Piła spalinowa łańcuchowa NAC

Do ostatniej strony »
G
robert.k33 2010-11-15 20:12

Re: Piła spalinowa łańcuchowa NAC

Witam serdecznie ...mam pytanko
posiadam NACA SPS 01/52 silnik 51,2 cc i mam z nią mały problem.Wszystko grało do momentu wymiany gaznika ponieważ stary mial rysę na tłoku.Nowy pomimo ustawienia przez serwisanta nie chce odpalić.Pochodzi chwile i gaśnie....szczerze przyznam że więcej namęczę się przy odpalaniu niż przy samym cięciu.w instrukcji obsługi jest opis co do czego służy ale nie jak regulować,chodzi mi o dozowanie paliwa i powietrza.jeśli ktoś z Was ma złoty środek na regulację byłbym bardzo wdzięczny za opis.Pozdrawiam

G
smaile27 2010-11-16 18:19

problem z odpalaniem

Robert, jeśli pilarka jest wyregulowana i jest z nią wszystko ok, to... zostało Ci odciągnąć ssanie na maxa przed pierwszym odpaleniem, do trzech strzałów powinna sie odezwać krótkim "pierdnięciem" z gaznika :)... wtedy -pilarke wyłącz i włącz off-on ... wyłącz ssanie i odpalaj.

G
robert.k33 2010-11-16 21:54

Re: Piła spalinowa łańcuchowa NAC

Witam Cię smaile27 ...problem polega na tym że nie jest wyregulowana ...
mam wrażenie że regulacja nic nie daje ...kręce w prawo na maxa i powietrze i paliwo potem z powrotem i nic...

G
smaile27 2010-11-22 18:46

Re: Piła spalinowa łańcuchowa NAC

No to Robercie, opisz przypadek i ślij ją do servisu niech oni się martwią...ja mam farta i servis mam pod domem naca :)

G
aladyn 2010-12-04 15:37

Re: Piła spalinowa łańcuchowa NAC

Czy ktoś może sie wypowiedzieć o piłach chińskich, niemieckich? po 200-300zł są na allegro, ile litrow mieszanki wypale zanim sie popsuje? czy moc jaka deklaruja sprzedawcy jest prawdziwa?
większość sprzedawców podaje max. obroty 2800, pisalem do nich maile z zapytaniem a oni twardo 2800(wiem ze to bieg jałowy), czy pila z takimi obrotami wogole by cieła?
Zastanawiam sie nad kupnem Euroteca 4km bo jako jedyny ma podane obroty 10000 a nie 2800 jak u innych(ale cena wyższa 50zl i gwarancja tylko rozruchowa)
Jest tez KSO 4km z gwarancja na rok, zna ktoś jej prawdziwe obroty? bo podane sa 2800.

Z góry dziekuje za odpowiedz8)

ps. nie piszcie dołóż pare stow i kup sobie marke, wypalam rocznie tylko 4-7litrow mieszanki

G
Slawek1 2010-12-04 19:55

Re: Piła spalinowa łańcuchowa NAC

Jeżeli masz kupować na allegro to sobie daruj. te pilarki kupisz w cenie 250-300 zł.
Udaj się na najbliższe targowisko i tam dokonaj zakupu, przynajmniej będziesz wiedział od kogo kupujesz. Sprzedający uruchomi Ci ją i da gwarancję.
pozdrawiam sławek

G
JK. 2010-12-04 20:10

Re: Piła spalinowa łańcuchowa NAC

Da gwarancje albo nie;) poza tym tradycyjnie eurotec podaje paramatry z kosmosu;))

G
marek 2010-12-07 13:52

Re: Piła spalinowa łańcuchowa NAC

nie kupujcie pil od domokrazcow lipa jeszcze raz lipa wlasnie prowadze serwis nac i jest ok z tymi pilami a te podruby jak naciagniecie lancuch macie skrzywiony wal gaznik i plastiki do d.ponadto posluguja sie napisami typu stihl itp jesli chcecie dobra i tania pile to tylko nac

G
smaile27 2010-12-07 20:25

Re: Piła spalinowa łańcuchowa NAC

...popieram przedmówce

G
jack 2010-12-09 15:34

Re: Piła spalinowa łańcuchowa NAC

Zgadzam się z przedmówcami.Też prowadzę serwis NAC i muszę stwierdzić ,że inne niby takie same ale strasznie awaryjne.Słaby plastik,lecą ,koła linowe,pękaja sprężyny rozrusznika,gaźniki ciężko wyregulować,Z oryginalnymi NACami nie ma tylu problemów.Potwierdzam jeedynie te pompki olejowe.Albo ciekną i na to nie ma praktycznie sposobu albo nie smaruja i wtedy trzeba wymienić na nową pompkę.
I jeszcze trochę o tych obrotach i mocy.Nie wierzcie w moc pilarki HUSAR czy innej jeżeli podana jest powyżej 3,5KM z 52cm3.
Obroty prawidłowe i bezpieczne dla tych pilarek to 10500 do 11500(choć można podkręcić nawet do 13000) i obowiązkowo miesznka 1:25 ewentualnie 1:30.
Mamy przypadki stosowania 1:50 i niestety nie wytrzymują .Po paru zbiornikach zatarte.Koszt naprawy około 200pln i nie ma gwarancji bo zła mieszanka.
Ogólnie za tę cenę mogę polecić pilarki NAC ale nie do profesjonalnych zastosowań.

G
deathvader1990 2010-12-16 19:30

Re: Piła spalinowa łańcuchowa NAC

POLECAM! NAC- Nieco tajemnicza firma, ale skusiłem się i zaryzykowałem kupno piły tej firmy... Muszę przyznać, iż jestem miło zaskoczony. Piła sprawuje sie dobrze przy cięciu drewna na klocki surowego jak i suchego. Świetnie sprawuje sie w lesie przy amatorskim pozyskaniu drewna. Wadą w piłach z nizszej półki jest długosć prowadnicy, a mianowicie są za długie wzgledem jakości produktów. Zawodowy pilarz zalecił mi zamienić prowadnicę na dł 35-37 cm oraz łańcuch na firmowy lepszej jakości. Ale jeszcze nie wiem jak spisuje się na krótszej prowadnicy bo nie zmieniłem. Podobno piły zyskuja na mocy oraz szybkości ciecia, a silnik ma mniejsze opory. Wadą są pompki olejowe jak pisał przedmówca, ja do swojej piły do zbiornika z olejem dolewam kapke benzyny do rozrzedzenia oleju. Wada dosc często spotykana w piłach różnych marek nawet najlepszych więc to nie jest wielką wadą. Swoją opinie popieram również opiniami zawodowych pilarzy którzy polecaja właśnie piły tej firmy jeśli ma się wygórowanych funduszy. Piłe oceniam na 4/5 względem pilarek STIHL.

G
JARMBUD3@WP.PL 2010-12-28 01:38

Re: Piła spalinowa łańcuchowa NAC

mam ta pile niezararzaj sie tym pan tam jest wspomaganie rozruchu u mnie strzelila sprerzyna od rozrusznika i nie moge jej nigdzie dostac serwis gwarancyjny stwierdzil uszkodzenie mechaniczne a w rzeczywistosci niemaja do tego czesci.

G
Slawek1 2010-12-28 10:16

Re: Piła spalinowa łańcuchowa NAC

Więc napraw tę sprężynę!!! Jeżeli tylko koniec Ci uleciał to możesz to skutecznie naprawić- rozhartuj ułamany koniec sprężyny , ładnie ukształtuj do uchwytu magazynka, nawiń i naprawa gotowa.
Slawek

G
Huba 2010-12-30 17:21

Re: Piła spalinowa łańcuchowa NAC

Tajemnicza firma???? 20 lat na rynku, ponad 100 punktów serwisowych, specjalna linia serwisowa 46-832 26 31. To chyba nie jest jakoś specjalnie tajemnicza firma.

G
Slawek1 2010-12-31 15:58

Re: Piła spalinowa łańcuchowa NAC

Huba , jeżeli serwis stwierdza ,że sprężynę urwał użytkownik to jest to zwykły bandytyzm serwisu, spychoterapia i tracenie klienta , bo już drugi raz Naca nie kupi, czy to będzie pilarka, kosiarka lub inny sprzęt , a jeżeli jesteś taki pewien serwisu Naca to Ci powiem,że w kartach gwarancyjnych maja wypisane adresy serwisów które nigdy nie podpisywały umowy z Nac na serwisowanie. Dlatego Nac pewnie ma 100 punktów serwisowych , a ile to fatamorgana lub wytwór chorej wyobraźni szefów Naca...? Właśnie taki przypadek przeszedłem sam... okazało się ,że w Chełmie nie było serwisu NAC. Napisz czy teraz już piszą prawdę o logowanych przez siebie produktach...
Slawek

1 ... 5 6 7 ... 18

Kategorie :