Piła szablasta

G
toropl 2014-10-05 16:27

Piła szablasta

Witam,

potrzebuję zakupić piłę szablasta. Zdarza mi się dość często ciąć blachę (grubości 2-3mm) w trudno dostępnych miejscach, głównie w samochodach w nadkolach itp. Do tej pory używałem szlifierki kątowej, jednak zdarzyło mi się, że podczas cięcia tarcza pękła i cudem mnie oszczędziła. Dlatego postanowiłem zainwestować w coś bezpieczniejszego. Piła musi być w stanie bez problemu przeciąć blachę grubości 2-3mm oraz być możliwie mała i poręczna. Może być pneumatyczna. Co polecicie? Zaznaczam, że chcę coś solidnego i na lata, cena max tysiąc zł.

G
Paw-Therm 2014-10-05 22:46

Re: Piła szablasta

to mówiąc zgodnie

Mike miałem w rękach tą makitę i milwaukee kolegi do tego na pokazie 2 pily remsa
moje metabo

stwierdzam cena jakość makita ten najwyższy model jest dla Ciebie idealny chyba ze musisz miec co naprawde małego to dewalt ma taki malutki model i rems ale cena grubo pozyżęj 1000zł

G
Maniek 2014-10-07 08:19

Re: Piła szablasta

Mój znajomy używa już od kilku lat piły DeWalt DWE357K i jest absolutnie zadowolony głównie właśnie przez to że jest poręczna i nie za ciężka więc wygodnie się na niej pracuje. Może i nie jest najtańsza, ale spełnia chyba wszystkie twoje oczekiwania, a za taką jakość warto chyba dopłacić.

G
Mike 2014-10-27 00:20

Re: Piła szablasta

Musisz wiedzieć ze cięcie karoserii samochodu szablastą piła to co innego niż ciecie szlifierką kątowa. Brzeszczotem nawet najlepszym nie przetniesz wzmocnień w najnowszych samochodach (tych porządnych a nie tam tanich Fiatach czy Golfach chociaż tutaj już podobno też)... za Chiny Ludowe i Koreę Północną, za twarda stal. Spytaj jakiegokolwiek strażaka ten ci powie(nawet nożyce hydrauliczne starej generacji już nie dają rady). Nie da rady. Zawsze będziesz musiał używać kątówki.
Jeśli chodzi o piły szablaste to do metalu masz tylko dwie opcje Makita AVT i Milwaukee Super Sawzall. Miałem obie, Makita trochę lepsza i bardziej wytrzymała ale handlowiec z Milwaukee zapewniał mnie do upadłego ze jest druga edycja 1500W Sawzall`a poprawiona która jest lepsza niż Makita AVT. Może to prawda - dla Milwaukee to jest najważniejsze elektronarzędzie: flagowy model. Włożyli na pewno w niego kupę kasy. Wybierz ten który ci bardziej do ręki pasuje.
A jeśli tobie tarcze korundowe pękają w blasze spróbuj tarcz diamentowych do ciecia każdego rodzaju materiału Marcrist CR850 albo Dr Schulze All cut. To są tak zwane tarcze "super abrazyjne", można nimi ciąć metal cały czas i są dużo bezpieczniejsze niż korundowe bo na stalowym dysku. I są drogie, bardzo drogie :-P ale i tak tańsze niż twoje zdrowie :-)

G
Mike 2014-11-20 15:10

Re: Piła szablasta

Aha jak masz problem z cięciem wzmocnionej karoserii samochodowej to Diablo (czyli Bosch) będzie miał niedługo specjalne brzeszczoty do ciecia bardzo twardej stali:

http://www.diablotools.com/carbiderecip

Tylko że jak narazie to będziesz mógł tylko sprowadzić Diablo z USA przez EB...AY bo Bosch długo nowości ze Stanów do Europy wprowadza. Ale w końcu będą na pewno tak jak te do drewna z gwoździami. Wszystkie brzeszczoty bimetalowe mogą się schować przy tych z węglików.

G
Mike 2014-11-20 17:22

Post został usunięty w związku z naruszeniem regulaminu forum.

G
Mike 2014-11-20 17:24

Post został usunięty w związku z naruszeniem regulaminu forum.

G
Mike 2014-11-20 17:26

Re: Piła szablasta

DO AUTORA POSTU:
Maz tu link do strony PRODUCENTA brzeszczotów do karoserii:


http://www.diablotools.com/carbiderecip

G
Mike 2014-11-20 17:27

Post został usunięty w związku z naruszeniem regulaminu forum.

G
Paw-Therm 2014-11-20 19:35

Re: Piła szablasta

Mike tylko gdzie w Polsce kupisz diablo???

Sam szukam jakiegos prywatnego exportu z usa ale jak na razie same piły tarczowe
chyba ze masz jakis kanał

swoja drogą niby robią lepsze brzeszczoty od milwaukee ale na testach milwauke wychodzi odwrotnie , znów testy diablo pokazuja ze jest lepsze od milwaukee zwłaszcza jeśli chodzi o brzeszczoty do drewna z gwożdziami np the ax

G
Mike 2014-11-20 19:58

Re: Piła szablasta

Paw-Therm napisałem duży post ze Diablo to Bosch. Wszystkie tarcze, brzeszczoty pod marką Diablo są dostępne w EU jako Bosch. I te nowe do metalu tez będą ale za jakiś czas. "Carbide Technology for Heavy Metal" podobno tak mi powiedział handlowiec Bosch który coś słyszał od gościa z centrali Bosch. Te nowe węglikowe do drewna z gwoździami już są w ofercie Bosch:
http://www.bosch-pt.com/pl/pl/accocs/Osprz%C4%99t/2498400/brzeszczoty-do-pil-szablastych---progressor-for-wood-and-metal-carbide-technology/
Przyszły z USA tylko z opóźnieniem.

A ta piła to już konkretna moc, bo akku jest tam dużo większe niż akku w boschach, metabo, hilti itp. Chociaż oczywiście przecinarce sieciowej mocą nie dorówna.
Ale ergonomicznie do tej Bosch-owskiej przecinarki - bez porównania wygodniejsza.

G
Paw-Therm 2014-11-20 21:42

Re: Piła szablasta

to nie wiedziałem ale bosch to chyba hawera jeśli chodzi o osprzet

G
Mike 2014-11-21 16:31

Re: Piła szablasta

Bosch to Freud, Diablo, Hawera, SIA Abrasives, Skil, Dremel, RotoZip itd... Wszystkie te firmy wykupił koncern Bosch.

Brzeszczoty robi chyba Hawera w Szwajcarii, a tarcze widiowe Freud we Włoszech.

G
sonik 2019-12-07 21:31

Re: Piła szablasta

bez zastrzeżeń, mocna i wytrzymała. Już nie jedna praca za nią, działa bardzo dobrze, wydajnoć baterii bez zarzutu. Dobra cena i świetna jakosć produktu, wiem że jest wyposażona w zabezpieczenie przed przegrzaniem

G
leggo 2019-12-08 19:13

Re: Piła szablasta

Panowie co byście polecili z akumulatorowych do małej firmy? cięcie sporadyczne, szukam czegoś w przystępnej cenie ale trwałego, nie chcę co chwile wymieniać. Korzysta ktoś z was z akumulatorowej aeg 18v?

1