Pomoc przy wyborze pilarki

Do ostatniej strony »
G
damian333 2009-10-25 00:00

Pomoc przy wyborze pilarki

Witam .Od kilku lat jestem pilarzem i na codzien pracuje wieloma pilarkami.Bardzo chetnie doradze w zakupie pilarki do ciecia amatorskiego ,jak i profesjonalneo.pzdr.

G
Tomasz 2009-10-29 00:00

Re:Pomoc przy wyborze pilarki

Witam,
Szukam pilarki spalinowej do cięcia drewna. Mam ogród z kilkunastoma drzewkami ( trzeba coś przyciąć lub wyciąć ) oraz co najważniejsze corocznie mam do cięcia drewno do kominka.
Poleć mi jakąś markę ? czy cos mam wybrać niemarkowego ( są w atrakcyjnych cenach )
np
http://allegro.pl/item789769633_pilarka_spalinowa_husar_3_4km_promocja.html
czy tylko markowa ? Stihl ? co myślisz o pilarkach makity ? wiem, że mają dobre elektronarzędzia a jak z narzędziami ogrodowymi ??
http://www.narzedzia.pl/pl/productDetails/6494_Pi%C5%82a_%C5%82a%C5%84cuchowa_spalinowa_DCS4610-35.html
Jakie silniki są najlepsze ?/
z góry dziękuję za informację
Pozdrawiam

G
Tomasz 2009-10-29 00:00

Re:Pomoc przy wyborze pilarki

A i powiedz mi jeżeli wiesz , ktróre pilarki są lepsze ? z silnikiem wzdłużnym czy poprzecznym ??
Dzięki za info

G
Sławomir Kalinowski 2009-10-29 00:00

Re:Pomoc przy wyborze pilarki

Twoje potrzeby nie sa zbyt wielkie, ale kup piłę;
1. dobrego producenta,
2. absolutnie nie kupowac wynalazkow targowych!
3. moc plarki powyżej 2KM.
Polecam
1. Makita-Dolmar
2. OleoMmac- Efco
tutaj pilarka o mocy 2,3KM
Masz serwis i częsci, wyśmienita marka, b.dobre produkty.
Dla Twoich potrzeb - przycięcie gałęzi i pocięcie paru stosów drzewa wystarczy bez napraw na dlugie lata.
Zauważ,że pila np. Makita -Dolmar (115) o mocy 3,5 KM to wydatek ok.1700PLN, a na sllegro lub targu proponują Ci pilarkę o tej macy za ok. 300PLn więc zyskasz na cenie ale napewno nie na jakosci! makita-dolmar zalecają miesznke (olej makity) 1:100 a w targowych 1:25. Postaw na jakoś ale za nią trzeba zapłaci, chociaż powiem,że przy dużej konkurencji ceny są b.przyjazne.
Sthila to polecam 023. dobra i trwała maszynka, a HQ to 40 również jw..
pozdrawiam Sławek

G
damian wawrzyniak 2009-10-30 00:00

Re:Pomoc przy wyborze pilarki

Powiem Ci tak...mamy w pracy 2 pilarki Makita.sa kiepskim sprzetem bo ;mało jest serwisow, a jak sa to ceny kosmiczne,pala duzo paliwa,sa słabe, przenosza ogromne drgania na rece,szybko sie przegrzewaja,poprostu masakra.SHTIL to dobre piły ale powyzej 3,5km.bardzo drogi serwis. takie piły jak reklamuja do 3km to sie nadaja do chrustu ciecia a nie do drzewa.Jko pilarz polecam HUSQVARNE.JEST TO SPRZET NIE DO ROZJEBANIA!!!!!!!!!!dobrze dotarta słuzy na bardzo dlugie lata.jak dla ciebie polecam model 137e-series 2.2km to wydatek ok 700zł lub 240-e series 1.9km to ok 900zł.no chyba ze chcesz ciac naprwde porzadne drzewo i piła jest ci potrzebna dio zrzynki drzew w lesie to polecam 440e-series 2.4km koszt to 1299zl w promocji do 1 grudnia inne modele takie jak 445,455,385xp ,570xp to wydatek do 3000zl ale to sa piły dla profesjonalistow słozace do celow zarobkowych.pozdrawiam

G
Sławomir Kalinowski 2009-10-30 00:00

Re:Pomoc przy wyborze pilarki

Ja mam Dolmara 115 i 119 oraz Jonsereda 2054 i 2051. Nie zauważyłem aby "zarły więcej paliwa. Nie zauważylem niedogodnosci w eksploatacji związanej z drganiami. Mam je od wielu lat i poza mat. eksploatacyjnymi nic w nich nie wymienialem (lancuchy , prowadnice, kola napędowe)
Damian ma rację ,że serwis HQ jest dostępny w wielu nawet małych miejscowosciach. Myslę,że jest to obliczone na dotarcie do klienta , a nie w ułatwieniu w naprawach psujacego się sprzętu.
Polityka Makity mozna zamknac w slowach: " Nasz sprzęt się nie psuje , Nasz sprzęt jest tak wspaniały,że reklamuje się sam". Jest to błąd o czym świadczą słowa Damiana
Na rynku parę lat temu pojawiły sie wspaniałe pilarki Echo i komatsu Brak reklamy utrudnia im jednak wdotarciu do klienta. W dzisiejszych czasach tak wazna jest reklama! Wg. mnie traci rynek dobra pilarka Oleomaca- może nawet w wielu porównywalnych przypadkach lepsza niż HQ czy Sthil.
Tak więc kolega ma trudny wybór, chociaż jeśli okreslił cel i przedzial cenowy to zapewne kupi coś dobrego z każdej firmy.
Mam nadzieję, że opinia moja i Damiana pomoze w wyborze.
O jednym też pamietaj - jak najmniej plastiku w dolnej czesci pily .
Zajrzyj tez na forum FiS ( Feliks i syn)
pozdrawiam slawek

G
damian wawrzyniak 2009-10-31 00:00

Re:Pomoc przy wyborze pilarki

Panowie przecierz tu chodzi tylko o pieniadze.Powiem Ci p.Sławku ze w pracu osobiscie zatarłem dwie pilarki Dolmar i jednego ShtilaPracuje w GDDKiA JAKO pilarz i zajmuje sie wycinka zadrzewienia na drogach.Jedyna piła ktora na codzien wytrzymuje 12godzin ciagłego ciecia drzew w obwodzie pnia nawet do 320cm to HUSQVARNA Gdyby kazdego z nas było by stac zeby wydac na piłe 3500zl to nie było by tego forum. POZDRAWIAM

G
sebol 2009-11-01 00:00

Re:Pomoc przy wyborze pilarki

ja bym polecił Shindaiwa 452s 3,3 km .

G
Niewiadomski.com.pl 2009-11-19 00:00

Re:Pomoc przy wyborze pilarki

A czemu konkretnie polecasz Shindaiwa 452s 3,3 km? Ja jednak skłaniałbym się ku Makicie-Dolmar,nie pali duzo,a jakościo prezentuje sie bardzo dobrze.

G
Nikoś 2009-11-20 00:00

Re:Pomoc przy wyborze pilarki

Jedyna piła ktora na codzien wytrzymuje 12godzin ciagłego ciecia drzew w obwodzie pnia nawet do 320cm to HUSQVARNA
Niewierze w ani jedno słowo a wogule w te 12 godzin ciągłej pracy, bo ciągła praca to gaz na maksa i prowadnica w drzewie. Pilarka w lesie podczas pracy 8 godzinnej pracuje max 5 godzin pod pełnym obciążeniem!!! A z pilarek to szybciej Dolmara nisz Makite. A zatrzeć pilarke morzna w 30 sekund!!!

G
sasha223 2009-11-24 00:00

Re:Pomoc przy wyborze pilarki

Witam Panów!
Chciałabym kupić pilarkę dla mojego męża, ale taką która nie będzie szarpać krawędzi. Chodzi mi o pilarkę lub piłę do cięcia płyt meblowych laminowanych. Mój mąż czasem robi meble dla nas, ale nie ma sprzętu i nie zawsze krawędzie wychodzą ładnie. Chciałabym aby ta pilarka mogła wycinać różne kształty, okrągłe, półkola itp. na ten cel mogę przeznaczyć ok 500zł. Bardzo Proszę o poradę, doradzenie modelu. Pozdrawiam Sasha

G
Nikoś 2009-11-26 00:00

Re:Pomoc przy wyborze pilarki

Do takich celów najlepiej używać piły zagłębiarki z prowadzeniem bo wtedy każde ćięcie jest proste i gładkie. Proponuje poszukać na allegro (pilarka zagłębiarka). Pozdrawiam.

G
nie podano imienia 2009-11-28 00:00

Re:Pomoc przy wyborze pilarki

Nikoś, naucz się czytać! Pani wyraźnie napisała, że ma do wydania 500 złotych. Niech ci ktos dorosly przxeczyta ile kosztuja zagłebiarki. Druga mozliwosc - powedz wprost do którego sklepu ma przyjść koleżanka po piłe...
Do dokładnego cięcia płyty w warynkach domowych wystarczy prosty model Skila za max. 300 PLN i dobra tarcza, taka, która ma co najmniej 60 zębów. Listwa aluminiowa do cięcia dokładnego to wydatek rzędu 200-300 PLN. zamiast tego można używać panel podłogowy i dwa zaciski.

G
Nikoś 2009-11-30 00:00

Re:Pomoc przy wyborze pilarki

Jakbyś czytał to byś wiedział do jakiego sklepu proponowałem ( ALLEGRO) bo można tanio kupić. I sam się ucz czytać!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

G
nie podano imienia 2009-11-30 00:00

Re:Pomoc przy wyborze pilarki

Jakbyś czytał to byś wiedział do jakiego sklepu proponowałem ( ALLEGRO) bo można tanio kupić. I sam się ucz czytać!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
"Chciałabym aby ta pilarka mogła wycinać różne kształty, okrągłe, półkola itp." - jesteś najgenialniejszym sprzedawcą na świecie, skoro do cięcia półkoli, okręgów i innych kształtów polecasz zagłębiarkę. No i pokaż mi na allegro zagłębiarkę do 500 PLN - kupię 10, nawet od ciebie...

1 2