PARKSIDE

Do ostatniej strony »
G
PRYK 2014-02-20 17:37

Re: PARKSIDE

Kupiłem wyrzynarke i co? Włączam do kontaktu i ni drgnie, dopiero jak przekręciłem na "5" zaczeła działać. Wniosek z tego taki, że narzędzia w Lidlu nie są sprawdzane przez sprzedażą, niskiej jakości i w ogóle loteria. Dobrze że oddali chociaż kase!

G
rafał 2014-03-14 21:23

Re: PARKSIDE

W 1983 roku kupiłem wyrzynarkę Boscha w Szwajcarii. Zbudowałem z nią swój dom, służyła mi jeszcze wiele lat później. Pod koniec lat 90-tych wyrobiła się prowadnica nożyka, więc wywaliłem ją na śmietnik i kupiłem sobie nowego Boscha. I wtedy doznałem szoku, jaki badziew jest obecnie produkowany. Poza nazwą nowa wyrzynarka nie miała nic wspólnego z tą kupioną w 1983 roku. Drugi raz pogrzało mnie, by kupić sobie myjkę Karcher. A jakże, lepszy model z podanikiem płynu, dodatkowymi szczotkami itd. Po dwóch latach przetarł mi się wąż. OK, kupię nowy - idę do serwisu a tam mi laska woła 200zł za kawałek przewodu. Zakuli mi więc przewód w firmie i po dwóch myciach poleciała głowica w myjce. Koszt - 250zł. Za 440zł jutro kupię Parkside z 3 letnią gwarancją. Mam już kilka narzędzi tej firmy i nie narzekam. Powoli zamieniają miejsce w moim garażu z Boschami i innymi bublami o znanej nazwie.

G
dd 2014-03-16 13:10

Re: PARKSIDE

zależy kto się na co nastawia. Do domowych remontów mnie bynajmniej Parkside wystarcza. Jakbym zajmował się czymś profesjonalnie (usługi) to zainwestowałbym w sprzęt nieco lepszy (znanych firm). Bo w przypadku świadczenia usług nie można sobie pozwolić na czekanie na powrót sprzętu z reklamacji.

Dlatego proponuje rozróżniać sprzęt do użytku domowego, od sprzętu do użytku profesjonalnego

p.s. ktoś napisał że wolałby już iść na robotę z zielonym Boschem. Mieszkam akurat w bloku z wielkiej płyty i zielonym Boschem (500W - cena ok 220 zł) nawet nie pierdniesz przy wierceniu np. otworów pod karnisz w suficie, za to Parkside radzi sobie wyjątkowo dobrze w tego typu materiale (oczywiście ma większą moc 1050W - cena ok 250 zł). Więc coś za coś

G
MareG 2014-06-19 16:19

Re: PARKSIDE

Witam.
Przed wczoraj kupiłem elektryczny kompresor 50l Parkside. Wybór padł nie ze względu na cenę, bo w tej cenie znalazłem też inne kompresory 50l, lecz ze względu na dwu tłoczkową pompkę i 3KM mocy, gdzie w innych spotkałem jedno tłoczkowe i 2KM mocy.
Kompresor jest robiony przez firmę Einhell (jest tak napisane w instrukcji), a jakość jego wykonania jest średnia jak na pierwszy kontakt. Pierwsza sztuka miała wyciek oleju (zdarza się) więc ją wczoraj wymieniłem na nową, lecz w drugiej jest problem ze szybko złączkami. Pistolet który bez problemu podpinałem do tego wcześniejszego (cieknącego) do tego nowego musiałem wepchnąć na siłę. Jedna złączka "zaskoczyła" i teraz działa normalnie, a druga "wypluła" uszczelkę. Poza tym w jednym i drugim kompresorze zauważyłem zardzewiałe elementy, grubo pokryte farbą (która w kilku miejscach odskoczyła). Złączkę sam wymienię, nie jadę go wymienić (bo ciężkie ustrojstwo:), mam jeszcze 3 lata, może walnie coś poważnego to wtedy pojadę.

Mam też myjkę ciśnieniową Parkside, kupioną z ponad rok temu. Po tygodniu wypadła mi sprężyna z pistoletu (już jej nie znalazłem), ale myjka działa po dziś dzień. Niedługo będę miał okazję ją porównać z Karcherem K2, bo sąsiad kupił.

G
MareG 2014-07-01 12:21

Re: PARKSIDE

Witam ponownie. Znalazłem poważny bubel konstrukcyjny w kompresorze, mianowicie filtry powietrza. Są w delikatnych plastikowych obudowach i wystają ponad całą konstrukcję. Jeden już urwałem, drugi także długo nie wytrzyma, więc zbuduję własną obudowę ze stali.

Zrobiłem też test myjki ciśnieniowej Parkside z Karcher K2. Gdy kolega odpalił K2 to myślałem, że jest strasznie słaby bo prawie go nie było słychać, gdzie Parkside buczy a w zasadzie to wyje na pół osiedla, ale podczas mycia wyszło, że obie myjki są mniej więcej równie mocne. Nawet nie wiem czy K2 nie mocniejszy, ale testowaliśmy tylko myjąc podjazd, a ten brud/mech nie jest ciężki do usunięcia.
I teraz najlepsze... K2 w promocji kosztował mniej niż Parkside. W prawdzie promocja nie trwa wiecznie ale Parkside też nie jest wiecznie dostępny w lidlu.
Na minus K2 mogę zaliczyć krótki wąż i to, że dodatkowe akcesoria są drogie.
Na plus, cicha praca, mniejsza moc znamionowa ale równie mocno czyści (więc oszczędności na prądzie) i lepsze wykonanie.

Parkside robi dobre wrażenie, bo jest duży, mocny (moc znamionowa), ma bęben na wąż, ma dłuższy wąż i tanie akcesoria. Ma też pojemnik na detergent który podaje jak mu się za chce, ale jest.
Mimo tego drugi raz bym go nie kupił, bo jest strasznie głośny (często go nie używam bo nie chcę hałasować). Jakość wykonania też jest znacznie gorsza od K2 (odpadają kawałki plastiku ze szczotki czy z mocowania na pistolet, o sprężynce z pistoletu już wspominałem)

G
Siux 2014-07-04 20:50

Re: PARKSIDE

sprawdz gdzie jest produkowany ten markowy sprzet . i potem NO-NAME . wszysko chiny taiwan . wielu przypadkach jedna linia produkcyjna
. pozatym firmy sprzedaja sprzet pod swoja (firmowa ) nazwa i 3 razy wiecej swojego sprzetu bez nazwy . kazdy sprzet na okres gwarancji i moze kilak miesiecy wiecej
juz zatarly sie roznice miedzy firmowym a nie firmowym

G
Bel-ami 2014-07-04 23:57

Re: PARKSIDE

Siux najbardziej to się co niektórym zaciera fikcja z rzeczywistością.

G
fragles 2014-07-10 15:11

Post został usunięty w związku z naruszeniem regulaminu forum.

G
youzeq 2014-07-18 08:39

Re: PARKSIDE

Parkside nigdy nie dorówna profesjonalnym narzędziom (made in Germany/Japan/Netherlands itd.) jednak jest o niebo lepszy od marketówek typu Toya. Zwykle (choć nie zawsze) nie ustępują jakością od porównywalnych cenowo "markowych" (made in China) produktów oferując lepszą funkcjonalność i/lub moc za te same pieniądze.

Czytając niektóre komentarze przypomina mi się polskie powiedzenie "bez gwiazdy nie ma jazdy". Jak to jest, że w Polsce jeżdżenie Skodą czy Dacią jest często uważane za obciach a w krajach wielokrotnie bogatszych już nie?

Inne komentarze podzielają opinie, ludzi, który kupują profesjonalny sprzęt licząc na to, że zrobi on z nich prawdziwych majsterkowiczów/fotografów/narciarzy itd. Niestety narzędzie jest tylko narzędziem nic więcej nic mniej!

G
jasen 2014-08-08 16:44

Re: PARKSIDE

Witam
Jestem amatorem majsterkowiczem (intensywnie majsterkującym ) .
Mam mnóstwo narzędzi różnych marek od super tandety po profesjonalne
Mam tez kilka parkside i powiem ze dla amatora są naprawdę super
jak bym był zawodowcem to nie używał bym ich tylko z jednego powodu
1.jadac do klienta z czymś takim prawdopodobnie bym był postrzegany jako amator a nie profesjonalista 
pozdrawiam

G
adziu63 2014-08-18 20:31

Re: PARKSIDE

mam wkretarke juz 8 lat i działa bez zarzutu.

G
andrzej 2014-08-21 15:58

Re: PARKSIDE

Odkąd komputery sterują produkcją można na jednej taśmie produkcyjnej robić produkty super i buble na przemian. Jak dla mnie Parkside to narzędzia dla hobbystów którzy nie obciążą ich zbytnio i temu to ma służyć. Ja spsułem dwie piły którym kazałem kroić drewno na opał a nie przycinać listewki i tyle.
Tanie mięso psy jedzą. Z pewnością ale ta piła w moim odczuciu jeśli jest do krojenia listewek jest po prostu zbyt droga.

G
paweł 2014-09-07 17:01

Re: PARKSIDE

Witam wszystkich. Nie ma co się rzucać mięsem i mówić, że coś sie nie nadaje skoro się tego miało w rękach :). Mój tato miał firmę kamieniarską i w domu widziałem tylko elektronarzędzia bosch i narzędzia Stanley. Ale wujek jest stolarzem i robi różne rzeczy. Szafy schody i takie tam. On w swoim warsztacie posiada wszystkie możliwe narzedzia do obróbki drzewa z firmy parkside i sprawują sie bardzo dobrze. Tylko szczotki wymienia. Powiedzcie w jakim tanim sprzęcie można zmienić szczotki ? No właśnie w żadnym. Czasami wujek robi ozdoby z drewna no domach bądź podbicie dachowe i radzi sobie bez problemu. Jedna wkrętarka wytrzymała 5 lat. Druga ma już 3 lata. Wiec proponuję profesjonalistą kupić takie dwa narzedzia z parkside i przetestować, a potem chętnie posłucham wypowiedzi. :). Ja zresztą też jestem zwolennikiem tego, że nie stać mnie na tani sprzęt.

G
Marek 2014-10-23 09:14

Re: PARKSIDE

Wszystkie narzędzia ?... czyli jakie ? Bo w Lidlu generalnie nie ma narzędzi, a coś tam rzucą na okazje gazetki, więc można kompletować ale trwa to długo. Ile czasu trwa reklamacja, jak jest z dostępnością części zamiennych i ogólnie obsługa posprzedażna ?... Bo nawet dla użytkowników profesjonalnych maszyn jest to pytanie nr 1.
Jeżeli już che się pracować takimi narzędziami, to moim zdaniem najlepszym wyborem będą te firmowane przez markety, czyli dexter, macalister itp. Jest to dobry poziom chińczyka, załatwienie reklamacji zwykle trwa kwadrans i wychodzimy z nowym, zawsze można podskoczyć do sklepu i kupić kolejne lub coś tam do nich dokupić.
I ergonomia, waga, wyważenie i ogólnie jakość pracy ! Nie ma to dużego znaczenia przy amatorskim użytkowaniu. Ale podłub Makitą 2470 8 godzin, a następnego dnia to samo jakimś Einhellem czy Parksidem. Gwarantuje że poczujesz OGROMNĄ różnicę.
Pozdrawiam majsterkowiczów i zawodowców :)

G
senek 2014-11-01 09:20

Re: PARKSIDE

Ach fachowcy od narzekania.
Jest to niezły sprzęt za tanią kasę dla amatorów.Po co mi piła za 3000 zł ,którą będę używał 2 razy w roku wystarczy taka za 250 też utnę.A tak naprawdę używam ich sprzęt od kilku lat i wszystko mi działa.Szanuj a nie będzie się psuł.
Pozdrawia

1 ... 46 47 48 ... 62