PARKSIDE

Do ostatniej strony »
G
mropenvitamine 2010-05-05 21:25

Re: PRAKSIDE

Wlascicielem marki Parkside jest firma Kompernass, ktora zajmuje sie tworzeniem marek produktow dla wielkich sieci handlowych. Firma Kompernass zleca wykonanie urzadzen podwykonawcom, gwarantujac jednoczesnie nieujawnianie nazw wlasnych podwykonawcow, co mogloby zaszkodzic wizerunkowi tych firm. Do firm wypromowanych przez Kompernass naleza m.in. Parkside, Bench, Silvercrest, Powerfix.

G
mihu7 2010-05-06 20:58

Re: PRAKSIDE

Witam !
Tak się składa, że również mam kilka narzędzi Parkside i ... jestem mile zaskoczony ich jakością i żywotnością, np. wkrętarką 18 V (na aku Ni-Cd) pomagałem sobie przy remoncie małego domku drewnianego ( wkręciła mnóstwo wkrętów - różnych od 30 do 75 mm) gdzie jechała na równi z boschem profesional 14,4 V, z tym, że częściej ją trzeba było ładować - aku tylko 1,5 Ah kontra 2,0 w boschu.... Poza tym skręciłem nią domek szkieletowy o pow. ok. 90 m2, plus regipsy w środku. Ma już ponad dwa lata, chodzi do dziś i jak bedą takie w Lidlu to na pewno kupię jeszcze raz !
Pozdro !

G
asior 2010-05-11 09:38

Re: PRAKSIDE

od czwartku 13.05 w lidlu narzędzia, w tym widzę dwubiegowa wkrętarka z aku li-ion 10.8V 1.3Ah w fajnej cenie 149pln, ciekawe jak z słynna jakością parkside?
niemniej na starcie dwie wady wykluczające chyba poza amatorskie użycie : 1 aku i ładowarka 3h :(
za to 3 lata gwarancji.
(btw w praktikerze jest tańszy budget za 129pln, ale budget to raczej totalny syf)

G
JK. 2010-05-12 11:34

Re: PRAKSIDE

Może akurat ładowarka nie jest minusem, słabszej jakości Li-on szybciej padają przy godzinnych ładowarkach.

G
adam 2010-05-13 09:50

Re: PRAKSIDE

Matole naucz sie czytać bo te wszystkie informacje jakich ty nie widzisz to tam są !!!! Napewno markowy sprzet jest o wiele lepszy ale do potreb domowych tez w 100procentach wystarczy .

G
piku 2010-05-13 10:33

Re: PRAKSIDE

A czy w ofercie Parkside występuje szlifierka kątowa 115mm ???

G
ole 2010-05-13 17:05

Re: PRAKSIDE

Witam,
Właśnie kupiłem młotowiertarkę pneumatyczną PARKSIDE o symbolu P-BMH 1100. Po rozpakowaniu okazało się, że jej producentem jest firma Einhell Germany AG - takie oznaczenia są na samej wiertarce i instrukcji obsługi. Całość natomiast wyprodukowano w Chinach.
Sprawdziłem w internecie firma Einhell ma różne serie narzędzi, mają one oznaczenia Bavaria, Blue i Red. Moje pytanie jakiej serii moze odpowiadać sprzęt który nabyłem? Ciekawe czy inne Parkside'y robione są przez Einhell'a czy może przez inne firmy? Czy wszystkie prezentują podobną jakość...

G
Igor 2010-05-13 18:23

Re: PRAKSIDE

Tez dziś kupiłem P-BMH 1100 . Moim zdaniem nie odpowiada żadnej Einhell ` owskiej a najbliższy jest Młotowiertarka pneumatyczno-udarowa BBH 920 920 W 4258210 sadząc po wyglądzie i skrzynce. Fakt wgarancja door to door w einhell na trzy lata ale sadze ze nie ma odpowiednika.

G
olo 2010-05-13 23:02

Re: PRAKSIDE

to w takim razie dokładnie przyjrzyj się opakowaniu i instrukcji.... stoi tak jak byk einhell -choc faktycznie nie znalazłem w ich ofercie podobnego modelu. co wiecej na spodzie opakowania jest napis einhell art. nr 4258376

G
IGOR 2010-05-14 09:49

Re: PRAKSIDE

Nie neguje ze jest to einhell , raczej jest to oryginalny model na potrzeby lidl i nie powtarzalny w żadnej serii red, blue i Bawaria , a że ejst to einhell to lepiej dla nas , bo części łatwiej dostać. ( szczotki itd).

G
Slawek 1 2010-05-14 11:02

Re: PRAKSIDE

w poniedzialek bylem w sklepie narzędziowym zamowić pokrywę do pilarki Metabo Kt 1440 , sprzedawca skwitował zamówienie ,że owszem bez problemu , bo piła była produkowana dla: Metabo i Solo, że u wielu producentów znajdzie się narzędzia na tych samych częściach.
Myślę ,że projekt jest własnościa wytwórcy lub zamawiającego partie narzędzi . Producent produkuje na potrzeby konkretnego odbiorcy z jego logo ,np. Einchell dla .....
pozdro Slawek

G
gosc 2010-05-15 00:56

Re: PRAKSIDE

A ja dzisiaj oddałem młotowiertarkę pneumatyczną P-BMH 1100.
Założyłem wiertło i zobaczyłem że głowica wiertarki ma bicie na lewo i prawo.
Malymi wiertlami nie da się wiercić, co więcej sprawdziłem z kierownikiem lidla chyba z cztery pod rząd i każda miała to samo, ciekawe jak ten sprzęt przeszedł testy jakości:)
Acha i potwierdzam że ten właśnie model wypuścił Einhell.

Pozdrawiam

G
Reglas 2010-05-15 10:44

Re: PRAKSIDE

Buahahahahahha ............. wszystkie cztery miały to samo................ wybacz ale uważam że bredzisz. Swoją drogą u mnie w lidlu w Katowicach po pół godziny od otwarcia już nie było ani jednej młotowiertarki więc szczerze powiem nie wierze że sprawdzałeś po dwóch dniach pozostałe.

G
michuk 2010-05-15 14:21

Re: PRAKSIDE

A ja w pracy korzystam z niebieskich boschów (wkrętarki, wiertarki udarowe, szlifierki kątowe, piły szablistej i klucza udarowego)- taka mania szefa. Zdanie o tym sprzęcie mam takie jak o starych samochodach. Te z połowy lat 90' to sprzęt nie do zajechania, nowe zaś to chłam największy, drogi i nie różni się od chińskich podróbek. Osobiście kupiłem euroteca do siebie i jakoś się sprawdza(ze względu na niską cenę nie mam oporów żeby sobie poujeżdżać na niej). W pracy w między czasie wymienione były już udary 2-24 ze 3 razy (choć najstarszy ma już z 15 lat i do dziś działa bez zarzutu). A co do "profesjonalistów z profesjonalnym sprzętem" to dodam że największy wstyd jak pojedzie się do klienta szpanuje się marką a dym leci z wirnika albo rozlatuje się futerko w czyściutkiej jeszcze wiertarce.

G
anthony 2010-05-16 12:24

Re: PRAKSIDE

Koledzy!
Wielka porośba - kupiłem sobie oferowaną właśnie teraz w Lidl młotowiertarkę izastanawia mnie jedna rzecz. Aby młotowiertarka zaczęła kuć, tzn aby "dłuto" lub "punktak" zaczęły ruszać się ruchem "posuwisto-zwrotnym" trzeba nimi stuknąć o przedmiot (ścianę, mur) i dopiero wtedy zaczyna się przekładać praca silnika na efekt kucia. Czyli po wciśnięciu włącznika (spustu) silnik chodzi, ale nie porusza dłuta (można dłuto przyłożyć do muru i nic), dopiero jak się delikatnie dziobnie (stuknie) dłutem w mur, to wtedy jakby urządzenie zaczynało dopiero uderzać.
Jeszcze inaczej mówiąc - jak wciśniemy włącznik, to narzędzie chodzi jakby zapalić samochód i trzymać na luzie. Dopiero jak w trakcie pracy silnika "dziobniemy" (nie wystarczy, że dotkniemy, tylko trzeba tak dość zdecydowanie uderzyć-puknąć o ścianę), dłuto zaczyna chodzić.


Prośba, powiedzcie proszę, czy to jest ok, czy wymienić mojego parkside'a???

Prośba wielka o szybką odpowiedź.
Dzięki serdeczne z góry!

Pozdrawiam!
antek

1 ... 6 7 8 ... 62