stihl czy husqvarna ?

Do ostatniej strony »
G
Zibi 2007-03-31 00:00

stihl czy husqvarna ?

Witam i proszę o pomoc. Chcę kupić za niedługo pilarkę spalinową. W związku z tym, że wychodzę z założenia że biednego nie stać na dziadostwo, chcę kupić wyłącznie stihla lub husqvarne. Pilarka ta będzie służyć do pielęgnacji drzew w ogrodzie, od czasu do czasu do wycinki średniej wielkości drzewa i do cięcia go na opał. Kupie napewno Stihla MS 180, lub Husqvarne 137. Proszę o opinie i poradę która jest lepsza. Jest to dla mnie o tyle ważne, że pilaka którą kupie ma być na tzw. "całe życie". Zgóry dziękuje za pomoc.

G
tomasz 2007-04-10 00:00

Re:stihl czy husqvarna ?

bierz stihla sa zajefajne... moj ojciec taka kupoil pracuej bezawaryjnie. podobno tez ma lepsze silniki niz konkurent

G
mario 2007-04-19 00:00

Re:stihl czy husqvarna ?

jakies 10 lat temu kupilem pilarke husqvarne model 45 .Uzywam sporadycznie mniej wiecej do tego samego co piszesz.Jestem bardzo zadowolony nic jeszcze sie z nia nie stalo.Zadnej naprawy w serwisie. Wymienilem 3 lancuchy i jeden raz prowadnice. Dbaj o proporcje oleju i bezyny, po kazdym uzyciu rozkrec i dokladnie wyczysc z zabrudzen a bedzie dzialac latami .POzdrawiam.

G
Zibi 2007-04-19 00:00

Re:stihl czy husqvarna ?

Dzięki za rady. Wczoraj kupiłem husqwarne. Narazie idzie jak burza. Czas pokaże czy dobrze wybrałem.

G
bartosz 2007-04-20 00:00

Re:stihl czy husqvarna ?

Watpie zeby stihl mial lepszy silnik ;] kiedy stihl wchodzil na ryne byl calkiem zielony w tych sprawach a husqvarna miala parunastoletnie doswiadczenie w tego typu silnikach bo wczesniej robili motocyle jak i do tej pory ;]

G
pawel 2007-05-29 00:00

Re:stihl czy husqvarna ?

husqvarna jest lepsza masz racje ja mialem stihla kose i pile i same z nia problemy nie polecam NIE KUPUJCIE ZLOMU

G
PAWEL 2007-05-29 00:00

Re:stihl czy husqvarna ?

MASZ RACJE DOBRZE ZROBILES JA TEZ MAM MASZYNY HUSQV I NIE ZALUJE ZE KUPILEM GODNE POLECENIA A STIHL PRZEREKLAMOWANY I NIE POLECAM GRATULUJE DOBREGO WYBORU POZDRO

G
Michał 2007-05-29 00:00

Re:stihl czy husqvarna ?

witam
kolego mam nadzieje ze wiesz ze obie firmy produkuja narzedzia ogrodowe i profesionalne do ciaglej pracy w lesie.
pilarki ogrodowe sa tansze bo sa wykonane z innych materialów i czas uzytkowania jest krotszy. pilarki typu profi maja lepiej wykonane amortyzatory( pochlaniaja wiecej wibracji) startery, odprezniki, ogrzewane kabłonki i inne dodatki ulatwiaja prace w trudnych warunkach (oczywiscie cena w gore).
jesli chodzi o marke to obie sa dobre:) ja wiekszosc pracowalem husqvarnami serii 3 i dobrze mi sie pracowalo
stihl jakos mi nie podchodzil w dloni. ale to kwestia przyzwyczajenia
pozdro

G
bartosz 2007-05-29 00:00

Re:stihl czy husqvarna ?

tak racja ;] ale faktem jest tez iz wlasnie husqvarna opatentowala amortyzatory jednak patentu chroniacego zdrowie nie mozna zabronic uzywac ;]

G
Tomek 2007-08-29 00:00

Re:stihl czy husqvarna ?

Nie wierzę w to aby oba urządzenia STIHL były awaryjne
widzocznie nie potrafisz ich obsługiwać

G
Adam 2007-09-09 00:00

Re:stihl czy husqvarna ?

Używam pilarek Husqvarny juz jakieś 7 lat i jestem z nich bardzo zadowolony. Obecnie mam drugą, starszą sprzedałem i zakupiłem nową, z mocniejszym silnikiem. Jest niezawodna i ergonomiczna. Mam serwis niedaleko, jednak zaglądam tam jedynie w celu zakupu oleju czy łańcucha. Polecam. Poza tym mam znajomka który pracuje jako drwal w Niemczech....wyobraźcie sobie że tamtejsze firmy pracują jedynie na Husqvarnach i nie chcą słyszeć o innych markach pilarek :-)

G
Marcin 2007-10-25 00:00

Re:stihl czy husqvarna ?

Watpie zeby stihl mial lepszy silnik ;] kiedy stihl wchodzil na ryne byl calkiem zielony w tych sprawach a husqvarna miala parunastoletnie doswiadczenie w tego typu silnikach bo wczesniej robili motocyle jak i do tej pory ;]
Bardzo mocno mylisz się kolego, Stihl zaprezentował swoją pierwszą pilarkę spalinową w 1929 roku, a Husqvarna dopiero 30 lat później (wcześniej produkowała między innymi broń). Łatwo zauważyć, że to jednak STIHL był zdecydowanym prekursorem w tej materii.
W związku z tym kolego zanim coś napiszesz sięgnij najpierw do jakiejś lektury (jak mniemam potrafisz korzystać z zasobów światowego internetu... może się mylę?). I nie pisz więcej takich bzdur, poczytaj trochę... poczytaj.
Swoją drogą uważam, że obie firmy produkują doskonałe pilarki i rozstrzyganie kwestii która z nich jest lepsza jest mało zasadne. Udział w krajowym rynku mają bardzo podobny, profesjonaliści używają zarówno STIHL-a jak i HUSQVARNY.
POZDR.

G
bartosz 2007-10-27 00:00

Re:stihl czy husqvarna ?

Watpie zeby stihl mial lepszy silnik ;] kiedy stihl wchodzil na ryne byl calkiem zielony w tych sprawach a husqvarna miala parunastoletnie doswiadczenie w tego typu silnikach bo wczesniej robili motocyle jak i do tej pory ;]
Bardzo mocno mylisz się kolego, Stihl zaprezentował swoją pierwszą pilarkę spalinową w 1929 roku, a Husqvarna dopiero 30 lat później (wcześniej produkowała między innymi broń). Łatwo zauważyć, że to jednak STIHL był zdecydowanym prekursorem w tej materii.
W związku z tym kolego zanim coś napiszesz sięgnij najpierw do jakiejś lektury (jak mniemam potrafisz korzystać z zasobów światowego internetu... może się mylę?). I nie pisz więcej takich bzdur, poczytaj trochę... poczytaj.
Swoją drogą uważam, że obie firmy produkują doskonałe pilarki i rozstrzyganie kwestii która z nich jest lepsza jest mało zasadne. Udział w krajowym rynku mają bardzo podobny, profesjonaliści używają zarówno STIHL-a jak i HUSQVARNY.
POZDR.
hmmm, to ja radziłbym zasięgnąć lektury ;] fakt stihl pierwszy wprowadził na rynek pilarki spalinowe ale to husqvarna miała dużo wcześniej dużo większe doświadczenie w silnikach
"W roku 1920 Husqvarna zakłada własną fabrykę silników"

G
Marcin 2007-10-27 00:00

Re:stihl czy husqvarna ?

BRAWO...praca domowa odrobiona jednak z małą nieścisłością
"1919
Zbudowano pierwszy model motocykla z silnikiem w całości zaprojektowanym i wyprodukowanym przez firmę Husqvarna . Produkcja tego silnika trwała aż do 1930 r."
Ale ta mała niedokładność może wynikać tylko z tego, że korzystamy z różnych źródeł.
Jednak nadal mnie to nie przekonuje. Fakt, że FORD produkuje samochody z silnikami spalinowymi od 1903 roku nie oznacza, że potrafi produkować pilarki spalinowe.
Przypominam forum dotyczy pilarek, a nie motocykli.
Pozdr.

G
bartosz 2007-10-27 00:00

Re:stihl czy husqvarna ?

hmmm, dokładnie dotyczy pilarek... to kto mądry panie wprowadził system amortyzacji w pilarkach spalinowych ? a pilarka to niby na korbkę jest ? :P zaraz idę skołować jakaś piłę bo przecież doświadczenie w ogóle do tego potrzebne nie jest ;]

1 2 ... 10

Producenci :