Piła spalinowa łańcuchowa NAC

Do ostatniej strony »
G
pit 2010-04-14 20:06

Re: Piła spalinowa łańcuchowa NAC

odkrec swiece nalej paliwa niewielkom ilocs zakrec swiece i szarpnij kilka razy powinna odpalic wtedy pociagnie paliwo ze zbiornika i wypluka olej z kaznika

G
pit 2010-04-14 20:16

Re: Piła spalinowa łańcuchowa NAC

Ja jestem bardze zadowolony mialem inne pily firmowe a z tej jestem naprawde zadowolony najwazniejsze w pile to ( ostry lancuch ,dobra mieszanka i smarowanie lancucha przerwy tak aby odpoczela a pila bedzie hulac

G
Drifter 2010-04-15 23:45

Re: Piła spalinowa łańcuchowa NAC

Wiatm!

Mam zamiar kupić piłę spalinową NAC, tylko zastanawiam się czy warto dołożyć tą stówke i nabyć model mocniejszy 3,5KM (SPS 01 - 52), czy wystarczy mi model 2,45KM (SPS 02-45). Dodam, że piła będzie pracować kilka racy w roku przy przycinkach drzew w ogrodzie oraz przy cięciu ok 10 - 15 m3 drzewa do kominka..

Z góry dziękuję za wasze opinie :)

G
Drifter 2010-04-15 23:49

Re: Piła spalinowa łańcuchowa NAC

aha jeszcze co sądzicie o modelach z gaźnikiem WALBRO nie ma później z nimi problemów?

G
xxxx 2010-04-29 14:49

Re: Piła spalinowa łańcuchowa NAC

Gdzie znajduje się świeca zapłonowa???

G
smaile27 2010-05-03 17:51

Re: Piła spalinowa łańcuchowa NAC

...świeca i pokretło otwierajace górna obudowe, znajduje sie właśnie na górnej częsci obudowy pilarki(odkrecasz, zdejmujesz obudowe, odkrecasz filtr, wyjmujesz go i masz świece--prosta obsługa) ...mam NAC-a 01-52 juz prawie miesiac i jak narazie sprawuje sie dobrze, bez zastrzezen...jak sie orientowałem, pilarka bazuje na podzespołach chińsko-japońskich, (jap. gaznik firmy Walbro...uwazajcie bywaja chinskie i cena ok.50zł, piły moze byc mniejsza niż tej z japońskim) Ogólnie składane są w Polsce z servisem w Raszynie, ponoć dobre warunki servisowania z paro-dniową wysyłka kurierską na koszt producenta. Co do ogółu to musze powiedzieć ze wyglada solidnie, nie jeden co ja widział mówił,- ze z taka to można iść już w las :), ogólnie czujesz ze coś trzymasz w ręku ( tylko bez podtekstów :) ok 7kg. ) Co do ceny jest raczej bardzo korzystna, jeśli popatrzymy na jej detale a co za nimi idzie - możliwości ciecia. Osobiście miałem ograniczony budżet i sporo szukajac sprzętu do takiej kwoty ok.600zł - raczej byłby to trafiony wybór , przynajmniej godny polecenia... wachałem sie nad jakąś Makkitą w podobnej cenie, ale jak je widziałem w akcji to stwierdziłem ze zabawki nie kupie, tylko piłe. Ktoś się pytał o spalanie i ktoś mu odpowiedział od czego to zależy (min. umiejetnosc obsługi, ostrość łańcucha, jakość a raczej twardość drzewa). Osobiście powiem ( lecz z góry pisze że innej własnej nie miałem to niewiem jak to sie ma do innych) że moze i troche pożera paliwka, ale wkońcu ma 3,5KM i jest jeszcze na dotarciu ... Słupki brzozy i sosny jak ciełem szły jak woda, ale gdy przyszło zmierzyc sie z potęznym Grabem (jakie to upierdliwe drzewo ten wie, kto wie)... też dobrze szło, ale moment łańcuch sie stępił ( wsumie to było bardzo duże drzewo, temu może myle sie co do szybkości stępienia łancucha). Oleju do smarowania łańcucha, zużywam jak narazie w proporcji 1 litr na / ok. 4 litry mieszanki paliwowej. Warto sprawić se odrazu drugi łancuch wtedy zaden Grab nas nie zaskoczy w czasie pracy ...a i dłużej może posłuzyc nam prowadnica. Sory , że tak sie rozpisałem, ale może komuś moje sugestie sie przydadzą i oszczedze komuś myślenia czy warto czy nie warto ja se sprawic. pozdrawiam

G
rafales 2010-05-05 14:26

Re: Re:Piła spalinowa łańcuchowa NAC

Witam,
a ileż może palić przy zbiorniku na paliwo o pojemności 520 ml? Kolega mówi, że na zbiorniku w modelu SPS 02-45 pracuje około 30 minut. Oczywiście zależy to od ostrości łańcucha , twardości drewna, umiejętności obsługującego itp. Ale i tak chyba jest tyle co nic w porównaniu ze sprzętem elektrycznym, który w kosztach obsługi jest dużo droższy.


To ciekaw jestem gdzie Ty mieszkasz i po ile masz prą, dokładnie energię elektryczną. Bo nawet piła stołowa, 2 000W zużyje mniej energii za 30 min niż ta pilarka.
Skoro pilarka zużywa 0,5L na 30 minut, to masz koszt praktycznie 2,5zł/30 min, co daje 5 zł/1h
Piła zasilana energią elektryczną zużyje przez 0,5 h jakieś 1000W, czyli średnio 0,6zł, co daje ok 1,2 w porywach 1,5zł zł na godzinę. Czyli jak widać, prosta sprawa. Pilarka spalinowa jest o wiele droższa., praktycznie 2razy

G
ogrodnik 2010-05-06 20:13

Re: Piła spalinowa łańcuchowa NAC

NAC to dobry zakup polecam robi robote tnie konkurencje na wióry

G
balon27 2010-05-07 22:16

Re: Piła spalinowa łańcuchowa NAC

od stycznia tego roku jestem posiadaczem pily nac sps 01-52 jak narazie pila sprawuje sie swietnie niema żadnego problemu a już 30litrów mieszanki poszło i jeden łańcuch,na 4kubiki drzewa potrzebowałem 1,5litra mieszanki, cena atrakcyjna serwis na terenie kraju czego chcieć wiecej na moje potrzeby super sprzęt, polecam każdemu

G
Maariusz 2010-05-08 19:19

Re: Piła spalinowa łańcuchowa NAC

Piła elektryczna jest tańsza w eksploatacji, ale cięcie grubego drzewa trwa wieczność. Mam Mkitę i nawet ona jest mniej wydajna od spalinowego WoodSharka. Obroty w pile spalinowej są większe i tym samym wydajność

G
jano 2010-05-12 21:59

Re: Piła spalinowa łańcuchowa NAC

Kup sobie pocięte drewno bo sobie zrobisz krzywdę

G
Dragon 2010-05-14 15:48

Re: Piła spalinowa łańcuchowa NAC

Nie kupowac pił jakiejś firmy nac to jest szmelc przekonałem sie kupisz firmowa i masz na lata.

G
Miro 2010-05-16 11:27

Re: Piła spalinowa łańcuchowa NAC

Dragon ty to jesteś chyba dystrybutor jakiś firmówek ,albo laik .Dlaczego uważasz że skoro nie jest to znana firma to musi być złe,a znane to dobre ,powiem ci że jesteś w bardzo wielkim błędzie i na przyszłość jeśli nie masz pojęcia na jakiś temat to lepiej się nie wypowiadaj ,bo wychodzisz na głupa.

G
tomek 2010-05-17 21:36

Re: Piła spalinowa łańcuchowa NAC

czy ta 2,45KM DAJE SOBIE RADĘ

G
Maariusz 2010-05-20 08:21

Re: Piła spalinowa łańcuchowa NAC

Dragon ma rację. NAC to hurtownia z Raszyna, która handluje Chińskim szajsem. Ludzie to pokupili i drzewa na opał nie mają czym pociąć. Wystarczy parę złotych dołożyć i można kupić sprzęt markowy. Wyprodukowany co prawda w Państwie Środka, ale z dobrych materiałów.

1 2 3 ... 18

Kategorie :