Skil Masters 1790 MA czy DeWalt D25113K

Do ostatniej strony »
G
JK. 2010-11-20 15:53

Re: Skil Masters 1790 MA czy DeWalt D25113K

Co do propozycji mogę podać jeszcze ten:
http://allegro.pl/aeg-mlotowiertarka-800w-pn-3000-x2-wiertarka-i1327908215.html - To samo co BH2600XR2 - ale model typowo katalogowy(popularniejszy) - Ten sklep wkońcu zaczyna robic wypzedaże niebieskiego AEG. Może sam coś upoluje.

G
Wojtek 2010-11-23 23:28

Re: Skil Masters 1790 MA czy DeWalt D25113K

I jak tam Panowie zakupy zrobione? Ja siedzę co wieczór na necie i poluję ale jakoś marnie mi idzie...chyba z natury jestem niezdecydowany. Ta Aeg z przedostatniego postu zniknęła szybciej niż się pojawiła. Nic w ciekawej cenie też nie widać... Niedaleko mnie mam makitę Hr 2810 za 945zł ale to troszkę przy dużo ... wolałbym zostawić sobie troszkę kaski na wiertła i nie wywoływać kryzysu finansowo społecznego w rodzinie. Oglądałem makitę 2470 i boscha 2-26 DFR i ogólnie bardzo pozytywne wrażenia..Co do Kressa to jakoś nie mogę się przepomóc żeby wydać 900 zł na sprzęt o którym prawie nic nie słyszałem . Nie wiem czy to tylko takie moje odczucie ale wygląda na mały młotek ? Dzowniłem do Robo-kopa o tą 3000X2 (dobra firma z allegro) i gość też raczej polecał pomyśleć nad AEG niż nad kress-em chociaż twierdził że kress jest też bardzo dobrej jakości. Z kolei Aeg BH 2600 znów nie podchodzi mi bo to mało popularny model. Później mogą być komplikacje z jakimiś pierdołami gdyby trzeba było dokupić części.
A jeszcze tak mi przyszło na myśl czy wśród tej klasy sprzętu jest coś z zabezpieczeniami termicznymi ? Pozdrawiam Wojtek

G
digi 2010-11-23 23:46

Re: Skil Masters 1790 MA czy DeWalt D25113K

Firma Robokop jest śmieszna a gość mega prymitywny w swoich pokrętnych tłumaczeniach.

G
JK. 2010-11-24 00:15

Re: Skil Masters 1790 MA czy DeWalt D25113K

Z częsciami do Bh 2600 RX2 raczej nie powinno być, to to samo co PN 3000, tylko zmieniono nazwe BH(bohr-hammer) a PN to skrót o starych bardzo nazw w AEG Pneumatic - tak kiedy w AEG nazywano młotki.
Ja posiadam PH 30X z Milwaukee i on posiada zabezpieczenie termiczne, ale jego cena w najlepszym wypadku to 1300zł.

Gdybyś jednak myślał na czymś jednobiegowym, to Kress wydał niedawno młotek 800 PE z udarem 3J, na allegro nie widziałem go ale ogólnie jest dostepny w sklepach internetowych. Cena ok 650zł;) czyli coś jak Bosch 2-26.

G
ravic_m 2010-11-24 19:08

Re: Skil Masters 1790 MA czy DeWalt D25113K

Ja też się jeszcze waham. W sumie jestem zdecydowany na tego AEG BH 2600 RX2, czy PN 3000 X2, ale jakoś tak zwlekam. Może trafię na Dewalta D25323K lub coś podobnego tej marki? Mam jakąś dziwnąć chęc kupna i posiadania młotowiertarki z pionowym silnikiem, ale szkoda mi pieniędzy. Z drugiej strony obawiam się, że mółbym zarżnąć młotowiertarkę z poziomym silnikiem przy okazji jakiejś grubszej roboty. Mo i tak czekam na okazję. Raz taka była: gość sprzedawał młotowiertakę, bo dostał w prezencie, a nie byłą mu potrzebna. Nowa D25323K poszła za ok.850zł. Przegapiłem. :-)

G
ravic_m 2010-11-24 20:06

Re: Skil Masters 1790 MA czy DeWalt D25113K

Jeszcze jedno mnie zastanawia. Która młotowiertaka lepsza: http://allegro.pl/mlotowiertarka-aeg-bh-2600-rx2-bosch-gbh-2-26dfr-i1324604406.html , czy http://allegro.pl/mlotowiertarka-aeg-bh-26le-za-790zl-i1331008464.html? Pomijam już fakt, że ta ostatnia jest sprowadzana z Anglii.

G
JK. 2010-11-24 22:09

Re: Skil Masters 1790 MA czy DeWalt D25113K

Wygodniejsza jest BH26LE, ma też mocniejszy udar. Ale BH2600XR2 to młotek dwubiegowy, czyli wydajniejszy. Nie ma lepszych gorszych moim zdaniem.

G
Wojtek 2010-11-24 22:12

Re: Skil Masters 1790 MA czy DeWalt D25113K

Ravic , co do chęci zakupu młotowiertarki z pionowym silnikiem ...chyba mamy tak samo a kaski rzeczywiście szkoda:) Niestety z realnych wydaje mi się tylko ten Kress PSE 800 .. 818 zł niestety gwarancja jakaś 2 letnia czyli też coś szemranego. Poświęciłem dzisiaj trochę czasu na studiowanie niemieckich portali narzędziowych i co ciekawe
Kress PSE 800 u nich 10 lat gwarancji.... z przeglądami corocznymi ( nie zrozumiałem dokładnie za któreś się płaci a za któreś nie ale dostawy do firmy są po stronie kress-a) Przypuszczam że ma to na celu i dobry utarg na częściach zamiennych. Nie wiem dlaczego ale często przyrównywany był do zielonego boscha ale u nich zielony bosch jest gut więc nadal ciężko powiedzieć jak to z Kresem jest naprawdę. Nie mniej spotkałem sporo pozytywnych opinii tylko kwestia czy użytkownicy użytkowali je w sposób profesjonalny czy amatorski.
AEG Pn3000 X2 na portalu typu ceneo niestety marne opinie...ogólnie awaryjny ale inne modele bardzo dobre opinie...(portal ciao.de czy jakoś tak) Jak ktoś już pisał stare wersje tego modelu były lepsze z przekładnią nie zalaną niebieskim plastikiem tylko z czarną ze stopów (?) Nie wiem JK jak z tym było ? Z drugiej strony było tylko kilka opinii więc też nie jest to miarodajne... Dużo dobrych opini było o wersji z silnikiem 1050 ale już ich nie czytałem bo to ponad kaskę jaką chcę na to wydać.
No cóż u Niemców najczęściej mówi się o HILTI ale ...to już zupełnie inna bajka a już na pewno finansowa:)

No i jestem w punkcie wyjścia :D Może powrót do pierwotnej koncepcji ...Makita 2470 ? Z drugiej strony chciałbym jedno narzędzie które kosztowałoby dobrą kasę a jednocześnie dawało sobie radę z koronkami i zasuwało z dłutem :) Chociaż jak patrzę to za ok 1500 zł można wybrać już młotki w klasie 5 kg które mają niezły udar no ale kto będzie do drobnych prac kupował młotek na sds max za ponad 1500 zł który większość czasu będzie leżał na półeczce w warsztacie. Klasa 3 kg w konstrukcji L kosztuje drogo w porównaniu do możliwości jakie daje chyba że kupuje się ją do konkretnego celu gdzie ważna jest waga i możliwości.Pozdrawiam Wojtek

G
Łukasz 2010-11-24 22:49

Re: Skil Masters 1790 MA czy DeWalt D25113K

Powiem Ci Wojtku że oglądam teraz serwisówki Kressa i te małe młotki z pionowym silnikiem zamieniają ruch obrotowy na posuwisto-zwrotny w taki sam sposób jak te z poziomym silnikiem(tam jest chyba łożysko wahliwe, czy coś w tym stylu). Żal byłoby mi katować taki młoteczek przy kuciu, wolałbym chinola za 200 dokupić. Dopiero 'dziewięćsetka' ma klasyczną budowe, pewnie dlatego też kosztuje dwa razy więcej.

G
JK. 2010-11-24 23:38

Re: Skil Masters 1790 MA czy DeWalt D25113K

PN 3000X2 - awaryjny? Pierwsze słysze szczerze, klika lat temu PN 3000 X2 i model PN 3000 SX2 sprzedawałem, miałem dokładnie zero reklamacji, dosłownie zero, owszem BH 2600 jednobiegowy czasem gościł w serwisie, najczęsciej na wymiane uszczelek, lub zapylony uchwyt SDS, ale do dziś mam 2 stałych klientów którzy w 2005 kupili te młotki i mają je nadal bez awarii( wymieniali tylko szczotki) i pracują nimi do dziś, w tym czasie padły im Makita HR 2450 czy Bosch 2-26.

Być może ktoś pomylił modele, bo aeg ma ich troche i są podobe do siebie bardzo: PN 3000 R2, PN 3000XN2, PN 3000SXN2, PN 3000X2 i PN 3000SX2 i jest jeszcze BH 2600, BH 2600RX2 i chyba jeszcze jeden którego nie pamietam. Co do przekładni, to Bosch czy Makita moglby jeszcze sporo sie nauczyć od AEG, właśnie przekładnie w narzędziach AEG są ich głównym atutem.

Co do koloru obudowy i jakoby gorszej jakości tych niebieskich - bzdury wyssane z palca. Wiem znam opinie na forum z przed paru lat gdzie 2 osoby jakoby żaliły się że Czarne były lepsze. Nie wiem jak zmiana koloru plastiku miała wpłynąć nagle na jakość narzędzia, ale być może ktoś porównuje młoty z przed 5lat do tych z przed 10 lat, a dziś chwalimy te z przed 5 lat;) uważając że nowe są ggorsze.;) uważam że wiele w tym bredni. Po prostu coraz mniej szanujemy narzędzia. Owszem spadek ogólny jakości jest widoczny od lat, ale akurat róznica bodajze roku między ostatnimi modelami z czarną obudową przekładni a tymi z niebieską każe sugerować, ze po prostu to narzekanie. Znam mase osób które najpierw wychwalają narzędzie, a potem gdy nagle coś w końcu się zepsuje narzekają że złom itp...

Co do opini o zielonym Boschu u Niemców, to szłyszałem zupenie inne opinie, choc by takie że oprócz kilku modeli, to Niemcy wolą kupić Einhella bo o połe tańszy a serwis 24h na naprawe 48h na dostarczenie sprzetu do klienta, 10lat gwarancji na dostepność części. A jest i tak tańszy niż "zieleniec". Co do Kressa to też troche inne opinie znam, wielu wyrobiło sobie kiedyś opinie że niebieski Kress to amator a Czerwony profesjonalny - bzdura totalna! Kress niebieski jest taki sam jak czerwony w pelni profesjonalny, te same podzespoły ta sama jakość, jedyne czym kiedys się odrózniał to że Niebieski Kress tzw: Linia Expert - była po prostu gorzej wyposażona, gorsze walizki, brak dodatków, krótsze kable itp... Więc jak ktoś porównuje Kressa do zielonego boscha, raczej ma zerowe pojęcie o narzędziach;)) Wkońcu od kilku lat młoty udarowe Hilti robi Kress, Kress robi młoty udarowe dla Protoola, Celmy, Perlesa i Flexa. To Kress wyposażył nasze górnictwo miedzi, w maszyny górnicze wygrywając przetarg z Hilti.(Ta sama jakość za niższą cene), podobnie jak w Rosji i Gazpromie (wyposaża go Kress, Hilti przegrało).

Jesli nadal myślicie nad pionowym silnikiem to lepszej okazji chyba nie traficie:
http://allegro.pl/aeg-mlotowiertarka-bh-26-le-sds-plus-3-2j-lxe-fv-i1296055844.html - gwarancja producenta 3 lata, Jest mniejszy i lżejszy niż Kress 800PSE.

G
JK. 2010-11-24 23:54

Re: Skil Masters 1790 MA czy DeWalt D25113K

Łukaszu - co do konstrukcji, to teoretyczna większa wytrzymałość na podkuwanie młotków z silnikiem pionowym bierze się nie tyle z konstrukcji udaru, ale fizycznych właściwości rozkładu wektorowego sił.:) To troche skomplikowanie brzmi ale chodzi o to, że obciążenie działające na mechanizm udarowy jest skierowany prostopadle do osi napędu silnika, przez co jest ona mniejsza(dwa prostopadle wektory siły, ich suma jest ich przekątną wektorową), przy silniku poziomym teoretycznie wektor siły oporu jest większy i działa mocniej na silnik, bo wektor siły jest dłuższy(suma dwóch wektorów prostopadłych, a nie przekątna). Zresztą te same właściwości pododują że konstrukcja pionowa mniej obciąza rękę;) jest lepeij wyważnona, mimo tej samej wagi, wydaje się lżejsza.

G
Wojtek 2010-11-25 18:37

Re: Skil Masters 1790 MA czy DeWalt D25113K

Chłopaki a podrzucicie jakiś link tak żeby zobaczyć budowę profesjonalnego młota , młota w stylu kress i z silnikiem poziomym ... W zasadzie nigdy nie przyglądałem budowie takiego młota więc warto wiedzieć na co zwrócić uwagę i może szukać w tym kierunku :) Pozdrawiam

G
JK. 2010-11-25 20:04

Re: Skil Masters 1790 MA czy DeWalt D25113K

Na stronie kressa(niemieckiej są schematy). Ja mogę pokazać coś bardziej wizualnego dotyczącego BH 26LE/PLH 26XE
http://www.milwaukeetoolvibration.com/internet/METAVSWEB.nsf/vwPages/PLtool-design-start?OpenDocument&nav1=tool-design-start
Zakładka "konstrukcja narzędzia" -> "mocna konstrukcja"

G
Wojtek 2010-11-28 19:24

Re: Skil Masters 1790 MA czy DeWalt D25113K

Dzięki JK
Tak przyglądałem się temu kress-owi 800 i 900 i jakoś nie bardzo mogę się rozpatrzeć w 800. Nie za bardzo widzę cały korpus przy 800 taki jak jest przy 900? JK a wiesz gdzie można znaleźć schematy do Makity HR8210? Miałeś jakąś styczność z tą Makitą. Tak konstrukcyjnie bardzo różni się od Kressa ? Pozdrawiam

G
JK. 2010-11-28 20:36

Re: Skil Masters 1790 MA czy DeWalt D25113K

HR2810 - to jedyny mały młotek sds-plus makity w ktorym też się postarano o aluminiowo-magnezowy korpus. Tak mam ten młotek w sprzedazy, bardzo dobry, ale jakbym był malkontentem jak co niektrórzy tutaj, co narzekają że komus padła bateria w wkretarce, to powiedzialbym że za prawie 1200zł nie kupiłbym tej makity, bo musiałem 2 egzemplarze wysłac do serwisu bo ciekł z nich olej z przekładni!... Ale że znam troche narzedzia to wiem, że takie usterki są niczym a HR 2810 to bardzo dobre narzędzia.

Co do róznicy miedzy 800PSE a 900 PSH jest dość znaczna już. W 800PSE metalowy korpus to częsci nr: 53 i 32 tylko ale jest to normą w większości tego typu młotków. Taki metalowy korpus jak 900 PSH nie znajdziesz juz w lżejszych młotkach sds-plus w wadze poniżej 3,5kg. Wyjatkiem jest wspomniany tutaj przeze mnie AEG BH26LE ale on normalnie kosztuje ok.1200zł podobnie jak makita HR2810... Jest jeszcze wersja niebieska na Allegro tego AEG za 800zł. No i są wspominane tutaj starsze wersje AEG młotków PN dwubiegowych, ale konstrukcje poziome. Jedynie mowy młot milwaukee PH30x ma ciut więcej tego korpusu metalowego od reszty.

1 ... 4 5 6 ... 9