Piła spalinowa łańcuchowa NAC

Do ostatniej strony »
G
Tom 2011-03-30 15:09

Re: Piła spalinowa łańcuchowa NAC

witam, szukam piły spalinowej i zastanawiam sie nad zakupem Pily Nac
NAC SPS 02-45 lub NAC SPS 01-38 lub zupełnie innej Grphite 58g941
i zastanawiam się którą wybrać? nie chce wydawać za pilę 500 zł bowiem ma ona służyć do zwykłych prac domowych?
prosze o opinie?

G
siwyrojda3 2011-03-30 19:22

Re: Piła spalinowa łańcuchowa NAC

m od miesiaca pile NAC 2,45KM SPS 01-45 OREGON i od poczatku mam problem ze smarowaniem lancucha - j

G
siwyrojda3 2011-03-30 19:24

Re: Piła spalinowa łańcuchowa NAC

mam od miesiaca pile NAC 2,45KM SPS 01-45 OREGON i od poczatku mam problem ze smarowaniem lancucha - jest suchy, mial ktos taki przypadek???

G
smaile27 2011-04-01 18:55

Re: Piła spalinowa łańcuchowa NAC

Witam!
Co do braku smarowania łańcucha, może być parę przyczyn, jak : niewyregulowany podajnik oleju, podkręć go pod max,.. może stosujesz zły olej, w instrukcji NAC jest napisane jaki najlepiej podawać, a jakich nie stosować,... ważna jest konserwacja często się zapomina o zdjęciu łańcucha i czyszczeniu prowadnicy w tym miejscu gdzie biegnie łańcuch,... ale bardzo możliwe, że trzeba wymienić ślimak podajnika oleju( miałem tą awarię w swoim Nac-u, teraz podaje olej bez zarzutów )

G
Silver138 2011-04-02 17:53

Re: Piła spalinowa łańcuchowa NAC

Czytam niektóre wypowiedzi i włos mi się jeży.Podstawową sprawą przed rozpoczęciem użytkowania każdego sprzętu jest ....przeczytanie instrukcji obsługi !!!!!!!!!!!!!! .Nie po to ktoś napisał instrukcje żeby po zakupie walnąć ją w kąt .panowie .Połowa awarii często wynika z wadliwego użytkowania .Zadajcie sobie trud i zajrzyjcie łaskawie do książeczki. Napisane jest jak zakłada się prowadnicę ,jak się dociera,jak reguluje olej itd.
Jeśli chodzi o łańcuch ,kupuje w Castoramie na metry !!.Pan dobiera typ ,obcina i już !!.po sprawie.Ostrzenie łańcucha w Castoramie 9 zł !.
Uwagi odnośnie budowy .. karter METALOWY ,nie plastikowy jak nie którzy twierdzą .Łańcuch Oregon ogólnie dostępny.Części dostępne prawie wszystkie .
NAC- kiem wyciąłem około 1.5 ha lasu i ma się on dobrze.Dbam o sprzęt ,każdorazowo czyszcze prowadnicę i otwory do smarowania.Zmieniam pozycję prowadnicy co jakiś czas .Pamiętam o czyszczeniu filtra powietrza.Chwalę ten sprzęt i polecam.
To jest tak jak z komputerem ,jest on tak dobry jak operator który siedzi przy klawiaturze.
Drodzy forumowicze tak na marginesie ,powiedzcie mi co teraz nie jest produkowane w Chinach, boję się że jak urodzi mi się wnuk ,na tyłku będzie miał tatuaż Made in Choina !! :(

G
Maariusz 2011-04-02 19:09

Re: Piła spalinowa łańcuchowa NAC

Kupiłem ostrzałkę i sam ostrzę łańcuchy. 9 zł to stanowczo za dużo. Reszta wypowiedzi jest zgodna z moim myśleniem.

G
Huba 2011-04-02 20:15

Re: Piła spalinowa łańcuchowa NAC

Szanowni użytkownicy pilarek NAC-a. Jeśli macie jakiś problem z pilarką, potrzebujecie części, macie pytania to jest przecież infolinia 46 832 26 31. Taka informacja jest w każdej instrukcji obsługi na ostatniej stronie. Można również napisać mail serwis@nac.com.pl

G
andy 2011-04-03 12:54

Re: Piła spalinowa łańcuchowa NAC

generalnie jak idę w las to lubię się podłączyć, ale ostatnio jak sprawdzalem to nie było tam gniazdka z prądem, a generator waży, oj waży, więc myślę że to kwestia miejsca pracy....

G
Jachu 2011-04-04 10:55

Re: Piła spalinowa łańcuchowa NAC

Nie mam nic przeciwko pilarkom NAC - na tym i na innych forach można o nich przeczytać dużo dobrych opini użytkowników. Przeciwko chińskim produktom też nic nie mam - istnieje swoboda gospodarcza. Każdy ma prawo się rozwijać i uczyć (przemysł zachodni, w tym i USA świetnie uczą Chińczyków przenosząc do nich swoje fabryki i ... technologie!!! - czyżby hodują coś na swojej piersi ..?). Świat się zmienia a my razem z nim. Także pojęcie tandety! Przed II wojną tandetne było to co "made in German", po wojnie to co było "made in Japan" 5-15 lat temu "made in China" a obecnie to już chyba "made in Kambodia" (choś ostatnio chyba tam produkują buty robocze marki Beta. Ale wydaje mi się co najmniej lekką nieścisłością określanie firmy NAC jako producenta tych pilarek. Niestety robią to użytkownicy ale i sam sprzedawca. Marka NAC jest co najwyżej marką handlową sprzedawcy (polskiego - made in Raszyn), ale robienie z niego producenta to chyba jest coś a'la zbytnia "kreatywność". Pilarki te dla amatorów (min i mnie) są dość fajne w tej cenie i mają też wybór mocy (1,6-2,4-3,5 KM)., ale czy z drugiej strony zestawienie pełnej nazwy NAC ( New American Concept) z chińskim produktem ma oznaczać, że nowa "myśl" amerykańska mą się opierać w praktyce na małych robotnych rączkach Chińczyków..?
PS. pytanko do: Andy
Mógłbyś wyjaśnić o co chodziło z tym "lubię się podłączyć" ? W lesie?
Mimo moich starań nie mogę tego rozgryść!

G
Sławek1 2011-04-04 19:24

Re: Piła spalinowa łańcuchowa NAC

andy ,,,, szukaj gniazdek wśród gałęz drzew i krzewówi , ale uważaj , bo niektóre ptaki mocno bronią swoich gniazdek....
pozdrawiam sławek

G
ryszard 2011-04-23 16:45

Re: Piła spalinowa łańcuchowa NAC

witam mam pilarke nac pół roku przeciołem około 4 m3 świerka i poszło odpalanie takie dwa małe plastyki koło sznurka i nigdzie ich niema według mnie to padło i szmelc niekupujcie tego szajsu.

G
JACK 2011-04-23 19:34

Re: Piła spalinowa łańcuchowa NAC

Co ty wypisujesz,gdzie Ty mieszkasz.W każdym serwisie NAC pomogą Ci
a jeżeli nie masz serwisu to dzwoń na infolinię.Jeżeli sprzęt jest na gwarancji po prostu wyślij na koszt NACa pilarkę do serwisu głównego lub dowolnego umieszconego w karcie gwarancyjnej.
Firma Nac jako jedyna uzna to uszkodzenie jako gwarancyjne !
Wiem co piszę .NIe wierzysz to zrób niewielki wysiłek i użyj telefonu nr infolinii jest na każdym sprzęcie NACa.
Nie pisz więć bzdur tylko dokonaj jakiegoś wysiłku a nie narzekasz że nie wygrałeś w Totka jeżeli nigdy nie kupiłeś Losu.

G
smaile27 2011-04-25 11:19

Re: Piła spalinowa łańcuchowa NAC

JACK spokojnie :) ... ale to prawda, pięknie mu dogadałeś.

G
miro72 2011-04-27 12:52

Re: Piła spalinowa łańcuchowa NAC

Posiadam NAC-a od roku. Generalnie jako piła do przydomowego użytku sprawowała się dobrze. Przyszłym nabywcom polecam zmienić od ręki łańcuch bo ten w zestawie po kilku m3 jest do niczego, a jego ostrzenie niewiele daje gdyż szybko się tępi. Ja kupiłem łańcuch Stihla ( ok.50 zł) i różnica jest ogromna. Niestety ostatnio podczas cięcia drewna zgasł mi silnik i próby jego ponownego uruchomienia nie powiodły się. Telefonicznie skontaktowałem się z serwisem i zabrali kurierem sprzęt ( tego samego dnia). Okazało się że zatarłem silnik. Nie wiem jak to się stało przypuszczam iż pomyliłem kanistry z paliwem ( oba podobne) i nalałem tego bez oleju, moja wina i przestrzegam innych. Nie zdecydowałem się na naprawę w serwisie gdyż koszt wymiany cylindra, tłoka, sworznia i pierścieni przekracza u nich kwotę 200 zł. Cały podany komplet naprawczy jest bez problemu dostępny na Allegro za kwotę około 60zł. Generalnie zdziwiło mnie (pozytywnie) że do tych pilarek można za kwoty 20 -30 zł, zakupić większość części. Dziś wraca mój NAC z serwisu, więc będę go rozbierał i naprawiał. Jak wyszło opowiem potem. Pozdrawiam wszystkich forumowiczów =:-)

G
smaile27 2011-05-11 02:07

Re: Piła spalinowa łańcuchowa NAC

miro72...co prawda to prawda,- z tym łańcuchem w komplecie z pilarką :( Używam modelu 01-52 już 2 sezon, co do sprzętu - bez zarzutów, ale łańcuch faktycznie tępi się szybko, niezależnie jakie drzewo tniesz. Błąd że nie nabyłem drugiego łańcucha innej firmy dla zmiany i porównania, ale to przez to, że w cenie miałem dwa takie same Oregon' y .

1 ... 8 9 10 ... 18

Kategorie :