Suwmiarka Mitutoyo

G
Góral 2010-04-20 14:14

Suwmiarka Mitutoyo

Witam! Od pewnego czasu pracuję przy tokarce i dość często muszę korzystać z suwmiarki. Niestety większość z nich jest strasznie podłej jakości: pękają, rozlatują się i etc. Słyszałem, że produkty firmy Mitutoyo cechują się niezwykłą precyzją i wytrzymałością. Czy ktoś z was miał z nimi styczność, czy są one naprawdę takie dobre? I jak wygląda sytuacja z cenami lepiej kupić japońską suwmiarka na lata czy taniej będzie kupować chińskie produkty które po chwili lądują w koszu? No i gdzie można nabyć taki sprzęt. Pozdrawiam!

G
kretacz 2010-04-20 20:18

Re: Suwmiarka Mitutoyo

Czesc,

Rozumiem ze chodzi ci o suwmiarki elektroniczne, mitutoyo, hollex, vis, sa dobre,
problem w tym ze trzeba nimi sie umiec poslugiwac, nie mozna zamoczyc, czy dopuscic do zamoczenia noniusza. Uzywam roznej dlugosci suwmiarek do 1200 oraz ich wykonan specjalnych i jakos nie mam z nimi problemu. Polecalbym ci vis, jezeli chodzi o standardowa dlugosc 160, to moja podstawowa bron, 2 rok chodzi i wymiarowo nie narzekam. Mitutoyo dobre czujniki robi , hollex srednia jakosc, vis przyzwoite.

G
Góral 2010-04-21 07:47

Re: Suwmiarka Mitutoyo

Tak, chodzi o suwmiarkę elektroniczną.
Czyli że nie warto iść w Mitutoyo na siłę, tylko wybrać coś innego?
Jestem z Bielska zna ktoś dobry sklep z takimi narzędziami?

G
wojtek.GG 2010-04-21 07:58

Re: Suwmiarka Mitutoyo

Góral, jeśli o mnie chodzi to ja by raczej kupił Mitutoyo. Jest naprawdę świetna, takiej jakości jeszcze nie widziałem. A cena - ja jestem zwolennikiem kupowania raz, a dobrze bo nie stać mnie na oszczędzanie :-)

A jeśli chodzi o sklep to w Bielsku jest co najmniej jeden np. ten:
http://www.artmet.bielsko.pl/narzedzia_skrawajace.html

No i może to śmieszne, ale ja mam moją suwmiarkę i wiem że jak coś jest źle to musi być moja wina, bo ona się nie myli. Pozdrawiam!

G
wojtek.GG 2010-04-21 07:59

Re: Suwmiarka Mitutoyo

Sorry dałem złego linka:
http://www.artmet.bielsko.pl/

G
kretacz 2010-04-22 17:38

Re: Suwmiarka Mitutoyo

Czesc,

Nie ma co isc na sile w jedna firme, ja korzystam codziennie z oprzyrzadowania wielu marek (zapomnialem jeszcze o firmie Mahr glowny konkurent mitutoyo ) i wszystko zalezy od celowosci jego stosowania, jezeli robisz nie zbyt dokladne wymiary to wystarczy ci sumiarka, bardziej dokladne mikromierz , supito( srednicowka) czy pasametr, wszystko ma swoja cene. Jak kogos stac to moze zamiast suwmiarki mitutoyo maszyne pomiarowa sobie sprawic - zmierzy do angstremu. Tylko po co mierzyc z dokladnoscia rzedu wielkosci atomow gdy tolerancja wynosci 0,2 czy 0,1 mm .

milego dnia.

G
Graf Ramolo 2010-04-23 02:46

Re: Suwmiarka Mitutoyo

ZAbiłem 3 sufmiarki elektroniczne. Teraz tylko Mitotoyo

G
Nowy 2010-08-20 15:06

Re: Suwmiarka Mitutoyo

Jeżeli szukasz sprzętu Mitutyo to odezwij się do chłopaków z LP. Współpracuje z nim i naprawdę jestem zadowolony.

G
ptaszunko 2011-04-04 10:33

Re: Suwmiarka Mitutoyo

Podpisze sie pod tym co napisał krętacz.Wszystko zależy do czego potrzebujesz choć ja zdecydowanie popieram suwmiarki bądź czujniki z Noniuszem nie mam zaufania do elektroniki w tym przypadku nawet nasza rodzima suwmiarka z noniuszem będzie lepsza niż markowa elektroniczna ale.....wybór jest Twój!!

G
Marcin Bogucki 2011-10-10 17:21

Re: Suwmiarka Mitutoyo

Są dostępne suwmiarki szczelne na zachlapanie. Trwałość tej suwmiarki jest legendarna. U mnie w zakładzie używa się najstarszych po 11 lat

G
jurek 2012-02-21 21:38

Re: Suwmiarka Mitutoyo

To tylko takim palantom którzy nie wiedzą jaka jest technika pomiaru proszę zmierzyć w 3d z dokładnością 0,1 na płycie pom. a jaki będzie bład pomiaru? dupki

G
esemi 2012-06-18 13:05

Re: Suwmiarka Mitutoyo

Witam.

Jestem kontrolerem jakości i już od trzech lat korzystam z modelu suwmiarki elektronicznej MITUTOYO , 500-203-21.
Nie ma opcji, żeby ta suwmiarka się myliła, to naprawdę dobry sprzęt .
Od czasu jak korzystam z tego modelu nie chce nic innego.

Zdecydowanie polecam wszystkim wymagającym, pomiar do 0,01 mm

G
Michael 2014-09-16 14:15

Post został usunięty w związku z naruszeniem regulaminu forum.

G
torfbud 2014-10-17 12:44

Post został usunięty w związku z naruszeniem regulaminu forum.

1