PARKSIDE

Do ostatniej strony »
G
mironkow 2010-01-13 21:03

Re:PRAKSIDE

Hehehe, ale żenada. Debatujecie nad tym, czy to dobre, czy nie, a jak się okaże, że parkside to kress dla ubogich to wszyscy zaczną go używać. Nie ma w tym żadnej tajemnicy, że producenci sprzedają stare modele maszyn komuś innemu i ten sobie klepie nadal daną wiertarkę i wpuszcza to do marketów. Marka Beko w agd leci na dokumentacji Boscha sprzed kilku, kilkunastu lat i robi tanie pralki. Ale przecież lepiej wydać 1000 peelenów zamiast 300 i się później onanizować na forum, że się ma kressa...normalnie żal.pl....

G
Sasza 2010-01-15 11:52

Re:PRAKSIDE

Kress nie ma nic wspólnego z Prakside...obadałem temat u źródła czyli u dystrybutora marki Kress [LŁ].
Omawiany model to tak jak powiedział JK zwykła podróba !

G
Sasza 2010-01-15 11:59

Re:PRAKSIDE

..... przynajmniej tak twierdzą :)

G
dranio 2010-01-15 12:42

Re:PRAKSIDE

Z Kressem w ogóle jest ciekawie, bo wkrętarki 122 AS i 144 AS sprzedawane u nas w marketach budowlanych, na stronie Kressa nie występują.

G
Gramsik 2010-01-15 19:42

Re:PRAKSIDE

Kress nie ma nic wspólnego z Prakside...obadałem temat u źródła czyli u dystrybutora marki Kress [LŁ].
Omawiany model to tak jak powiedział JK zwykła podróba !
A jak myślisz, co miał dystrybutor powiedzieć? Tak się składa, że kupiłem tego Parksidea, bo mam prawie identycznego Kressa jak na fotka wyżej (Kress 7 lat temu 550zł w Castoramie, Parkside 200zł Lidl). Różni się mocą i obrotami znamionowymi. Dane na tabliczce znamionowej z Parksidea zgadzają się nowszym modelem Kressa SBLR-2 850. Aż korci mnie, żeby rozkręcić obie i porównać. Prawdziwym jednak sprawdzianem będzie praktyka.
Nawiązując do innego wątku Boscha, to znam dwie historie dotyczące wiertarek tej marki. Pierwsza taka, że osoba z mojej rodziny zajechała wiertłem do metalu zielonego 1000W Boscha, a druga taka, że u mnie w firmie niebieski Bosch nawet nie zdążył się pobrudzić.
Wiertarka Kressa 800W którą posiadam, miała okazję kilka razy się porządnie nagrzać przy wierceniu koronką i nadal działa. Jestem z niej zadowolony i mam nadzieję, że podobny Parside nie sprawi mi niemiłej niespodzianki.
Pozdrawiam

G
Sasza 2010-01-15 22:37

Re:PRAKSIDE

Z Kressem w ogóle jest ciekawie, bo wkrętarki 122 AS i 144 AS sprzedawane u nas w marketach budowlanych, na stronie Kressa nie występują.
Bo to nie są modele katalogowe-linia jest specjalnie robiona dla marketów.
Niby na nich jest napisane że zrobione w Niemczech -ale ręki nie dam sobie odciąć że to prawda.
Tym nie mniej są to bardzo przyzwoite jakościowo wkrętarki bo jednak marka zobowiązuje.

G
JK. 2010-01-15 23:20

Re:PRAKSIDE

Owszem, obie są składane w niemczech, ale podzespoły częściowo w chinach. Choć i tak są bardziej niemieckie niż zielone bosche;))

G
R2D2 2010-01-18 09:46

Re:PRAKSIDE

Łukasz
Parkside jest importowany przez firmę niemiecką, ale produkowany w Chinach. Siedziba importera nie równa się miejsca produkcji i dotyczy to absolutnie wszystkich (Einhell, zielony Bosch, Black&Decker, etc).
Zrozumienie tego powinno być dość oczywiste - producenci produkują tam, gdzie mogą wyprodukować taniej.
Parkside - sprzęt dla majsterkowiczów, ale raczej przyzwoitej jakości (przynajmniej te, które miałem okazję sprawdzać - młotowiertarki).
Pozdrawiam,

G
Rufus 2010-01-27 21:40

Re:PRAKSIDE

Wiertarki "Prakside" które pokazały się w Lidlach to produkt który został specjalnie dla Lidla wyprodukowany w Chinach z podzespołów oryginalnego Kressa.
Cały proces produkcji był kontrolowany przez Kressa bo w zasadzie sama wiertarka wiele się nie różni od oryginału.
Wiertarki te weszły do sprzedaży w niemieckich Lidlach jakieś trzy lata temu i kosztowały tam 99 Euro jednak słabo się sprzedawały.
Przeleżały w magazynach jakiś czas i Lidl skierował je po kosztach do sprzedania w swoich placówkach w Polsce i Czechach.
Warto ja kupić za takie pieniądze za jakie je wystawiono bo na głowę biją wszystkie tańsze marki łącznie z BD czy nawet zielonym Boschem.

G
lolo 2010-01-31 11:36

Re:PRAKSIDE

to ze kabel w opalarce bosch jest w gumie a nie w igielicie i nie twardnieje spowodowane jest przepisami BHP.
zielonego boscha przerobilem juz kilka razy i twierdze z cala pewnoscia ze to sieczka do potegi NTEJ:plastik i blacha poskrecana do kupy.parkseide jest trwalszy pod kazdym wzglendem,a i cenowo korzystniejszy.sam prowadze mala firme od 20 lat i posiadam spora game narzedzi od festo przez makite ,metabo ,hitachi,bosch po dewalta i hilti,w sumie spory domek mozna by wybudowac za kase ktora wydalem na przestrzeni lat na narzedzia i twierdze jak poprzednik, odpowiednie narzedzie do odpowiedniej pracy.nie ma sensu wydawac kilku tysiecy zlotych na narzedzia ktore uzywam kilka razy w roku,te sredniej jakosci tez lata posluza przy odpowiednim obchodzeniu sie z nimi:regularna konserwacja i przeglady.no i pozostaje kwestia pracownikow ktorzy sprzetem pracuja.nie dam "NOWEMU"na stan maszyn za 50-70 tysiecy bo nie wiem co to za ziolko:moze zniknac ze sprzetem lub go zniszcyc przez nieumiejetne obchodzenie sie z nim.kiedys zatrudnialem takich dwoch co ukradli ksiezyc i w ciagu 2 miesiecy zajechali mi dwa mloty wyburzeniowe hilti,pilarke wglebna festo,bruzdownice hilti,trzy wkrentarki makity i prase do rur fein.koszt napraw 7600zl.na koncu po awanturze zmyli sie ze sprzetem za 25000 zl.sprawa trafila do prokuratora i prawie rok czekalem na odzyskanie narzedzi.dlatego nauczony zlym doswiadczeniem nie stronie od zakupow taniego sprzetu i uzywam go tam gdzie uwarzam ze jest wystarczajacy lub nie jestem pewny ludzi ktorym powierzam jak by nie bylo spora kase.

G
budowlaniec 2010-01-31 13:21

Re:PRAKSIDE

Kolego Lolo - bardzo mi się podoba Twoje podejście, widzę, że pracujesz narzędziami. Takich głosów potrzeba tutaj więcej. W czasach kiedy sprzętu jest na pęczki warto przypominać, że marka niewiele znaczy, tym bardziej w czasach, kiedy KAŻDY producent pilnuje kosztów.
Pytanie do specjalistów: Makita swój sprzęt produkuje/składa w Polsce. Prawda, czy fałsz?
Pozdrawiam,
Robert.

G
bob 2010-02-01 06:06

Re:PRAKSIDE

fałsz -> importer Bielsko Biała

G
Rufus 2010-02-01 09:31

Re:PRAKSIDE

fałsz -> importer Bielsko Biała
A co niby jest fałszem ???

G
JK. 2010-02-01 17:28

Re:PRAKSIDE

No właśnie, bo aż mnie skręca z ciekawości;]

G
budowlaniec 2010-02-01 19:43

Re:PRAKSIDE

Bob - było 50/50, źle obstawiłeś ;-)
Sporą część elementów do Makity wykonuje Polska firma - Bianor z Białegostoku (jako ciekawostkę podam newsa, że Białystok to swoiste zagłębie narzędziowego outsourcingu - Biazet produkuje sporo dla Phillipsa). Dla Makity pracują już od dłuższego czasu, a od niedawna (2009) wytwarzają całkiem sporo elementów dla "nowej" linii LTX. W Białymstoku montuje się także część elektronarzędzi. No i teraz kolejne pytanie: czy Makita aby na pewno jest taka dobra, bo japońska i czy warto dopłacać parę stówek do sprzętu "Made in Japan", pomimo, że jest z Polski (w sporej części)?
Rufus - czego nie zrozumiałeś? Było twierdzenie, trzeba było napisać, czy to prawda, czy nie. Bob postawił na odpowiedź "b".
Pozdrawiam,
Robert.

1 ... 3 4 5 ... 62