Skil 6280??

Do ostatniej strony »
G
xavier79 2007-11-12 00:00

Skil 6280??

Witam kolegów mam nadzieje że burzy nie rozpętam.:)
Chce sobie sprawić mały prezent najpierw myślałem wiertakro - wkrętarce i wiertarce udarowej ale jakoś mi przeszło, po co kupić żeby leżało.
Wymyśliłem sobie że do prac domowych w zupełności wiertarka udarowa wystarczy i jako wkętarka też posłuży, a to że budżet mały wybrałem wiertarke udarowa Skil 6280. Mała poręczna tania, wydaje mi sie że sprostaw w domowym majsterkowaniu.
http://allegro.pl/show_item.php?item=266951289
lub ewentualnie
wiertarka EINHELL BSM550
http://allegro.pl/item266080275_wiertarka_einhell_bsm550_walizka_15wiertel_bity.html
chociaż z tego co tu sie naczytałem jakoś ta firma mi do końca nie odpowiada
co sądzicie o moim wyborze..?
Z góry dziękuje za pomoc i sugestie.

G
mirek 2007-11-12 00:00

Re:Skil 6280??

Witam.
Kolego Xavier zdecydowanie ten skil. Nie ma go co porównywać z eihellem. Ale pamiętaj , ten skil to wiertarka raczej małej mocy więc należy ją używać z rozsądkiem. Wstyd się przyznać ale mam taką samą ( tylko ma uchwyt kluczykowy0 i ją spaliłem na otworze 6mm w beton. Oczywiście wina była moja. Była to na prawdę duża seria takich otworów bez przerwy no i się stało. Wiertarka miała 2 lata gwarancji z której minął ponad rok. Serwis bez oporów wymienił mi sprzęt na nowy. Więc serwis ok , sam sprzęt przy racjonalnym użytku też.
Pozdawiam

G
Marcin 2007-11-12 00:00

Re:Skil 6280??

he he bez jaj ;) wiertarka w plastikowej walizce z furą osprzętu za 62 złocisze? kiepski żart.
porównując wyłącznie dane podane przez producenta ten mocniejszy o 50W skil wierci w drewnie już nie max. średnicą 25 mm (einhell) lecz 35 mm. W murze też wypada lepiej. Co raczej wskazuje na optymalizacje przekładni pod katem nie obrotów lecz wyższego momentu obrotowego. A to moim zdaniem jest ważniejsze w domu niż obroty (choć teoretycznie są identyczne, ale ciekawe jak to wygląda w praktyce pod obciążeniem.
no i to einhell BAVARIA. Cena podejrzanie niska (plus osprzęt), więc ile może kosztować jej wytworzenie? i jakiej jakości użyto części?
pozdro

G
Terror 2007-11-12 00:00

Re:Skil 6280??

Witam. Mirku te wiertarki mają to do siebie, że nadają się głównie do pracy drewno/metal, sporadycznie beton. Na Einhella nie patrze (chociaż czasami wypada lepiej niż Skil). Polecił bym jakąś wiertarke B&D. Może coś z "pomarańczy" kr 500 lub 600 :) Osobiście nie mam przekonania do tego Skila (a co do osprzętu w zestawach - boże widzisz i nie grzmisz!!!)

G
Dawid Wieczorek 2007-11-12 00:00

Re:Skil 6280??

Dziekuje za zainteresowanie.
Raczej juz jestem zdecydowany na Skil 6280, praktycznie raczej w betonie nie będe tym wiercił chyba żeby obrazek zawiesić, a zależy mi na małym tanim i porecznym sprzęcie, skręcanie mebli robienie półek hobby itp, a skil nie ma najgorszej opini.
Terror nie powiem B&D to mój faworty w swojej pracy używałem kilka wiertarek i były nie do zdarcia, ale kupie sobie ją kiedyś. I coś z górnej półki:)!

G
mirek 2007-11-12 00:00

Re:Skil 6280??

Dawidzie.
Chciałbym jednak zakomunikować Ci że skil ma to do siebie że dość szybko przyspiesza. Ciężko jest wyczuć włącznik i regulację obrotów. Dlatego jeśli chcesz używać jako wkrętarki to proponuję najpierw poćwiczyć na jakimś odpadzie. No i przede wszystkim używaj na prawdę dobrych bitów.
Pozdrawiam

G
Terror 2007-11-13 00:00

Re:Skil 6280??

Witam. To była tylko moja skromna propozycja. Ale Mirek ma racje Skil startuje na niskich obrotach dosyć agresywnie - można wyczuć szarpniecie. Ale do hobbystycznych prac powinien sie nadac jest wkońcu narzędziem przeznaczonym dla majsterkowiczów ...
Pozdr...

G
xavier79 2007-11-18 00:00

Re:Skil 6280??

Wielkie dzięki za pomoc. Widze że sami zawodowcy tutaj:).
Ale chciałbym żebyście mi pomogi rozwizać dylemat.
Mój budżet to około 100 niby mi odpowiada skil ale wacham sie czy EINHELL BSM 710 podobna wielkośc i mocniejsza ale o kilogram cięższa, no i pytanie czy warto mam obawy czy do domowego majsterkowania, skil 550W wystarczy. Kupic lepszy sprzęt droższy czy tanszy mocniejszy i róznice zainwestowac w lepszy osprzęt typu bity itp?.
Einhell bavaria 710 to około 70pln skil 550 to 100-120!
Jeszcze jedno czy warto kupować ogranicznik głębokości czy sprzęgło jak kto woli, nie będe pracował z karton gipsem tylko raczej jakieś drewno meble i półki czasami beton:)??
A może zaproponujecie jakiś kompromis jakies urządzenie o którym nie pomyślałem? Jakiś dobry stosunek jakości do ceny, mocy do poręczności:)!

G
Terror 2007-11-19 00:00

Re:Skil 6280??

Witam. Jeżeli tak stawiasz sprawę to nie masz za wielkiego wyboru. Dla mnie Einhell i Skil to jedna półka ... ale jeżeli potrzebujesz wiertarki do prac w drewnie to Skli też wystarczy.
A co do sprzęgła. Jakiś czas temu posiadałem dwa takie firmy Wolfcraft. Rewelacyjnie się tym pracuje!!! Pierścień magnetyczny zapewnia solidne trzymanie wkręta obojętnie pod jakim kątem i jak wywijasz nie przekrzywi się wkręta nawet (o ile sprzęgło będzie jakieś rozsądne). Wkręcanie w drewno jest bardzo przyjemne nawet na wysokich obrotach! Nic nie "bije" nie trzeba sobie rąk zawracać. Przykładasz i jazda. Więc to takich prac Skil + sprzęgło + dobre bity!
A Skil tylko dlatego, że w razie awarii łatwiej dostać części zamienne niż do Einhella.
Pozdr.

G
xavier79 2007-11-19 00:00

Re:Skil 6280??

Dzięki za odpowiedź, ale mimo wszystko nadal się wacham bo mimo tego że będe pracował w wiekszości w drewnie ale nie tylko, potrzebuje czegoś w miare uniwersalnego ale sadząc po opini skilem w betonie fi 6,10 też da rade wywiercić;).
Ale Terror zabiłeś mi ćwięka i nadal myśle:) chyba będe rzucał monetą:)!

G
mirek 2007-11-19 00:00

Re:Skil 6280??

Łukaszu !!!
Chyba troszkę przesadziłeś pisząc że einhell i skil to ta sama półka. Owszem jedne i drugie to narzędzia amatorskie i tylko w tym są podobne. Nie ma co porównywać jakości. Przy wierceniu z użyciem udaru w eihellu zdarza się że nie wytrzymują zębatki , po prostu się zeszlifowują. Niestety nie należy to do rzadkości. Xavierze zdecydowanie polecam skila. I uwierz mi że zdecydowanie lepiej postawić na jakość niż na moc. Tym bardziej że ta moc to moc pobierana z sieci. Często w narzędziach tandetnych ( topex , toya , einhell bawaria i inne ) nie przekłada się ona na moc użytkową. W markowych narzędziach moc użytkowa to ok 55 % mocy pobieranej. W tanich zdaża się że to tylko 40%. No i w tanich nikt ci nie podaje mocy fatycznej. A nawet jeśli jest już ta moc to tryby jej nie wytrzymują więc i tak jest ona zbędna. Tak na prawdę powyżej 600 watt sprzęt powinien być łożyskowany. A spróbuj poszukać łożyska w einhellu.
Tak więc na moje te 550 wat w skilu na potrzeby domowe jest wystarczające.
Pozdrawiam

G
xavier79 2007-11-19 00:00

Re:Skil 6280??

Dziekuje wam bardzo za pomoc. Zdecydowałem sie na Skila dziś zamawiam! Byłem dziś w markecie miałem obie w rękach sprzedawca pozwolił mi właczyć itp.
Wybieram Skila i uważam że to dobry wybór. Tym bardziej że kupie za 99pln a w markecie jest za 175:)!
Bardzo mi pomogliście.Za jakiś czas mam nadzieje że sie dorobie i będe miał dom kupie sobie B&D!
Przetestuje ja i napisze jak sie sprawuje.
Zapraszam na piwo:)

G
Terror 2007-11-20 00:00

Re:Skil 6280??

Masz rację Mirku może faktycznie troszkę przesadziłem ;) Jednak Skil z którym ja się spotykam jest naprawdę marnej jakości. Jeszcze w ubiegłym roku mielismy kilka wiertarek SKIL-a które były rewelacyjne. Obecnie modele 6270 i 6280 są tragicznej jakości. Nie wiem jak na innych halach. Ale dobrze zrobiłeś, że nie kupiłeś w markecie. Tam albo kupisz drogą i naprawdę dobrą albo tanią i mizernej trwałości...
Napisz czy jesteś zadowolony z wiertarki, ewentualnie jak Ci się nią pracuje...każda opinia jest cenna;)
Pozdrawiam...

G
Marcin 2007-11-20 00:00

Re:Skil 6280??

Łukaszu to proste. market stawia na cenę zakupu, stąd często na półkach goszczą najtańsze i kiepskiej jakości modele. Dostajesz to za co płacisz ;)
A że jakość zawsze idzie w parze z ceną, a dla klienteli tych sklepów podstawowym kryterium zakupu jest niska cena, nie dziw się że zarząd sieci stara się zaoferować klientom to czego oczekują, samemu jak najwięcej na tym zarabiając ;)
pozdro

G
mirek 2007-11-21 00:00

Re:Skil 6280??

Koledzy wczoraj w OBI oglądałem wkrętarki B&D 12v. 1 aku , ładowane przez wkrętarkę. Były 2 szt. Jedna angielska za 249 zł a druga chińska za 199zł. Dodam że ten sam model. Jakość wykonania , rodzaj plastiku , spasowanie elementów , normalnie niebo a ziemia. A do tego jeszcze po uruchomieniu egzemplarz z PRC śmierdział jak toya za 49,99.
Pozdrawiam

1 2

Producenci :

Kategorie :