Opinie o narzędziach firmy PARKSIDE z Lidl

Do ostatniej strony »
G
Sentinel 2012-05-11 22:43

Re: Opinie o narzędziach firmy PARKSIDE z Lidl

Ciekawe ile kosztuje młotowiertarka Parkside bez tych wszystkich pośredników typu Einhell/Lidl :-)

G
intermag 2012-05-12 12:37

Re: Opinie o narzędziach firmy PARKSIDE z Lidl

Parkside to tak naprawdę sprzęt firmy Einheli coś jak Skill jest Bosch`a

G
Michał 30 2012-05-17 11:36

Re: młotowiertarka parkside 1050 wat

witam kupilem niedawno taka wlasnie mlotowiertarke robi ja dla lidla firma einhell na 100% tak pisze na metce wiertarki ale do rzeczy wiertarka ladnie zrobiona wydawalo by sie ze za ta kase ale do sedna wlaczam pracuje super udar ok obroty ok sila wiertarki i udaru ok wiec do pracy robie maly remont lazienki wiec mialem do skucia troszke starych plytek wiec kuje na poczatku delikatnie mysle sobie dam jej sie spokojnie dotrzyc pokulem moze 15minut i przerwa i tak moze wiertarka pracowala 40minut wlacznie z malymi przerwami a tu nagle zgrzyt i czuje jak slabnie powiem tyle udar sie zaczyna rozlatywac wiec jak tak ma wygladac wiertarka z 3 letnia gwarancja to ja juz nic nie mowie nie wiem moze mam felerny egzemplarz dzis po poludniu jade do lidla i zobaczymy co dalej czy bedzie nowa czy ta pojedzie gzies do serwisu tylk nie wiem jakiego ale powiem jedno gdybym 2 raz mial to kupic to powaznie bym sie zastanowil nie mowie ze rzeczy z lidla sa zle bo moze mialem pecha i ta maszyna po prostu jes felerna to sie okaze jak sie sprawa wyjasni to napisze na forum czesc

G
kaczka 2012-05-20 11:43

Re: Opinie o narzędziach firmy PARKSIDE z Lidl

Witam! Co do bicia PBH 1100 A1 na filmiku reklamującym http://www.lidl.de/de/Bohrmaschinen-Zubehoer/PARKSIDE-Pneumatischer-Bohr-und-Meisselhammer-PBH-1100-A1 jak ziomek zaczyna wiercić widać że też ma bicie młotowiertarka.

G
Sentinel 2012-05-21 11:41

Re: Opinie o narzędziach firmy PARKSIDE z Lidl

Ja mogę napisać, że swoją młotowiertarkę (kupioną 4 maja) już wymieniłem. Ulega biodegradacji jak leży :-))) Rozpadła się zapadka przełącznika trybu pracy (ten czarny guzik, który trzeba wcisnąć żeby obrócić czerwony przełącznik). Miał wadę materiałową, bąbelek powietrza i pękł w tym właśnie miejscu pod naciskiem swojej sprężynki.
Zawiozłem do Lidla, w którym kupowałem. Nikt nawet nie zaglądał do środka pudła, a nawet nie oglądał zbyt uważnie paragonu. Po prostu bardzo miła Pani kierownik wysłuchała mojego narzekania, przyczepiła kartkę "Reklamacja zwrot" i zaprosiła mnie "na sklep" żebym sobie wziął drugą. Leżało chyba z 10 sztuk, zaklejonych.
Dziś powiercę trochę nową to się dowiem czy wierci. Z obserwacji drugiego egzemplarza mogę powiedzieć, że słabo jest z powtarzalnością jakości u Parksidea/Einhella. Uchwyt SDS jakby lepszy. Guma otulająca wiertło jest bardzo ścisła (jak w DeWaltach) czyli na plus. Ale chyba głośniej chodzi. I podczas kręcenia bez udaru wiertło bardzo powoli "wysuwa się i cofa" w uchwycie (jakby udar pracował w zwolnioooonym tempie), ale przyłożenie dłoni do czubka wiertła zatrzymuje ten ruch i wiertło nie stara się przebić ręki, wiec to nie udar :-) Wygląda jakby powietrze powolutku wypychało a potem zasysało wiertło. I ruch ten jest bardzo wolny, 1 "wysuniecie na 2 sek" przy pełnych obrotach wiertarki. Dziwne.
Co do bicia wiertła to mogę napisać, że nadal podobnie jak w poprzednim egzemplarzu wiertła dobre Irwin 6 i 8 nie biją wcale. Wiertło dołączone do zestawu fi10 też pięknie chodzi. Fi6 dołączone jakby ma leciutkie bicie ale wg mnie nieistotne. Natomiast fi 8 z zestawu napie...ala na boki jak szalone :-)

G
John Doe 2012-05-29 12:45

Re: Opinie o narzędziach firmy PARKSIDE z Lidl

Czytając Wasze opinie, jak i część opinii ze starego wątku, można podsumować, że większość egzemplarzy tej włomowiertarki to kiepskie urządzenia, które prędzej czy później zepsują się i nie mówię o okresie eksploatacji dłuższym niż kilka miesięcy. Cieszę się, że ten wątek gromadzi poważnych ludzi, którzy rzetelnie piszą o swych doświadczeniach.

Pozdrawiam i czekam na więcej opinii.
John Doe

G
Tomek 2012-06-01 08:30

Re: Opinie o narzędziach firmy PARKSIDE z Lidl

Cześć,
postaram się opisać szlifierkę kątową taką jak w linku poniżej:
http://fanlidla.pl/gazetka/2012.01.05.narzedzia/4304,Szlifierka,katowa
Ocena:
1. Długi kabel ale plastikowy, w związku z tym w temperaturze poniżej 10 stopni jest sztywny jak patyk
2. Bardzo głośna
3. Brak łożyska na przekładni kątowej. Cały wałek z gwintem M14 trzyma tuleja. Do wirnika nie rozbierałem, więc nie wiem, czy są tam łożyska, ale pewnie są.
4. Dziwnie działający przycisk włączania/wyłączania. Jak jest wciśnięty maksymalnie to wystarczy troszkę puścić i szlifierka wyłącza się.
5. Jedna śrubka skręcająca korpus ma zerwany gwint od nowości (ten temat był chyba poruszany na tym forum, więc są już dwa przypadki). Wymieniłem ją na wkręt do MDF, bo odziwo dobrze trzyma w aluminium.
6. Przekładnia kontowa grzeje się, pomimo wymiary smaru na porządny. Są za małe otwory wentylacyjne.
Co na plus:
1. Gumowane rączniki
2. Regulacja obrotów (ja z niej nie korzystam)
3. Osłona z klucz z porządnej grubej blachy.

Mam tą szlifierkę z 1 rok, pracowała może z kilka razy przy docinaniu kamienia i przy cięciu kątowników. W sumie może godzina ciągłej pracy. Jak narazie działa, ale nie jestem zadowolony. Następny wybór to metabo jak w linku poniżej. W castorama widziałem ją za 198 zł z walizką. Więc decyzja należy do was co się bardziej opłaca, czy parkside za 130 zł, czy porządna marka za 198 zł? Obie mają 3 lata gwarancji i do metabo są części zamienne.

G
Tomek 2012-06-01 08:31

Re: Opinie o narzędziach firmy PARKSIDE z Lidl

Zapomniałem o linku:
http://allegro.pl/metabo-w-680-szlifierka-katowa-z-walizka-3-lata-gw-i2372882383.html

G
zdzisio01 2012-08-23 00:47

Re: Opinie o narzędziach firmy PARKSIDE z Lidl

witam
chciałbym dorzucić kilka ciepłych słów do narzędzi a mianowicie jestem użytkownikiem między innymi piły typu lisi ogon, no po prostu jak raz stanąłem do cięcia drewna nawet takiego ok. 12-15 cm średnicy w sumie około 1m3 nawet się nie zagrzała, ostrza bardzo dobre, jestem zadowolony i polecam, posiadam jeszcze szlifierki w tym oscylacyjną i taśmową które wykorzystuje w pracach domowych i jestem naprawdę zadowolony, naprawde jakościowo super, miałem tylko problem z wkrętakiem za około 79 zł nawet po wymianie na nowy coś w nim nie chciało pracować oddałem do sklepu i się nie odezwali, pozatym szereg różnych drobnych narzędzi, klucze które sprawują się dobrze i nie mam co narzekać za te pieniądze jest super , a przy okazji czy już wypróbowaliście wkrętak który był od czwartku 16.08, bo jak wróciłem z urlopu zagranicznego to 3 lidle objechałem i śladu po nim nie było, więc chyba dobry
pozdrawiam

G
Krzys 2012-10-01 12:19

Re: Opinie o narzędziach firmy PARKSIDE z Lidl

Chciałem opowiedzieć o swojej historii z Parkside(wkrętarka).Jestem typowym amatorem, wkręciłem tym kilkaset wkrętów na dachu oraz wykonałem kilkadziesiąt otworów w drewnie.Zakupiłem ja w kwietniu 2012 a w sierpniu po wytężonej pracy, przestała działać.Aku pełny, ale sprzęt nie działa.Odesłałem bez aku i ładowarki.Jakie było moje zdziwienie, kiedy po tygodniu dostałem kompletnie nowy zestaw w równie nowej walizce. Rewelacja. Dzięki dwum akumulatorom, moja praca bedzie bezproblemowa.
Nawet jeśli to podziała przez kilka miesięcy, to widzę, że firma porządnie podchodzi do reklamacji.
Tani i porządny sprzęt, chyba nie dla zawodowców, ale dla majsterkowicza super.

G
adam12 2012-10-01 12:27

Re: Opinie o narzędziach firmy PARKSIDE z Lidl

Krzyś, coś Ci się pokićkało...
Jeśli sprzęt jest tani i solidny, to dlaczego popracował aż miesiąc? ;-)
Co do reklamacji - rozmawiałem z kolegą który pracuje w Lidlu - nie słyszał o sytuacji, w której wysyłasz niekompletny sprzęt i dostajesz nowy zestaw. Więc się troszeczkę ogarnij i nie ściemniaj z łaski swojej.

Co do reklamacji - czy słyszałeś, żeby inny, szanujący się producent tak łatwo szastał sprzętem i dawał coś za friko? No właśnie, ja też nie...

G
John Doe 2012-10-01 13:30

Re: Opinie o narzędziach firmy PARKSIDE z Lidl

Potwierdzam, ja chodziarz nie jestem budowlańcem, więc sprzętu używam amatorsko (kilkanaście razy w roku) to ile razy miałem ten szajs w ręku do tyle razy zawiódł mnie.
Po szlifierce kątowej 1200W która się rozsypała zostało mi 7 tarcz, wyrzuciłem bo takie dziadostwo było, że wyszczerbiało się przy każdym kontakcie z metalem. Szlifierka kosztowała mnie 99 zł i nie chcieli mi kasy oddać tylko dali mi nowy parkszajs. Sprzedałem to na allegro a w castorama kupiłem metabo model: W680 (705 Watt) na 185 zł. Sprzęt działa już kilka miesięcy, też ma 3 lata gwarancji. NIGDY więcej PARKSIDE.

G
Zaraza 2012-10-28 00:36

Re: Opinie o narzędziach firmy PARKSIDE z Lidl

Jak już to zbierasz opinie nie o narzędziach firmy Parkside
tylko o narzędziach MARKI Parkside bo tego sprzętu nie robi jeden producent.

G
szefuncio1900 2012-10-29 19:26

Re: Opinie o narzędziach firmy PARKSIDE z Lidl

Sprężarka z Lidla po 2 tygodniach używania ( 3 razy) zaczęła nie nabijać powietrza silnik buczał i nie kręcił. O dałem do lidla i czekam już ponad miesiąc ani pieniędzy i towaru totalna porażka w sklepie powiedzieli że może to nawet 2 miesiące potrwać. Co do sprzętu to nić innego co w marketach tanie chińskie sprzęty tylko troche lepsza obudowa osobiście odradzam.

G
zdziś 2013-05-11 21:44

Re: Opinie o narzędziach firmy PARKSIDE z Lidl

czy ktoś coś wie dlaczego w karczerze parksajda nie działa jak napisaliautomatyczne pobieranie płynu do mycia samochodu itp. czy tylko zwrot do sklepu zostaje jak nei działa

1 ... 6 7 8 ... 20