szlifierka Bosch czy Makita

G
trębacz 2010-11-25 11:58

szlifierka Bosch czy Makita

WItam i o radę pytam. Czy możecie poradzić jaką dużą szlifierkę wybrać 230 mm.
Podaje typy: GWS 24-230LVI, GWS26-230JBV
MAkita GA9020R, GA9030R, GA9040R

G
Slawek1 2010-11-25 15:01

Re: szlifierka Bosch czy Makita

Ja wziąłbym mimo wszystko GWS-y. Głowica b.trwała i szlifierka elektrycznie raczej niezniszczalna ..... chociaż , hmmmmm .... nie znam narzędzia którego nie można zniszczyć.
Sławek

G
Maariusz 2010-11-25 15:43

Re: szlifierka Bosch czy Makita

Zastanawiałem się czy nie kupić szlifierkę firmy Flex a ostatecznie wybór padł na Aeg Ws21-230+. Makity są solidne lecz ciężkie.

G
JK. 2010-11-25 15:50

Re: szlifierka Bosch czy Makita

Sławku dziwie się tobie i takiej wypowiedzi;)) wierz mi dla chcącego nic trudnego, wystarczy mało odpowiedziala osoba i po kilku góra godzinach szlifierka jest zajechana. Ale fakt, faktem że w tym wypadku bosch jest ciut lepszym rozwiązaniem niż makita, może oprócz GA9040R.

Ale ostatnio klient bardzo mnie zaskoczył, szukał dużej szlifierki katowej AEG, twierdząc że w zakładzie mają taką już 6 lat podczas a Bosch już trzy padły. Mimo że jestem jak to niektórzy mówią "fanem" AEG traktuje to tylko jako wyjątek, bo fakt faktem Bosch ma duzy wybór szlifierek i są bardzo dobre.

G
Slawek1 2010-11-26 10:16

Re: szlifierka Bosch czy Makita

Wiesz Kubo nie zamierzam dyskredytować ani narzędzia, ani firmy . Mam takąż GWS 24 zajechaną w ordynarny sposób przez użytkownika- zatkali otwory wentylacyjne i spalili wirnik. Zdarza się to dość często w wielu innych szlifierkach intensywnie użytkowanych. Oryginalne szczotki do tej szlifierki kosztują 40zl, a tanie z targu 12, użytkownik oszczędza na szczotce parę złotych i niszczy komutator. (i tak dalej).... To miałem na myśli pisząc ,że każde narzędzie można zajechać.
wracając do tematu - to dobre szlifierki.
Slawek

1