Szlifierka kątowa

A
Adrian 2013-10-23 16:55

Szlifierka kątowa

Witam,
szukam szlifierki kątowej do 550zł. Zależy mi na sprzęcie firmowym, szlifierki będę używał do różnych prac związanych z budową domu. Może, ktoś polecić jakieś modele szlifierek? Najbardziej przekonuje mnie Metabo i Bosch -mogą być inne- min. 1000W. Zastanawiam się czy warto interesować się szlifierkami, które obsługują tarcze 150mm np. Boscha GWS 15-150? Może ktoś się wypowiedzieć czy warto inwestować w 150mm czy może 125 jest bardziej uniwersalnym urządzeniem?

Pozdrawiam

G
Maariusz 2013-10-23 19:52

Re: Szlifierka kątowa

Ja posiadam w swojej kolekcji szlifierki na tarczę 125 i 230. Takie też tyrają we firmie w której pracuję. W tej chwili cała produkcja jest oparta na Bosch-u. Metabo i Hitachi leżą w skrzyniach i są dawcami organów. Podobno się nie sprawdziły parę lat temu.

P
Paweł Sando 2013-10-23 20:10

Re: Szlifierka kątowa

Witam kolego polecam metabo sam mam wersie 125, 150 i 230, wygoda sporo większa 150 do 125 bo większa głębokość cięcia problem jest ewentualnie z tarczami bo diamentowe w miarę wszędzie dostaniesz a do metalu 150 to raczej na zamówienie lub tylko w dużych sklepach niektórzy sprzedawcy to ogóle wzruszają rękami i nie wiedzą że takie sa szlifierki lub ewentualnie w miejscach trudnodostępnych lepiej podchodzi 125, modele są różne ja mam 150tkę akurat z regulacją obrotów ale to raczej nieprzydatne chyba że szlifujesz ale dobry wybór to modele z szybką wymianą tarczy sprzęgłem i zabezpieczeniem przed przypadkowym wlączenieb bo metabo ma takie włączniki że akurat t bardzo przydatne . Szlifierki żywotne maja dobry design poręczne i fajny serwis gwarancja 3 lata door to door teraz chyba nawet 4

P
Paweł Sando 2013-10-23 20:11

Re: Szlifierka kątowa

dodam ze w większości modeli metabo wielkość samej obudowy przy 150tkach jest taka sama jak w 125 różnica jest sama tarcza

G
Mike 2013-10-23 22:53

Re: Szlifierka kątowa

Możesz spokojnie zainwestować w tego Bosch`a GWS 15-150. Bardzo dobra szlifierka. Chyba najszybsza ze 150 - 9300 obr/min Mocna jak diabli i bezpieczna. Większa głębokość ciecia niż 125 mm. Ale jak będziesz potrzebował 125 mm to możesz dokupić osłonę do cięcia 125mm od Bosch`a i założyć tarcze 125mm. Pójdzie bez problemu. Model Bosch GWS 15-125 CIT to jest ta sama w zasadzie szlifierka tylko że na tarcze 125mm i z elektroniczną regulacją obrotów. Ale przekładnia i silnik identyczne. Jak założysz do GWS 15-150 tarcze 125mm to będzie chodziła tak jak GWS 15-125. W drugą stronę pewnie też się da ale ja tego nie polecam ze względów bezpieczeństwa. Wiadomo.
9300 obr/min to trochę mało w 125mm ( normalnie te Bosch`e 125 mm mają 11500 obr/min) ale da rade w okazjonalnym cięciu 125mm.
A z dostępnością tarcz to jest typowo po polsku: czyli i tak będziesz musiał zamawiać tarcze bo jak nawet sklep będzie miał 150mm to będą to te najtańsze produkty - typowy polak patrzy na to co najtańsze (żałosne to jest). Jak będziesz chciał kupić dobre tarcze to i tak na zamówienie. Polecam w tym rozmiarze Norton X-treme albo Andre Masterline. Oba topowe produkty i robione w Polsce. Daj pracę rodakom w Kole.

1