Skil Masters 1790 MA czy DeWalt D25113K

G
ravic_m 2010-12-12 01:29

Re: Skil Masters 1790 MA czy DeWalt D25113K

Sorki, że tak czekaliście na opinie. W końcu zdecydowałem się na kupno młotowiertarki AEG BH 2600 RX2. Kupiłem ją za 720zł, ale utargować udało mi się tylko koszty transportu. Zresztą na żadnej aukcji na Allegro z młotowiertarkami AEG z wyprzedaży (niebieska linia) nie chcieli dać rabatu, bo wg nich cena już jest atrakcyjna. Dotarła do mnie w środę. Trudno mi na razie powiedzieć cokolwiek na temat dajmy na to kultury pracy, czy coś w tym rodzaju, bo nie mam jeszcze wierteł, a i czasu też nie za bardzo. Pierwsze wrażenie są raczej przytłaczające! Miałem w rękach kilka młotowiertarek z poziomym silnikiem (np. DeWalt D25123K). Gdy jednak tą wziąłem do ręki byłem zaskoczony jej masywnością. Sprawia wrażenie sporo cięższej i lepiej wyważonej od innych. Jest solidna, no i cicha. Mam wiertarkę udarową 950W Skilka i jest głośniejsza od tego AEG! Sprytnie rozwiązany jest ten system Fixtec. Pomysłowe rozwiązanie. Cóż więcej? Więcej wrażeń po pierwszej robocie!
A jeśli chodzi o sam wybór, to należę do grona tych, co wolą zapłacić więcej i mieć święty spokój. Nie jestem gadżeciarzem, który liczyłby na ochy i achy znajomych podziwiających mój sprzęt. Swego czasu byłem już zdecydowany na kupno młotowiertarki z pionowym silnikiem "marki" CMI. Mój brat przywlókł 2szt. z Niemiec z promocji w jakimś OBI, czy Castoramie dla siebie i ojca. Obydwaj używali tego czegoś bez poszanowania i ograniczeń. Nie było roboty, z którą by sobie nie poradziło to CMI. Po co więc ładować kasę w coś markowego, kiedy tu mam tanie i dobre, sprawdzone w ekstremalnych warunkach? Już miałem to kupić, gdy zadzwonił brat i mówi, że obydwie rozleciały się jak na zamówienie w tej samej chwili. I to był ten moment kiedy wróciłem i utwierdziłem się w przekonaniu, że "za psie pieniądze psy mięso jedzą". Pewnie nie będę używał tej młotowiertarki zbyt często, ale przynajmniej mam gwarancję, że nie będę musiał w przyszłym roku kupować kolejnej. Za jedną moją miałbym 3 chińskie. Skąd mam jednak wiedzieć co posłuży mi dłużej: 3 chińskie czy jedna solidna i uznana markowa? Rozsądek nakazał skłonić się w stronę tego drugiego rozwiązania. I to polecam Tobie, Wojtek.

G
JK. 2010-12-12 19:16

Re: Skil Masters 1790 MA czy DeWalt D25113K

Ravic ja w domu używam też tylko bardzo dobrych narzędzi, mimo że czasem mają i pół roku przerwy, to wiem że gdy uzyje ich ponownie nie zawiodą, nawet przy dłuższych pracach.
Zawsze są dwie metody nabywania narzedzi... Raz na wiele lat, lub czasem 2 razy w roku;) - jedyne co roźni te metody to gotówka i jej jednorazowe duże wydanie. Oraz kultura pracy, która jest nieporównywanie wieksza w sprzęcie profi.

G
gość 2010-12-12 21:41

Re: Skil Masters 1790 MA czy DeWalt D25113K

Wojtek! Ile znaczyć będzie twoje dziś optimum (schowane w szafie) za lat 10?
Spójrz w elektronarzędzia z dwutysięcznego roku i rzuć okiem, i rozsądkiem na posty Sławka1

"Żyjemy w świecie, w którym jeden wariat tworzy wielu wariatów, lecz jeden rozsądny człowiek tylko niewielu rozsądnych"

G
Felek 2010-12-12 21:53

Re: Skil Masters 1790 MA czy DeWalt D25113K

[quote:gość]Wojtek! Ile znaczyć będzie twoje dziś optimum (schowane w szafie) za lat 10?

Wojtek, Gość miał na myśli, żebyś robił bruzdy pod instalacje patykiem.
Patyk po 10 latach będzie nadal wyglądał jak patyk. A za 10 lat będziemy robili bruzdy siłą woli. Odpowiedni cytat z klasyka też się znajdzie.

G
gość 2010-12-12 22:42

Re: Skil Masters 1790 MA czy DeWalt D25113K

Felek. "Gość" nie jest (niestety) wieszczem. Co autor miał na myśli to domena 8-śmio klasowej jeszcze zamierzchłej podstawówki.

Sławek1 = patyk? Jeśli nawet za szczupły i zbyt wysoki, anemiczny, suchy, kruchy, wątły to jeszcze żaden powód marginalizacji tej persony...

Wojtek! Wiedz, że jedna średnia gminna inwestycja, pozwoli Ci nie tylko zmienić park maszynowy, ale i bazę transportową (w nieokreślonej przyszłości). Nie spodziewaj się kokosów od prywatnego inwestora. Licz na własną siłę, moc i przerób.

G
Felek 2010-12-13 00:24

Re: Skil Masters 1790 MA czy DeWalt D25113K

[quote:gość]
Sławek1 = patyk? Jeśli nawet za szczupły i zbyt wysoki, anemiczny, suchy, kruchy, wątły to jeszcze żaden powód marginalizacji tej persony...

Tak, Gościu, proponuję Wojtkowi, żeby robił bruzdy Kolegą Sławkiem.
A jak Kolega Sławek się zgodzi i będzie miał odpowiedni udar, to nawet przewierty i przeciski.

G
gość 2010-12-13 00:41

Re: Skil Masters 1790 MA czy DeWalt D25113K

Przeciski powiadasz?
Miarkuj, gdyż za chwilę chciał będziesz dokonać odwiertów w Chile...

Jak Kolega Sławek się zgodzi...

A jak się nie zgodzi?
Wystarczy zajrzeć w jego odpowiedni rzeczowy wpis...
Wystarczy zajrzeć nawet, gdy się zgodzi...

G
Wojtek 2010-12-13 06:59

Re: Skil Masters 1790 MA czy DeWalt D25113K

No właśnie to robienie bruzd najbardziej mnie nurtuje . Ciekawy jestem ile takim sprzętem można jechać na ciągłym ogniu w materiale typu suporeks cegla czerwona, tynki . Pewnie nie za wiele , sądząc po tym poście... http://www.narzedzia.com.pl/Forum/Praktyczna-moc-m%C5%82otka-AEG-BH-26-LE-11832.html to pewnie nie za wiele chociaż tutaj panowie wyraźnie przegięli..Pewnie trzeba będzie kątąówką się wspomagać a i to pewnie z przerwami na ostygnięcie maszyny. Kurcze powinny być jakieś sygnalizatory przegrzania.. Jeden termostat za 10zł i dioda z zasilaniem kolejne kilka groszy ale chyba nie jest to na rękę producentom;/

G
Fuwa 2011-12-31 22:54

Re: Skil Masters 1790 MA czy DeWalt D25113K

Polecam szczerze sprzęt AEG. Młotki są super !

1 ... 8 9