Skil Masters 1790 MA czy DeWalt D25113K

Do ostatniej strony »
G
Łukasz 2010-11-09 11:07

Re: Skil Masters 1790 MA czy DeWalt D25113K

Metabo, Kress, i ten AEG także.

G
Felek 2010-11-09 11:21

Re: Skil Masters 1790 MA czy DeWalt D25113K

Felek, które modele?
Np. metabo?
2 biegi, podkuwanie, na 2 biegach udar?

G
JK. 2010-11-09 11:51

Re: Skil Masters 1790 MA czy DeWalt D25113K

Tak, udar możesz miec na dwóch biegach.

G
Łukasz 2010-11-09 13:43

Re: Skil Masters 1790 MA czy DeWalt D25113K

Metabo UHE 28 Plus i Kress 1050PXC

G
Felek 2010-11-09 14:25

Re: Skil Masters 1790 MA czy DeWalt D25113K

Łukasz, oglądałem to metabo.
Ale tam na 1 i 2 biegu nie ma możliwości wiercenia z udarem, bo przecież seria UHE ma dwa biegi do wiercenia bezudarowego, jeden z udarem i możliwość podkuwania...

G
Łukasz 2010-11-09 17:22

Re: Skil Masters 1790 MA czy DeWalt D25113K

No to niezła kicha :/
Dzięki za ostrzeżenie, bo właśnie też rozglądam sie za czymś dwubiegowym w klasie ~3kg.

G
Felek 2010-11-09 18:04

Re: Skil Masters 1790 MA czy DeWalt D25113K

Metabo akurat dość konsekwentnie nazywa narzędzia: UHE od uniwersal, czyli dwa biegi bez udaru, kucie i udar, BHE od bohr, czyli wiercenie i kucie, KHE od kombi, czyli wiercenie, podkuwanie i wiercenie z udarem. Sam używam UHE i coś nie chciało mi się wierzyć, że w mojej dwa biegi są bez udaru, a w UHE 28 raptem z udarem ;-)

G
ravic_m 2010-11-09 22:13

Re: Skil Masters 1790 MA czy DeWalt D25113K

W tym segmencie narzędzi stawiam Boscha, AEG/Milwaukee i Kressa wyżej od konkurencji, a na dole właśnie Hitachi.

A gdzie byś tego Dewalta plasował? No i co byś z tych 3 polecał
powiedzmy, że z Boschem zamiast Hitachi?

G
JK. 2010-11-09 22:46

Re: Skil Masters 1790 MA czy DeWalt D25113K

Standardowo maszyna taka ma dwa przełączniki - jeden wyłacznik udaru(AEG ma go od spodu, Kress z boku)) Włącznik taki jest dwustopniowy czyli udar lub bez. Drugi przełącznik jest osobny i w AEG masz 1 bieg, 2 bieg i 0 oznaczające podkuwanie. Fakt że Metabo ma jeden przełącznik - pozycje 2 bieg, 1 bieg, 1bieg(udar) i podkuwanie. Więc jest podobnie jak z zielonym Boschem niestety.
Aha Felek z tego co pamiętam sera BHE jest bez podkuwania;)) - zresztą pamiętam ładnych pare lat temu, jak jeszcze handlowałem Metabo pewien cyrk z Młotkami, zmówiliśmy bodajrze KHE a dostaliśmy włąsnie UHE;] po tym incydencie i pewnymi problemami z wiertarkami mój szef zrezygował z metabo.

G
Felek 2010-11-09 22:51

Re: Skil Masters 1790 MA czy DeWalt D25113K

JK dzięki za wjaśnienie, BHE tylko wierci, nie ma podkuwania - sprawdziłem.
Niestety, mylisz się z tymi nazwami - widocznie coś pokićkaliście w zamówieniu. Jak można pomylić UHE z KHE? pewnie źle było zapisane.
Słyszałem, że teraz bardzo wiele osób chce handlować metabo ze względu na genialne warunki, ale szczegółów nie znam.

G
Felek 2010-11-09 22:53

Re: Skil Masters 1790 MA czy DeWalt D25113K

JK - ale jesteś żartowniś: porównywać Metabo z zielonym Boschem to nawet na forum dla amatorów nie wypada ;-) To tak jakby AEG równać z Einhellem!!!!

G
JK. 2010-11-09 23:07

Re: Skil Masters 1790 MA czy DeWalt D25113K

Jesli mam to bardziej opisać to uważam tak:
1) Hilti, Bosch, AEG/Milwaukee i Kress(Protool, Flex, Perles- dużo robi Kress)
2) Makita, Dewalt, Metabo(kolejność nie przypadkowa)
3) Hitachi
Tak obstawiam podium.
Ale jest zawsze mówie że to moja subiektywna opina. Zawsze możesz trafić na super wytzrymałego Hitachi a na złego Bosch czy AEG.
Ja mam młotek Milwaukee - i ten moge polecić ale kosztuje drugie tyle.

@Felek - nie porównałem jakości metabo z zielonym Boschem tylko charakter dwubiegowości. A poza tym wierz mi zielonemu boschowi jest bliżej do metabo niż AEG do Einhella. WSpomniałem o wiertarkach udarowych Metabo - szczerze nie widziałem specjalniej róznicy kilka lat temu w stosunku do zielonego Boscha(made in germany) - mielismy kilka przykrych starć z klientami, którzy zakupili owe wierarki(moce 500W i 550W) mocniejsze modele sa już dobre.
Co do plityki Metabo staje się ona bardzo podona do Boscha, sprzedają tanio chińczyki w dużych ilościach, nawet pozwalają przeciązyć maszynę raz, potem klient myśli: "Metabo ma super sprzet, tanio i super gwarancje" a potem gdy taki już "zadowolny z marki" klient chce kupić konkretniejszą maszynę przepłaca, bo te produkują im między innymi zakłady AEG - a te same maszyny pod szyldem AEG są srednio 15-20% tańsze. Podobnie jest z współpracą Kressa z Protoolem czy Hilti.

A pomylic się w dostawie prosta rzecz wiele takich rzeczy dzieje się w handlu, bo człowiek nie jest nieomylny.

G
Felek 2010-11-09 23:34

Re: Skil Masters 1790 MA czy DeWalt D25113K

Każdy ma własne zdanie.
Dla mnie AEG istnieje ale w innych kategoriach. Proponuję zrobić test: wpiszcie do wyszukiwarki w serwisie allegro aeg i metabo. W pierwszym przypadku 1316 aukcji w kategorii... AGD i 680 w narzędziach. Jak wpiszecie metabo, wyskoczy prawie 2500 aukcji w narzędziach.
Jeśli AEG rzekomo jest tak dobre, jeśli oferuje tak dobrą jakość, a na rynku są obecni dłużej od metabo, to dlaczego wśród użytkowników jest ich tak mało? Co do drugiego egzotyka, Miwuakie - widziałem ceny, strasznie drogie, a podobno to samo co AEG. Po co przepłacać? Najlepiej niech każdy kupuje boscha, bo jest tani i dobry.

Co złego w przepłacaniu za narzędzia? Mnie akurat stać na drogie narzędzia, Cienie JK chyba też, bo co rusz chwalisz się ze masz milwuakie. Jak dla mnie odbiegamy troche od tematu wątku. AEG może i się przyjmnie za jakąś dekadę. Póki co słabo z promocja i serwisem. Za to w marketach mnóstwo chińszczyzny pod szyldem AEG. Ostatnio kupoiłem komplet bitów power tools made in china - PH2 zjechałem na jednej płycie G-K. Wolę zapłacić więcej za coś porządnego.

G
Ravic_m 2010-11-10 13:38

Re: Skil Masters 1790 MA czy DeWalt D25113K

Felek, moze odpowiem za JK,bo to on powinien odpowiadać na Twoj ostatni post. Firma AEG istnieje od 1887r.,a swój dział AGD razem z prawem do nazwy sprzedała szwedzkiemu Elektroluxowi w 1996. Teraz wiec sprzęt AGD i elektronarzedzia tej marki to 2 calkiem inne rzeczy. A co do Milwaukee,to jest to sprzęt przemysłowy. AEG,DEWALT,czy Metabo to sprzęt dla profesjonalistów. Wiem,bo pracuje w dużym koncernie. Zajmuje sie obrobka skrawaniem w metalu,a do ręcznej obróbki używamy głównie wkretarek Milwaukee.
A co do tematu,rzeczywiście troche odbiegliście. :-)

G
Felek 2010-11-10 15:20

Re: Skil Masters 1790 MA czy DeWalt D25113K

Wow, a to tutaj jest jakaś hierarchia, że na pytania o AEG odpowiada jk?
Swoją drogą to trochę dziwne - jeszcze niecały miesiąc temu nie miałeś bladozielonego pojęcia o AEG, pomimo, że w Twoim "koncernie" używacie Milwuakee, a teraz pięknie recytujesz historię firmy.... Ja informacji nie znalazłem na ich stronie, więc zakładam, że przekazują wam te wiedze na szkoleniach dla przedstawicieli. Jak dla mnie cała ta maszkarada z kryptoreklamą średnio udana... I jak tu się później dziwić, że aeg ma takie słabe wyniki sprzedaży... ;-)

1 2 3 ... 9