o radę

G
szymon 2008-04-08 00:00

Re:szlifierka mimośrodowa, oscylacyjna czy taśmowa?

To zależy mi najlepiej się szlifuje taśmówką i mimosrodem. Oscylacyjna nie szlifuje tak dobrze, ona raczej nadaje się do matowania metalu, do gipsu. Na pewno metabo będzie lepsze.

G
workmen 2008-04-08 00:00

Re:szlifierka mimośrodowa, oscylacyjna czy taśmowa?

Einhell bbs 1200 bavaria - stolarz uzywa i chwali. Cena do 300. Duza, masywna. Metabo jest male czy raczej ma mala moc przez co malo wydajne. Rozsadnie miec 400 w mocy.

G
marti 2008-04-08 00:00

Re:szlifierka mimośrodowa, oscylacyjna czy taśmowa?

Ta metabo FSX200 ma tylko 240W, natomiast SKIL - 430W. Cena jest prawie ta sama: do 250 zł
Nie wiem na ile jest to potrzebne, ale Skil posiada 3 funkcje których nie mam Metabo:
1. System kontroli docisku - wskaźniku diodowy pokazujący aktualną siłę docisku
2. system płynnej, elektronicznej regulacji obrotów
3. zamiast papierowych worków na pył w Skilu jest wbudowany moduł odsysający pył szlifierski bezpośrednio do pojemnika z mikrofiltrem

G
workman 2008-04-08 00:00

Re:szlifierka mimośrodowa, oscylacyjna czy taśmowa?

No tak ciekawy bajer. Wyglada jak ufo. Mnie sie wydaje ze cokolwiek kupisz i bedzies uzywal uwazajac na urzadzenie to ono posluzy (w/w einhell dziala od 1,5 roku). Acha najciekawszy jest punkt 2 z twojej listy zalet skila.
Tasmowa zbierze wiecej materialu, troche lzejsza w prowadzeniu, to tak wg mnie. A moze ferm na allegro za 140. Sam nie bylem przekonany do ferma ale doswiadczenia innych kazalay zmienic zdanie.

1

Producenci :

Kategorie :