Piła łańcuchowa - co najważniejsze

G
Grzechu 2014-09-30 10:34

Piła łańcuchowa - co najważniejsze

Chcem kupic pile lancuchowa ale nie mam zbyt duzej wiedzy w tym temacie. Chcialbym dowiedziec sie od kogos bardziej doswiadczonego co jest najwazniejsze przy znakupie. Mam niewielka dzialke, ale zbliza sie zima i musze zorbic porzadek z drzewami. Chcialbym sie uporac zanim zacznie sie deszczowa jesien, bo potem drewno nie wyschnie a chcialem wykorzystac je do palenia w dzialkowym piecu. Myslalem o pile elektrycznej bo w sumie az taki duzy teren to niej. Podrzucicie jakies zlote rady zebym mogl sobie spokojnie wybrac cos odpowiedniego?

G
Rafał 2014-09-30 15:32

Re: Piła łańcuchowa - co najważniejsze

Napisz do jakich drzew bedziesz uzywal z reguły, jaka średnica, twarde miękkie i jaką kwotę chcesz przeznaczyć. A poza tym zastanów się dobrze czy elektryczna będzie dobra, sprawdz czy wszędzie dosięgniesz z kablem i w ogole, bo to wazne. Wtedy latwiej bedzie mozna ci doradzic.

G
Karol 2014-10-03 14:42

Re: Piła łańcuchowa - co najważniejsze

Dokladnie moglbys napisac cos wiecej o tym do jakich drzew masz zamiar jej uzywac. Wiadomo ze jak do wiekszych to raczej nie ma co oszczedzac i warto kupic drozsza sprawdzona. Ja do siebie kupilem tez elektryczna itamati do okazjonalnego pociecia jakis mebli czy galezi i sprawdza sie do takich spraw dobrze. Ja jej uzywam blisko domu wiec nie mam problemu z kablem ale jesli masz zamiar jej uzywac gdzies dalej od gniazdka to warto sie zastanwoic nad spalinowa.

G
Dawid 2014-10-03 14:43

Re: Piła łańcuchowa - co najważniejsze

Wybierz elektryczną - jest cicha, tańsza i mniej kłopotliwa w eksploatacji (upewnij się tyko czy kabel nie będzie za krótki!). Osobiście proponuję piły Boscha, bo to sprawdzona firma.

1