Skil Masters 1790 MA czy DeWalt D25113K

Do ostatniej strony »
G
Wojtek 2010-12-01 21:48

Re: Skil Masters 1790 MA czy DeWalt D25113K

Dziwne ma karte gwarancyjną a nie ma gwarancji bo nie było sprzedaży jakoś dziwne. Hmm jak patrzyłem to była jeszcze za 1zł :)

G
JK. 2010-12-02 01:19

Re: Skil Masters 1790 MA czy DeWalt D25113K

Wojtek owszem jest ona silna, ale równocześnie cięższa i wieksza, poza tym nie da się wypiercić tym czyms normalnie otworu 6mm, poza tym jeśli sds plus ma udar powyżej 5J to bardzo łatwo pękają wiertła.
Dlatego mało który producent decyduje się, na produkcje młota sdsplus o takiej sile. Chyba że ktoś koniecznie chce zaoszczędzić na wiertłach czy koronkach bo sds max sa droższe. Ale gdybyś chciał kupić taki młot, potrzeby ci i tak będzie lekki młotek do wiercenia srednicami 5,6, 8mm w miare dokladnych otworów.

Ravic - jest kilka typow wymiennych uchwytów sds plus. Ja w milwaukee PH 30X też taki posiadam. Zwykłe głowice SDS plus mają orginalne lekkie bicie, większe lub mniejsze w zależnosci od jakości. U mnie akurat fixtec chodzi dość prosto jak na sdsa. Byc może dlatego że Fixtec AEG/milwaukee nie jest zrobiony jak w innych markach i głowica sds jest zakręcana. To znaczy żeby zablokowac wiertło sds, trzeba obrócić głowicą i kilkanascie stopni, więc nie mna nie charakterystycznej sprężyny(do odciągania) jak wymiennych uchwytach Boscha czy makity. A moim zdaniem to sprężyna, w normalnym sdsie służy jako automatyczny zatrzask, jest jednym z powodów "bicia" głowicy.

G
ravic_m 2010-12-02 11:02

Re: Skil Masters 1790 MA czy DeWalt D25113K

JK, chodziło mi bardziej o sposób wiercenia ta młotowiertarka w stali. Posłuże sie przykładem.Pożyczyłem kiedys od kolegi młotowiertarkę Metabo.Chcąc wieścic nia w stali trzeba bylo zamocowac uchwyt trójszczękowy w uchwycie SDS. Uchwyt trójszczękowy byl nakręcony na trzpień,na ktorego koncu obcięte były rowki wpustowe SDS. Tym sposobem przy wierceniu w stali trzeba bylo liczyć sie z charakterystycznym luzem uchwytu SDS. Jak to jest rozwiązane w AEG BH 2600 RX2?
Pozdrawiam.Ravic

G
JK. 2010-12-03 00:28

Re: Skil Masters 1790 MA czy DeWalt D25113K

Nie, Fixtec polega na całkowitej wymianie głowicy, ściągasz sdsa i zakładsz metalowy uchwyt wiertarski na wiertła walcowe, mocowanie uchwytów w taki systemie opiera się na metalowej tuleji w której masz klika nafrezowanych półkulistych otworów, na kuli stalowe znajdujące się przy mocowaniu uchytów wiertarskich tuż za rączką. Ten system jest ciut stabilniejszy od mocowania adaptera sds, bo głowica sds ma tylko prowadzenie(lub dwa) i kulkę zatrzaskową. W systemie Fixtec jest tych kulek przynajmniej 6, więc uchwyt wiertarski siedzi w narzędziu pewniej niż wiertło czy adapter w głowicy sds-plus.


A tak poza tym Młot sluży do betonu;) do drewna czy metalu kup sobie jakąś zwykłą wiertarkę... proste.;)))

G
JK. 2010-12-03 02:27

Re: Skil Masters 1790 MA czy DeWalt D25113K

A jakieś minimalne bicie bedzie zawsze;]

G
JK. 2010-12-03 02:31

Re: Skil Masters 1790 MA czy DeWalt D25113K

Aha bicie będziesz miał zawsze, mniejsze lub wieksze ale zawsze;)

G
Maariusz 2010-12-03 16:36

Re: Skil Masters 1790 MA czy DeWalt D25113K

Według mnie młotowiertarka jest do wiercenia w betonie a do wiercenia w stali lub drzewie kupuje się drugą ze zwykłym uchwytem zębatym. Nie ma elekronarzędzi uniwersalnych. To moje zdanie z którym inni nie muszą się zgadzać.

G
ravic_m 2010-12-03 19:19

Re: Skil Masters 1790 MA czy DeWalt D25113K

Wiem o tym, Panowie. Jestem właśnie na etapie kupna AEG BH 2600 RX2. Podjąłem decyzję. Potem mam zamiar kupić jeszcze niedużą wiertarkę, albo młotowiertarkę ze zwykłym udarem mechanicznym. Pytałem o możliwość wiercenia w stali czy w drewnie, bo nie mam zamiaru wozić dwóch wiertarek na działkę jeśli będę miał tam podkuwać i wywiercić jeden otwór w drewnianym słupku. :-)

G
JK. 2010-12-03 20:29

Re: Skil Masters 1790 MA czy DeWalt D25113K

Chyba wiertarkę z udarem mechanicznym;) - młotowiertarka to inna nazwa mlota z udarem pneumatycznym, najczęsciej uzywana w stosunku do małych młotów, którym brak podkuwania....

G
ravic_m 2010-12-03 23:09

Re: Skil Masters 1790 MA czy DeWalt D25113K

Hm, no tak. Chyba już za długo gadam o młotowiertarkach. :-)

G
Wojtek 2010-12-06 22:10

Re: Skil Masters 1790 MA czy DeWalt D25113K

Panowie znów mam do Was kilka pytań.
Czym różni się Makita Hr2470 od HR2450?
Czy Hr2810 jest składane w Chinach
Gdzie są składane 2470?
Jak z jakością w porównaniu do Boscha GBH 2-26dfr- hr2470?
Co myślicie o Wurth MASTER H 26-MLS do czego to jest bliźniak 2-26 dfr ? Ma jakiś dziwnie małą liczbę udarów ?
JK ta BH 26 w porównaniu z PN 3000 czymś się różni(chodzi mi o ten model 800 W) Ravic przyszła Ci ta 26 ? Jak wrażenia robiłeś jakieś testy :)



G
JK. 2010-12-06 23:50

Re: Skil Masters 1790 MA czy DeWalt D25113K

Może postaram sie odpowiedzieć...
Makita HR2470 to nowsza wersja HR2450 - zmienili troche desin obudowy.
Makita HR2810 - niestety coraz rzadziej przychodza do mnie makity które mają napisane wyraźnie np: "made in England" lub "made in Japan" - o skutkuje wnioskiem że ogólnie narzędzia makity to "skaładaki" tzn: że wsrodku moga byc częsci produkowane w róznych krajach, między innymi w chinach także....
Jeszcze rok temu HR2470 jakie dostawałem do sklepu były z Anglii, ale w tej chwili jak napisałem wyżej coraz mniej tego typu napisów....

Jakościowo bosch 2-26 i makita 2470 są podobne, choć 3 lletnia gwarancja i troche silniejszy udar? przekonałby mnie do boscha...
Tak Wurth nie robi własnych młotków, zleca to innym firmą, głownymi wykonawcami elektronarzędzi Wurtha, są Bosch i AEG.
Co do liczby udarów to raczej pomyłka, bo ten młotek powinnien mieć 4000 a nie 400;) ale mam więcej watpliwości co do siły teraz udaru;)
Bo na stronie Boscha w tej chwili GBH 2-26DRE/DFR ma 2,7J a nie 3J! Czyżby do tej pory po prostu naciągał klientów w butelke z tymi 3J? - szczerze wcale by sie nie zdziwił gdyby tak było, bosch zawsze lubił "przesadzać" z parametrami swoich narzędzi...

Co do ewentualnie młotów AEG BH26LE i BH2600RX2(PN3000X2) - BH26LE - młotek z silnikiem pionowym 3,2J a BH2600RX2 to "nowsza" wersja młota PN3000X2 - modele pod nazwa BH w Polsce praktycznie nie wystąpiły w masowej sprzedazy, bo zaraz zaprzestano produkcji tych młotków na rzecz nowych pomarańczowych KH24E, KH26E i KH28Super... Po prostu Bh2600 zamin zawitał do polski już w był w zasadzie nieakutalny;) więc konstrukcyjnie BH i PN to prawie to samo na 99% BH2600 ma kilka drobiazgów więcej, chodzi np: o troszke inny przełącznik biegów, oraz mechanizm udarowy ma ciut inny(BH ma dodatkowe cylindry bębenkowe takie jak model mocnejszy PN 3000SX2)

G
Felek 2010-12-07 00:02

Re: Skil Masters 1790 MA czy DeWalt D25113K


Czy Hr2810 jest składane w Chinach
Gdzie są składane 2470?


Wojtku, musisz uważać na Chiny. Przenigdy nie kupuj narzędzi z Chin - tylko i wyłącznie z Niemiec i Japonii. W Chinach do narzędzi wkładają robaki - mogą zagnieździć się w Twoim przewodzie pokarmowym i będziesz miał refluks. Narzędziami z Chin nie zrobisz tyle samo, co narzędziami z Niemiec. Są mniej wydajne, i brzydko pachną. Musisz używać wyłącznie narzędzi czystej rasy. Gdybyś miał problem, zwróć się z pytaniem na tym forum - tu jest bardzo dużo detektywów - ja potrafię poznać narzędzie z Chin po zapachu.

Aha - jeszcze jedna rzecz - sprawdź, czy Twój telefon, mikrofalówka, poduszka powietrzna w samochodzie, nowe dżinsy z H&Mu, laptop i drukarka nie mają niczego chińskiego. Znane są przypadku telefonów z Chin, które przekręcały mowę - ludzie się przez nie rozstawali, samobójcy rzucali się w przepaść. Ogólnie kieruj się zasadą, że absolutnie żadnej chińszczyzny w domu ani obejściu. A jak już się przekonasz do tej idei, to daj znać - pokażę Ci fajną miejscówkę, gdzie będziesz mógł postawić chatę z mchu i liści. Dostaniesz też kawałek pola, żeby w spokoju paść kozy. Polskie i niemiecki, nie chińskie, rzecz jasna.

G
pawel 2010-12-07 00:05

Re: Skil Masters 1790 MA czy DeWalt D25113K

BH2600 ma kilka drobiazgów więcej, chodzi np: o troszke inny przełącznik biegów, oraz mechanizm udarowy ma ciut inny(BH ma dodatkowe cylindry bębenkowe


JK, co to są cylindry bębenkowe i czemu służą?
Czy mając to w wiertarce będę pracował wydajniej?
Na co wpływają cylindry bębenkowe w narzędziach?
Chciałem kupić AEG, ale nie wiedziałem o cylindrach.
Teraz już prawie postanowiłem, ale proszę o podpowiedź.

G
Wojtek 2010-12-07 07:09

Re: Skil Masters 1790 MA czy DeWalt D25113K

Felek poprawiłeś mi dzisiaj nastrój przy śniadaniu :) Nie wiem czym się zajmujesz na co dzień ale rzuć to w diabły i zacznij pisać ;) Co do samego faktu produkcji w Chinach nie mam nic przeciwko niestety w większości przypadków wiąże się to ze spadkiem jakości.Spadek ten może być związany także z polityką producentów związaną ze stosowaniem tańszych materiałów prostszych rozwiązań technicznych które nie koniecznie muszą się sprawdzać.Pracuję w firmie która produkuje materiał X i widzę jakie kombinacje się robi żeby z każdego metra została złotówka więcej. Dzięki JK za porady :) Pozdrawiam

1 ... 6 7 8 ... 9