Pilarka, grubościówka, frezarka - pytnia do użytkowników

G
Adam 2008-10-10 00:00

Pilarka, grubościówka, frezarka - pytnia do użytkowników

Witam!
Mam pytanie do użytkowników pilarek stołowych Dedra DED7704, Jet JTS-10 i Graphite 59G820 (1500W), oraz grubościówek Dedry DED7811 i Jet JWP-12 ,jak również frezarki Graphite 59G716.
Jak spisuja się te narzędzia, jakie mają braki i zalety?

G
x 2008-10-10 00:00

Re:Pilarka, grubościówka, frezarka - pytnia do użytkowników

Dedry macałem, maszyna śmieć.
Graphite jest od topexa to też bym sobie darował.
O Jet nic nie wiem nie wypowiem się.
Sam chcę kupić frezarkę, strugarkę i grubościówkę.
Zastanawiam się tylko nad nowym "kombajnem"(strugarka, grubościówka, frezarka, pilarka) za 15 tys. Albo nad osobnymi maszynami z komisu(strugarka, grubościówka, frezarka), koszt podobny(ok.15 tys za całość), większa wygoda pracy ale trzeba mieć miejsce na ustawienie maszyn.
Niestety nic pomiędzy chłamem z marketu(po ok 1 tys zł sztuka) a tym co wymieniłem wyżej nie ma.
(no niby jest bo są strugarki, frezarki, grubościówki nowe po ok 4-6 tys zł sztuka ale ich parametry są śmieszne: strugarki, grubościówki szerokość max materiału 25-30 cm, frezarki ok 1,5kW, dla porównania te z komisu mają 40-60 cm, frezarki 3-4kW)

G
Adam 2008-10-11 00:00

Re:Pilarka, grubościówka, frezarka - pytnia do użytkowników

Z pilarek widziałem tylko zielonego boscha i to był śmieć - krzywy odlew blatu, potrzebuję czegoś do majsterkowania do 3000 za wszystko, ale precyzyjnego -zwłaszcza precyzyjnej pilarki.

G
x 2008-10-11 00:00

Re:Pilarka, grubościówka, frezarka - pytnia do użytkowników

w tej cenie widziałem tylko coś takiego:
http://www.allegro.pl/item457329549_pila_pilarka_stolowa_dewalt_dw745.html
nie dla mnie bo nie potnę tym 3 metrowych desek wzdłuż na listewki
ale można czasem kupić coś w tym stylu:
http://www.allegro.pl/item452812367_pila_pilarka_tarczowka_krajzega_cyrkular.html
przeważnie za 1000-1500zł kupisz podobną piłę z 1,5-2kW silnikiem
a takim sprzętem można naprawdę dużo zrobić

G
marti 2008-10-18 00:00

Re:Pilarka, grubościówka, frezarka - pytnia do użytkowników

Witam!
Zainteresowałem się modelem Pilarki stołowej Bosch PTS 10
http://www.contakt.pl/product_info.php?products_id=708
Z opisu, zdjęć i prezentacji video - własnie takiego sprzętu potrzebuję do moich zastosowań majsterkowo-amatorskich (cięcie płyt laminowanych, hdf, blatów kuchennych, desek i listew o grubości do 4 cm). Myślę że moc jest wystarczająca [1400W]. Podobają mi się takie rzeczy jak:
- elementy wydłużające i poszerzające stół
- funkcja przesuwu stołu
- wewnętrzny system odsysania pyłu [2 róże miejsca]
Zależy mi bardzo na precyzji cięcia zgodnie z zainstalowanymi miarami. Czy ktoś mógły się podzielić opinią na temat tej pilarki. A może jest coś konkurencyjnego w podobnej cenie?

G
adam 2008-10-19 00:00

Re:Pilarka, grubościówka, frezarka - pytnia do użytkowników

na forum stolarskim ktoś o niej wspominał i zamiescił te zdjęcia: http://tokossa.wrzuta.pl/katalog/308Ghr5VT0/bubel_boscha .

G
gość 2011-09-13 15:37

Re: Pilarka, grubościówka, frezarka - pytnia do użytkowników

widziales na wlasne oczy czy "widziales" na tych slynnych kilku fotach jednego wadliwego egzemplarza, ktore kraza juz od lat? PTS 10 to najtansza zabawka jaka warto kupic do majsterkowania, ponizej sa smieci.

G
win 2014-02-22 12:25

Re: Pilarka, grubościówka, frezarka - pytnia do użytkowników

Może mało popularna pilarka AEG TS 250.Cena za jaką kupiłem to 1800 zł.Trochę droższa od makity mlt 100,ale za to culaga bardzo precyzyjna dwustronna,tnie się przy niej idealnie równo nawet cienkie paski z sosny,bardzo solidne nogi pełniące funkcje stołu z kółkami do przewozu,w miarę mocny motor.Przykładnica kątowa z luzami,poza to tym maszynka w porządku,a czy trwała okaże się po roku używania.

P
PanFleks - blog dla majsterkowiczów 2014-02-22 13:56

Re: Pilarka, grubościówka, frezarka - pytnia do użytkowników

Makita nie ma zbyt dobrych opinii - ma tutaj na myśli model, o którym piszesz. W Twoim AEG silnik jest komutatorowy, czy indukcyjny? Ja mam Scheppacha TS2010 - kupowałem jakieś 3 lata temu, na wyprzedaży u Lange Łukaszuka. Wtedy nie miała konkurencji w tym przedziale cenowym. Pomimo kilku mankamentów jest bardzo ok.

1

Producenci :

Kategorie :