Szlifierka Bosch czy Makita (dwa konkretne modele)

G
miras 2010-10-21 15:10

Szlifierka Bosch czy Makita (dwa konkretne modele)

Witam wszystkich użytkowników forum. Bardzo prosze o pomoc przy wyborze małej szlifierki. W grę wchodzą wyłącznie 2 modele. (mam dostać na prezent od znajomego z Anglii) Sprawa gwarancji nie jest istotna - chodzi o kontekst czysto techniczny. Baaardzo prosze o porade i z góry dziękuje. Oto dwa modele:
1) BOSCH GWS 850 CE

2) MAKITA GA 5030

G
JK. 2010-10-21 20:51

Re: Szlifierka Bosch czy Makita (dwa konkretne modele)

W normalnych warunkach oraz w czysto subiektywnej opini brałbym Makitę, jest smuklejsza, jednak Bosch ma jednak więcej mocy i reglację prędkości która czasem się przydaje. Poza tym ta nowa Makita ma toprny wyłącznik niestety, a bosch to już czysty chińczyk... Gdyby brać pod uwagę gwarancję być może postawiłbym na Boscha, ale bez niej jak dla mnie jest tak pół na pół, albo 49 do 51% dla Boscha;)

G
Maariusz 2010-10-23 09:02

Re: Szlifierka Bosch czy Makita (dwa konkretne modele)

Makita w tej cenie to też pewnie w Chinach powstaje.

G
miras 2010-10-23 15:50

Re: Szlifierka Bosch czy Makita (dwa konkretne modele)

Na Boschu pisze: made in PRC. Na Makicie - Japan. Większą szlifierke mam (starszy model: de walt) a potrzebuje małą poręczną i narazie skłaniam się ku Makicie. (Byłem w sklepie - pooglądałem - wiem co i jak. A Boscha tego modelu poprostu w sklepie NIE MA! nawet w autoryzowanym Boschu! )

G
asior 2010-10-23 18:42

Re: Szlifierka Bosch czy Makita (dwa konkretne modele)

to że na tej makicie pisze japan nie znaczy, że jest produkowana w Japonii - bo właśnie brakuje magicznego słowa 'made in', to raczej na 100% chińczyk jak piszą powyżej (co czywiście nie przesądza o jakości bo to bardzo dobra zgrabna szlifierka do lżejszych zastosowań), na droższych modelach tego producenta np. stoi jak byk: Made in Japan czy też Made in UK

G
Maariusz 2010-10-23 19:43

Re: Szlifierka Bosch czy Makita (dwa konkretne modele)

Szlifierkę Bosch jak kupisz masz rok gwarancji. Musisz dopiero zarejstrować ją na stronie producenta i jest 3 lata. W Rzeszowie szlifierki 850C były w sprzedaży ale 850CE nigdzie w sklepie nie widziałem. Na A... jest ich pełno.

G
JK. 2010-10-23 19:45

Re: Szlifierka Bosch czy Makita (dwa konkretne modele)

Niezupełnie jest tak z makitą, bo sam mam u siebie np: wyrzynakę makity i na jednych pisze made in UK, a na drugich nie;]

1