Piła boscha ake 30 s - co sądzicie?

G
Szałek 2014-10-07 08:38

Piła boscha ake 30 s - co sądzicie?

Szukam porzadnej pily chociaz wlasciwie bede ja uzywal wokol domu. Lubie miec jednak dobry sprzęt, a bosch to marka sama w sobie. Zaskakauje mnie jednak niewysoka cena tego sprzętu. Czy ktoś moze podpowiedziec mi jak dziala to urzadzenie? Jest dobre. byloby to dla mnie oczywiste ze wzgledu na firme, ale jednak wole się upewnic przed zakupem, bo jesli dobre to naprawde mi sie oplaca.

G
Maciej 2014-10-07 08:46

Re: Piła boscha ake 30 s - co sądzicie?

Polecam zdecydowanie. Podobnie jak Ty szukałem czegoś do lekkich przydomowych prac i bez zarzutu, sprawdza się nawet przy okazyjnym cięciu trochę grubszych kawałków drewna . W sieci krąży opinia że mogli lepiej przemyśleć mechanizm napinania łańcucha, ale mi to wogóle nie przeszkadza. Za tę cenę jak najbardziej godna polecenia.

G
Józef 2014-10-07 09:28

Re: Piła boscha ake 30 s - co sądzicie?

Ma wygodny uchwyt, duży solidny silnik i dobrze się nia menwrwuje. Do tego solidna i trwała, bo w końcu to bosch. Dobrz etnie nawet grube kawalki drzewa, ale uwazal bym z mokrym materiałem. Zapycha ją trochę, chociaż mimo to idzie dalej. Do domowego ogródka jak najbardziej się opłaca/

G
Witek 2014-10-07 10:12

Re: Piła boscha ake 30 s - co sądzicie?

ręczny system naciągania łańcucha to duży minus, mi przeszkadza. No i podawanie oleju na lancuch też nie robi szału. Jedyne minusy jakies znalazłem bo w ogolnej ocenia na plus, łacznie z ceną

G
Remek 2014-10-11 19:15

Re: Piła boscha ake 30 s - co sądzicie?

A jaki przedział cenowy Cię interesuje kolego? Masz zamiar ciąć tylko przy domu czy też chesz coś czasem grubszego przyciąć?

G
Szałek 2014-10-13 08:37

Re: Piła boscha ake 30 s - co sądzicie?

Ogólnie prace w okól domu, bo nie jestem jakimś zapalonym profesjonalistą. Ale nie będę używać tylko do jakiś małych prac, czasem może zdarzyć się coś grubszego. Chcoiaż nie do cięzkich prac sprzętu szukam. A co do ceny to nie chce przekraczać 500zl

G
Sink 2014-10-31 01:47

Re: Piła boscha ake 30 s - co sądzicie?

jeśli będziesz mało będziesz ciąć to bierz po taniości trytona TOC40242, za 370zł można go wyrwać, ma 2400W, prowadnice 40c, do przydomowego cięcia wystarczy w zupełności

G
Mareek 2014-10-31 13:31

Re: Piła boscha ake 30 s - co sądzicie?

Używam pilarki Grizzly EKS 2200 QTX. Ma większą moc niż ta o którą pytasz. Nie wiem jak pracuje bosch, ale ta jest bardzo wygodna, dobrze "leży" w dłoniach i idealnie nadaje się do cięcia drewna.

1