Pilarka łańcuchowa. Jaką kupić?

G
euzebiusz 2012-07-27 08:20

Pilarka łańcuchowa. Jaką kupić?

Chciałbym kupić pilarkę do ogrodu, tak na własne potrzeby, mam trochę starych dużych drzew, krzewów, sporo starych iglaków, Taki wiejsko-podmiejski stary ogród ok 3000mkw, zaniedbany,
budżet mam jednak ograniczony, macie jakieś doświadczenia, propozycje?

G
pilarczyk 2012-07-27 08:37

Re: Pilarka łańcuchowa. Jaką kupić?

możesz coś tu poszukać dla siebie, także z pozycji "niskobudżetowych" może być np. http://www.narzedzia.pl/Pilarka-spalinowa-NAC-SPS01-52W,29500.html dostępna cena, prosta konstrukcja, dobra prowadnica i łańcuch
w segmencie droższych pilarek też warto poszperać, warto zwrócić uwagę, na oprzyrządowanie, pzdr

G
ogrodnik 2012-07-28 16:57

Re: Pilarka łańcuchowa. Jaką kupić?

NAC to chińszczyzna,zaraz urwie się linka rozrusznika[pęka kółko plastikowe],ułamują się w rękach plastikowe korki do paliwa i oleju,olej wycieka z nieszczelności.Trzeba z byle czym jeżdzić do serwisu.Do prac przydomowych wystarczy taka do 1000zł jak stihl 181,husqwarna 236,oleo-mac 350.Ja mam do prac ogrodowych oleo-mac350 2,1KM za.700zł i po przecięciu na opał ok.10m3 działa bez awarii,ścinałem drzewa o średnicy 30-40cm.Mocniejsza oleo-mac 410C 2,5KM. Do ogrodu moc pilarki 2- 3,5KM, w żadnym przypadku ponad 4KM.Jeśli w ogrodzie są drzewa do ścięcia o średnicy w odziomku 60-100cm to kupiłbym husqvarnę 346Xp,stihl 261 itp. no ale to za ponad 2500zl.

G
niko 19077777 2012-07-31 21:08

Re: Pilarka łańcuchowa. Jaką kupić?

Są różne marki: stihl - ms 261 w górę, husqvarna 353 w górę, shindaiwa 452s i tu niekoniecznie w górę, echo cs 500 ? cs600?, wszystko drogo ale to sprzęt profesjonalny lub do takiego aspirujący posiadający w miarę słuszne moce. Tzn. sam mam tą shindaiwę no i nie psuje mi się nie miałem żadnych awarii i bardzo lubię nią robić, daje mi tyle samo frajdy co kosa spalinowa stihl FS 450 - podobne pojemności silnika. Może wolałbym pilarkę stihla lecz 600 zł. piechotą nie chodzi bo chyba taka jest różnica. Moim zdaniem te marki są godne uwagi, ale narzędzia raczej profi bo są lepiej wykonane z lepszych materiałów tylko ta cena.

G
marcin303 2013-07-09 19:23

Re: Pilarka łańcuchowa. Jaką kupić?

ja posiadam pilarkę spalinową SP 375Q od Stigi, solidny sprzęt z mocnym silnikiem, jeszcze ani razu nie zawiodła mnie "w akcji" a eksploatuje ją ostatnio dosyć intensywnie ;)

G
Gość 2013-07-26 13:13

Post został usunięty w związku z naruszeniem regulaminu forum.

G
Jacek 2014-01-25 22:00

Re: Pilarka łańcuchowa. Jaką kupić?

Witam wszystkich sprzedawców i dealerów, szczególnie firmy stihl i husqvarna. Posiadam prawie nie używaną pilarką stihl ms 250 z chińskim gaźnikiem ZAMA i spala 2-3 raza więcej niż stara i wyjechana 023 ale z gaźnikiem stihl. Różnica w cenie gaźnika ok 60- 100 zł ale klientowi nikt wyboru nie dał. Jak produkują w chinach to niech tam sprzedają. Może czas pokazać jakiemuś producentowi co znaczy dbać o markę ??? Może lepiej kupować produkty markowo chińskie i dawać zarabiać tylko chinom, zamiast oprócz tego niemcom, szwedom itd. Ktoś mi chwalił makitę ale nie wiem co tam chińskiego, kiedyś to była dobra firma, zresztą jak stihl. Jeszcze jedno Stihl ms 250 ma taki filtr powietrza, że cząsteczki wlatują do gaźnika - plastikowa część do czyszczenia styka się z plastikową obudową 0 uszczelnienia !!! Korki do wlewu paliwa i oleju są zagłębione z oringami w obudowie i przy odkręcaniu najczęściej wpadają do zbiorników zanieczyszczenia.

G
1001narzedzi_pl 2014-01-31 14:34

Re: Pilarka łańcuchowa. Jaką kupić?

Teraz elektronarzędzi warto szukac w dobrych sklepach internetowych,poniewaz spotkamy tam szereg promocji,styczeń to idealny czas na zakupy,zapraszam.

G
BLUM 2014-06-26 20:42

Re: Pilarka łańcuchowa. Jaką kupić?

JAK KOGOŚ STAĆ NA PRACE OGRODOWE TAKĄ PIŁĄ TO GRATULUJE.A NIE WSPOMNISZE ZE TO OGRODZNIK TNI A NIE tY?

1