Szlifierka kątowa 125mm

G
Marek 2014-10-27 09:41

Szlifierka kątowa 125mm

Witam. Proszę o pomoc przy wyborze:
Bosch GWS 7-125 720W
Hitachi G13SR3 730W
Zastosowanie nieprofesjonalne.
I czy warto przy tej mocy i wielkości szukać szlifierki z miękkim startem ?
Sensu regulacji prędkości raczej nie widzę. Pozdrawiam

G
Marek 2014-10-27 10:02

Re: Szlifierka kątowa 125mm

Jeszcze uzasadnię ten wybór :)
Hitachi jako nie za droga markowa, Bosch natomiast ma cieńszy uchwyt... czyli chyba pewniejsze trzymanie. Ewentualnie jakieś Wasze propozycje

G
Mike 2014-10-27 20:13

Re: Szlifierka kątowa 125mm

Ja bym brał Boscha właśnie ze względu na ten cienki uchwyt. Miękki start zawsze się przydaje bo oszczędza przekładnie szlifierki, przy każdej nawet małej mocy. Chociaż jak mała szlifierka jest dobra a nie ma soft-start to bym nie rozpaczał. Regulacja obrotów się przydaje czasami przy cięciu niektórych materiałów i pracy szczotkami.

J
Józek 2014-10-28 08:36

Re: Szlifierka kątowa 125mm

Ja tam bym polecał Hitachi, co mam i u mnie sprawuje się świetnie. Jest bardzo prosta, wygodna w trzymaniu. Dobre wyważenie i lekkość pracy przy trzymaniu i wycinaniu jest dużym plusem. Do płytek ceramicznych można działać jedną ręką. Szlifierka jest mała ale przy tym bardzo bardzo mocna. Nie odczułem spadku mocy nawet jak zdarzyło mi się ciąć kostkę betonową. Naprawdę dobry sprzet

G
Paw-Therm 2014-10-28 17:53

Re: Szlifierka kątowa 125mm

w kamieniu betonie itp trudno odczuć spadek obrotów poszlifuj stal albo przetnij grubszy kształtownik

myśle ze nawet dla amatorów 950w to minimum

G
robot 2014-11-02 12:12

Re: Szlifierka kątowa 125mm

Miękki start niepotrzebny, regulacja obrotów też nie, bo szlifierką 700 wat nie poszlifujesz i tak bo zaraz puści dymek :)
To maszynki dobre do przecinania cienkimi tarczami, zbrojenia, ew. jakieś blachy, rurki.
Optymalizowane pod kątem małego obwodu i wagi, kosztem uniwersalności.

popieram wypowiedź Paw-term

1