Problem z dysza rotacyjna karcher K 2.36 m

G
raper 2008-11-17 00:00

Problem z dysza rotacyjna karcher K 2.36 m

Witam kolegow zakupilem myjke i po pol roku sporadycznego uzytkowania uszkodzila mi sie dysza rotacyjna poprostu urwalokoncowke rotacyjna w dyszy ,oczywiscie nie uznali mi gwarancji mimo ze tylko 2 razy uzylem tej koncowki co z tym robic czemu to taka lipa przecie karcher dobra firma podobno??

G
RYŚ-miś 2008-11-17 00:00

Re:Problem z dysza rotacyjna karcher K 2.36 m

JA też kupiłem tą myjką i porażka. JUz po 2 użyciach popsuł się włącznik - wpadł do wewnątrz obudowy. Oj coś przereklamowany ten sprzęt. Co do dyszy - to sorry nie potrafie pomóc - chyba zakup nowego pistoletu radze.

G
Logan 2008-12-19 00:00

Re:Problem z dysza rotacyjna karcher K 2.36 m

Witam.
Ja mam tez problem z ta myjka, mianowicie nie wlacza sie gdy dysza jest ustawiona na max cisnienie musze obrocic na niskie cisnienie i dopiero sie zalacza i na wlaczonej przestawic na wysokie. Na rotacyjnej wogole sie nie zalacza. Czy to moze czujnik przeplywu padl czy cos innego. Niestety gwarancja mi sie skonczyla i musze sam rozwiazac problem.
Pozdro

G
nor 2011-04-23 22:44

Re: Problem z dysza rotacyjna karcher K 2.36 m

podobno karcher urządzenia, które dostarcza na markety produkowane są w innej fabryce niż te, które dostarczane są do autoryzowanych dilerów a to może mieć wpływ na jakość:)

G
JK. 2011-04-24 01:43

Re: Problem z dysza rotacyjna karcher K 2.36 m

Podobno bacia miała wąsy;))
Jak nie masz potwierdzenia, to nie rozsiewaj głupich plotek. Do marketu trafiają kachery z tych samych fabryk co reszta. Problemem są tylko myjki które są robione tylko pod daną sieć, bo wtedy owa sieć może przymykać oko na kontrole jakości, w zamian za atrakcyjniejjszą cenę. Ale szczerze to już domysły fantasty.
Poza tym Klasa K2 jest najtańsza, więc nalezy oczekiwiać gorszej jakości niż wyższe klasy, ale przy setach sztuk sprzedaży to i tak lepsze myjki niż inne Maccalistery, Budgety, B&D czy inne noname;P robone w chinach.

G
Rufus 2011-04-25 12:32

Re: Problem z dysza rotacyjna karcher K 2.36 m

podobno karcher urządzenia, które dostarcza na markety produkowane są w innej fabryce niż te, które dostarczane są do autoryzowanych dilerów a to może mieć wpływ na jakość:)


Bzdura !!!

Karcher wszystkie myjki produkuje w Niemczech i we Włoszech,a taką bajkę to opowiadają właściciele sklepów dilerskich.
Powiem więcej często w sklepach dilerskich można się naciąć bo powszechną praktyką jest sprzedawanie tam po cichu używanych myjek przywiezionych z Niemiec i wyremontowanych w miejscowych serwisach.
Karcher zwalcza tą praktykę ale jest bezsilny.

Co do problemów z załączaniem się myjki proponuję sprawdzić pistolet lub samą dyszę Vario-90% takich niesprawności wynika z tego że przytyka się dysza i wariuje wtedy zawór elektrohydrauliczny.
Przyczyna leży najczęściej po stronie użytkownika który niechętnie inwestuje w dodatkowy filtr wody a śmieci z rur uszkadzają mu sprzęt.
Karcher ze swoim elektrohydraulicznym systemem regulacji jest bardzo wrażliwy na wszelkie śmieci wiec w każdym porządnym sklepie zalecą stosowanie dodatkowego filtra.

Co do samej turbodyszy to nie bardzo rozumiem jak sama z siebie mogła się urwać -uszkodzeń mechanicznych nikt nie naprawia na gwarancji !

G
Rufus 2011-04-25 12:42

Re: Problem z dysza rotacyjna karcher K 2.36 m

Podobno bacia miała wąsy;))
Jak nie masz potwierdzenia, to nie rozsiewaj głupich plotek. Do marketu trafiają kachery z tych samych fabryk co reszta. Problemem są tylko myjki które są robione tylko pod daną sieć, bo wtedy owa sieć może przymykać oko na kontrole jakości, w zamian za atrakcyjniejjszą cenę. Ale szczerze to już domysły fantasty.
Poza tym Klasa K2 jest najtańsza, więc nalezy oczekiwiać gorszej jakości niż wyższe klasy, ale przy setach sztuk sprzedaży to i tak lepsze myjki niż inne Maccalistery, Budgety, B&D czy inne noname;P robone w chinach.


Myjki produkowane pod sieci to praktycznie zawsze nieco zmienione modele katalogowe-różnią się wyposażeniem lub czasem kształtem obudowy,ale środek jest ten sam- Karcher dodaje do nazwy jakąś cyferkę i mamy niby inny model.
Myjki pochodzą z tych samych taśm montażowych i przechodzą taki sam proces kontroli jakości.
Co do reszty pełna zgoda- choć w przypadku niektórych myjek robionych przez Annovi mamy do czynienie z przyzwoitymi maszynkami (mocniejsze BD czy Makita)

G
winczew 2011-07-07 09:10

Re: Problem z dysza rotacyjna karcher K 2.36 m

Kolego ja również mam problem z dyszą rotacyjną. Też sporadycznie używana. Moja nie pękła i nie urwała sę a tylko strumieniem wody uszkodziła wewnętrzną powierzchnie końcówki dyszy. Może jeżeli jeszcze posiadasz tę dyszę to ja odkupię od Ciebie samą stożkową końcówkę i choć jedna będzie sprawna. Czekam na info i pozdrawiam.

G
RYś-miś 2011-07-08 11:48

Re: Problem z dysza rotacyjna karcher K 2.36 m

Ja kupuje nową, moja juz kompletnia siada, nie wiem czy jedno czy więcej rzeczy sie w niej popsuły. Podsumowując, kolejna myjka nie będzie Karcher

1

Producenci :

Kategorie :