piła spalinowa

Do ostatniej strony »
G
Marcin 2007-11-11 00:00

Re:piła spalinowa

przykro mi, nie nam się kompletnie na pilakach łańcuchowych ;(
zwróciłem tylko koledze uwagę, że niepotrzebnie zabiera głos nie mając ochoty się konstruktywnie wypowiadać...
pozdro

G
pawel 2007-11-11 00:00

Re:piła spalinowa

nie dawno był post stihl kontra husqvarna. poszukaj.
ja mam od 5 lat husqv. 340 dobra maszyna, żadnych problemów. ale jest na pewno droższa niż 1000 zł. myślę że coś małego ok 2 km znajdziesz w serwisie za te pieniądze jakie masz. nie kupuj żadnych bobelków, bo będzie problem z serwisem. w moim regionie pilarze w lesie pracują tylko husqvarną. pozdro.

G
nulix 2007-11-20 00:00

Re:piła spalinowa

Ja mam 7 lat pilarke spalinową Oleo-mac i jestem zadowolony i są gatunkowo dobre i tanie piła wejdz sobie na www.oleomac.pl i popatrz, porównaj z konkurencją. pozdro

G
Marcin 2007-11-21 00:00

Re:piła spalinowa

kolego coś co jest tanie raczej nie jest dobre... a google o tej marce raczej milczy.... czemu mnie to nie dziwi?

G
karbex 2007-11-21 00:00

Re:piła spalinowa

A ja mam od 5 lat Partnera 351, teraz takiego można kupić za ok 600 zł. Oprócz łańcuchów nic do niego nie dołożyłem (sprzęt utrzymany w czystości i konserwowany jak trzeba - przynajmniej tak mi się wydaje:). Po przepompowaniu pali za pierwszym razem na ssaniu, gaśnie i za drugim razem już bez ssania pracuje jak trzeba. Czekam chwile aż sie trochę nagrzeje na wolnych obrotach, żeby elementy sie dopasowały i do roboty. I tak od pięciu lat, czy to lato czy zima, jeszcze nawet świecy nie wymieniałem. Serwis chyba jest w każdej Husqwarnie (u mnie jest). Urzywam pilarki do ścinania drzew w lesie a potem cięcie na opał do użytku domowego. Nie wiem czy częsci drogie bo jeszcze nic nie dokupywałem, to tyle. Mysle ze 80% sukcesu to obsługa sprzętu.
Pozdrawiam

G
Borus 2007-11-30 00:00

Re:piła spalinowa

Mamy taki model w firmie, i można powiedzieć "twarde bydlę".Po 2-3 latach katowania w ciężkich warunkach przez różnych okazjonalnych fachowców osłabła.Osobiście polecam trochę droższy model XPG.Jest tylko 150gram cięższa, i droższa o 100zł ale warto dołożyć.

G
Andersh 2008-01-10 00:00

Re:piła spalinowa

bardzo dobry sprzęt robi też STIGA ale piszę tu by siedowiedzieć co myślicie na temat pił spalinowych w cenie do 500 zł;
jak mi znajomy powiedział że kupił MATRIXa to aż zbladłem, przygotowuje nim drzewo kominkowe i jak mówi sprawdza się

G
bogdan 2008-02-28 00:00

Re:piła spalinowa

Czy ktoś wie, dla czego jedni producenci piszą, jeżeli chodzi o obroty - obr./min., a inni - m./sek. Np.1100/min,
18m/sek. A może ktoś wie jak można to przeliczyć(zamienić).
Bo mam ochotę kupić inną piłę(obecna ma 18m/sek i jest dość szybka, ale trochę słaba), a nie wiem, czy 1100/min to będzie np.18m/sek.

G
bogdan 2008-02-28 00:00

Re:piła spalinowa

Czy ktoś wie, dla czego jedni producenci piszą, jeżeli chodzi o obroty - obr./min., a inni - m./sek.
Np.1100/min,18m/sek. A może ktoś wie jak można to
przeliczyć(zamienić).
Bo mam ochotę kupić inną piłę(obecna ma 18m/sek i jest dość szybka, ale trochę słaba), a nie wiem, czy 1100/min to będzie np.18m/sek.

G
Tomek 2008-03-01 00:00

Re:piła spalinowa

witam widze ze jest pan zainteresowany piłą spalinowom ja własnie se kupiłem firmy ALPINA więc proponuje ja nie narzekam własnie taką co ma 2.2 konia wsam raz na gospodarstwo polecam i pozdrawiam

G
Michał G 2008-03-02 00:00

Re:piła spalinowa

Ja też mam dylemat mam do wydania około 1500zł może troche więcej chce kupić mocną (około 3-5km) pilarke kóra będzie za zadanie miała wytrzymać długą eksploatacje w niezbyt ciężkich warunkach Jaką firme i model polecacie

G
Marcin 2008-03-15 00:00

Re:piła spalinowa

gratuluje!poprostu nie potrafisz obsługiwać pilarkę. pracuję w serwisie /stihla i na codzień mam do czynienie z takimi jak /ty. nie chce mi się za bardzo nawet wypowiadać na tym forum bo nie lubię rozmawiać z kimś o czymść jak nie ma pojęcia o czym mówi. pilarka to nie kombajn
chyba sprzedajesz gównianego stihla -ty(jeśli piszesz do kogoś to zwracając się na ty, pisz Ty prostaku). przez dwa lata potrafiłem obsługiwać makitę, to widocznie stihl ma inna instrukcję obsługi - postawić na półce i niech cieszy oko. W żadnym wypadku nie używać do cięcia. i rzeczywiście nie wypowiadaj się, bo forum nie jest po to żeby sthil bronił swój gówniany produkt

G
ADARKAR 2008-03-18 00:00

Re:piła spalinowa

Moze nie na temat. Uzywam od 4 lat (wiecej lezy niz pracuje) Stihl podkaszarke i powiem krotko nigdy nie kupie nic wyprodukowanego i majacego napis Stihl. Dwa razy wymieniany tlok i pierscienie, raz lozyska. Zapalanie tego to udreka. Raz tylko skatowana, bo po pierwszej awarii jak z jajkiem. Niestety przez te wszystkie problemy zniechecilem sie do spalinowek i kosze kosiarka elektryczna (bo jakbym mial takie przeboje ze spalinowka co z ta kosa to bym sie wykonczyl).

G
szymon 2008-03-18 00:00

Re:piła spalinowa

Mój ojciec posiada husqfarne o mocy 5,5. Ma ona jakieś 10 lat nadal dobrze jeździ co prawda nieraz nie odpala ale jak odpali to jedzie jak.... Polecam husqfarny. ( Ja ciełem tylko tą i to jest droższy model nie wiem jak te tańsze!)

G
Michał G 2008-03-20 00:00

Re:piła spalinowa

Ja osobiście mam sthil Ms260 i jestem bardzo zadowolony pracuje jak trzeba a co roku rżne około 15 metrów drzewa ogulnie super
polecam sthil

1 2 3 ... 27