stihl ms230

G
jasiek666777 2008-06-25 00:00

stihl ms230

witam forumowiczów... mam problem może banalny dla niektórych może śmieszny ale dla mnie nie do opanowania....tne sporo drzewa bo potrzebuję dość sporo...moja piła ms230, którą mam już od dawna ciągle stwarza mi problemy tego samego typu...po jakimś czasie gdy nowy łańcuch już trochę się zużyje[zdarza się to co jakiś czas] po prostu nie tnie jak należy...piła nie tnie prosto tak jakby prowadnica się przekręcała... łańcuch tnie dobrze na początku prowadnicy, a gdy tnie się całą powierzchnią to momentalnie staje i się zawiesza....silnik jest bez zarzutu...smarowanie świetne...więc o co chodzi?? o prowadnice czy łańcuch?? sam nie używam tej piły i sam jej tylko nie ostrze...robią to 3 osoby... czy to ma jakikolwiek związek z tym co mi się przydaża?? jak to opanować?? na nowym łańcuchu się to nie zdarza więc czy to od ostrzenia zależy?? ale czemu prowadnica tak ucieka w bok?? jest nie do utrzymania...czekam na rady...pozdro odp

G
tomek88 2008-07-07 00:00

Re:stihl ms230

miałem taki problem ze swoją husqvarną. jest to wina złego naostrzenia łańcucha (jedna strona bardziej ostra, przez co więcej skrawa i ściąga łańcuch w bok) bardzo poważny problem, ponieważ zanacznie przyspiesza zużycie prowadnicy. jedyna rada - bardziej postarać się przy ostrzeniu i po problemie:) chyba że już jedna strona prowadnicy jest bardziej wytarta, wtedy trzeba ją wymienić

G
Piotr Jęsiek 2008-07-11 00:00

Re:stihl ms230

dzięki za radę... wydaje mi się wystarczająca... postaram się następnym razem od początku i przypilnuje by ten problem się nie powtarzał...;]

G
tomek88 2008-07-11 00:00

Re:stihl ms230

powodzenia. czekam na efekty;)

1

Producenci :