Szlifierka kontowa Bosch czy Makita

A
Adrian22 2012-10-20 16:51

Szlifierka kontowa Bosch czy Makita

Witam
Mam dylemat który mnie kosztuje 600 - 700 zł poszukuje dobrej szlifierki kontowej o śr. tarczy 230mm. Badz zestawu duży + mały do 1000 zł .Upatrzyłem 2 szlifierki topowych producentów ale nie wiem która okaże się mniej zawodna i posłuży mi bardzo długo.
Mam także pytanie dotyczące Makity zauważyłem że podobnie jak Bosch ma 2 kolorystyki urządzeń zielony i niebieski rozumie ze działa to tak samo jak w przypadku Boscha czyli Niebieski - profesjonalne, Zielone - nie profesjonalne czy w przypadku Makity to to samo ? Bądź ewentualne Wasze sugestie i propozycje oraz opinie. Urządzenie będzie wykorzystywane hmm w miarę często to ciecia betonu lub elementów stalowych zwykła praca przy budowie domu.
Oraz kolejne pytanie szukam także " małej szlifierki " tu raczej tez oczekuje niezawodności:

Oto modele: Szlfierki " Małe "
Bosch GWS 850 C
Makita 9558HN

Oto modele: Szlifierek 2200Vat
Bosch GWS 22-230 JH
Makita GA9020

G
... 2012-10-20 18:10

Re: Szlifierka kontowa Bosch czy Makita

Obejrzyj 230-stki Kress'a i Metabo, modele bez 'bajerów' kupisz za 600PLN.
Z małych wziąłbym Boscha niebieskiego, dewalta albo Kressa(ale te lepsze 125-tki mają droogie)

P
Paweł Sando 2012-10-21 09:53

Re: Szlifierka kontowa Bosch czy Makita

daruj sobie boscha ja polecam metabo tak jak pisał poprzednik proste modele to kwota ok650zł a gwarancja 3 lata i metabo robi naprawde solidne katówki

P
Paweł Sando 2012-10-21 09:54

Re: Szlifierka kontowa Bosch czy Makita

a makita raczej nie robi 2 lini produktów chyba że mówisz o czerwonym macteku

G
Adrian22 2012-10-21 10:33

Re: Szlifierka kontowa Bosch czy Makita

Pierwszy raz słyszę o firmach Kress'a i Metabo odwiedziłem ich główne strony obejrzałem oferty i zaciekawiło mnie nadal mam dystans ponieważ nie ma opinii na temat produktów tych producentów, konstrukcje wyglądają solidnie gwarancja na 3 lata co w przypadku Makity wynosi 1 rok. Poczekam na dodatkowe opinie, sugestie od Was, może więcej osób doradzi :)

G
Adrian22 2012-10-21 12:36

Re: Szlifierka kontowa Bosch czy Makita

A co do kolorystyki otóż mam 2 zdjecia. Jedno urządzenie jest zielone a 2 niebieskie na czym polega ogólna różnica oczywiście nie chodzi mi o parametry.

Zdjęcia

A
Adrian22 2012-10-21 12:40

Re: Szlifierka kontowa Bosch czy Makita

dodanie 2 zdjęć się nie udało zdjęcie 2 urzadzenia

Zdjęcia

G
... 2012-10-21 15:37

Re: Szlifierka kontowa Bosch czy Makita

Obydwie te szlifierki są niebieskie, to tylko różnica na zdjęciach. Makita ma taki turkusowy kolor, inny od Boscha.
Szkoda że nie słyszałeś o Metabo i Kress bo to firmy co najmniej tak samo solidne o ile nie lepsze niż Bosch i Makita. ;)
Kress jest podwykonawcą młotów dla Hilti, to chyba o czymś świadczy.

P
PanFleks - blog dla majsterkowiczów 2012-10-21 19:07

Re: Re: Szlifierka kontowa Bosch czy Makita

Pierwszy raz słyszę o firmach Kress'a i Metabo


To jest TOP3 jeśli chodzi o szlifierki kątowe... Czego do tej pory używałeś?

mam dystans ponieważ nie ma opinii na temat produktów tych producentów


Poszukaj dobrze, nawet w sklepie narzedzia.pl

co w przypadku Makity wynosi 1 rok.

Makita udziela dwuletniej gwarancji (zakup konsumencki), a rok faktycznie, ale przy zakupie na fvat. Kress i Metabo po 3 lata - bez względu fvat czy paragon.

P
Paweł Sando 2012-10-21 21:58

Re: Szlifierka kontowa Bosch czy Makita

z tym kolorem to zależy chyba od wielkości i może czasami starsze modele sie mogą różnić

G
JK. 2012-10-22 02:42

Re: Szlifierka kontowa Bosch czy Makita

Po pierwsze oczywiste; makita ma tylko JEDEN kolor narzędzi od masy czasu, więc nie ma mowy o innej linii, jest czerwony amatorski Maktec i w WB pod troche inną nazwą;)

Po Drugie nie śpieszyłbym się z określaniem co jest TOP, bo popularność nie znaczy odrazu najlepszej jakości. A TOP jakościowy kątówek 230mm to Hilti, Metabo, Fein, Milwaukee.
Z Tym że metabo, bosch czy Hilti opiera się na silnikach Kressa i tak.;)

1