Opinie o narzędziach firmy PARKSIDE z Lidl

Do ostatniej strony »
G
brok 2011-06-03 18:31

Re: Opinie o narzędziach firmy PARKSIDE z Lidl

zrobiłem szybki test: wiertło(frez?) fi 35mm do puszek + stara, twarda płyta wiórowa:

- skil: mocy wystarczająco, ale frez co chwila stawał jak za mocno zaryło w materiał, czyli kiepski uchwyt narzędzia.

- parksaid: wyraźnie brak mocy, ale dał rade. Być może problem ejst w tym, że baterii nie ładowałem od wyjęcia z pudełka, wskaźnik pokazuje czerwoną i żółtą lampke, czyli naładowana pewnie w okolicach 50-75%. Duży plus za mocowane - frez ani razu się nie 'zaciął' w materiale.

Suma sumarum, przewierciłem się w podobnym czasie obiema. Naładowałbym Parksajda żeby sprawdzić czy mocy przybędzie, ale zdaję się, że nie powinno się tego robić przy takim poziomie naładowania - efekt pamięci...

G
brok 2011-06-03 20:03

Re: Opinie o narzędziach firmy PARKSIDE z Lidl

znowu ja....:)
rozładowałem i naładowałem (tak jak pisali, ok godzina ładowania) i...
złapała moc! płaskim frezem fi 25 do otworów idzie kilka razy szybciej niż Skilem, nawet na wyższym biegu nie czuć, żeby brakowało momentu (stara płyta wiórowa laminowana). Jestem zadowolony.

G
mc_gregor 2011-06-03 21:59

Re: Opinie o narzędziach firmy PARKSIDE z Lidl

Witam,
także kupiłem wkrętarkę Parkside'a PABS 18 A1 18V i zgadzam się, że wizualnie wygląda na wyjątkowo solidnie zrobiony sprzęt. Jeszcze jej nie miałem okazji przetestować pod obciążeniem, ale jest naładowana i jutro będzie miała okazję się wykazać przykręcając płyty g-k do metalowych profili. Podobno (jak piszą w instrukcji) akumulator uzyskuje pełną pojemność po 3-5 cyklach ładowania. Zobaczymy. Jest do zrobienia całe poddasze, więc się przekonam ile jest warta i ile wytrzyma (na wszelki wypadek pożyczyłem inną wkrętarkę). Na pewno na minus tego sprzętu jest jeden akumulator (nawet nie przewidziano miejsca na drugi w dołączonej walizce). Używałem przedtem B&D 12V ale miała swoje lata i padła ładowarka i jeden z akumulatorów. Zdecydowałem się na wkrętarkę Parkside ponieważ jakiś czas temu kupiłem młotowiertarkę PBH 1100 A1 tej firmy i byłem zaskoczony, że sprzęt za 199 zł. potrafi tak świetnie sobie radzić ze skuwaniem betonu i wierceniu w nim. Udar pneumatyczny działa bardzo sprawnie. Zdała też egzamin jako mieszarka wylewki samopoziomującej. Na pewno nie jest to sprzęt profesjonalny, ale dla kogoś, kto potrzebuje wykorzystać go sporadycznie i niezarobkowo to stosunek jakość/cena jest jak najbardziej korzystny. Młotowiertarkę polecam, bo przetestowałem ją na różnych pracach i w różnych warunkach. Jak będzie z wkrętarką napiszę.

G
JK. 2011-06-03 22:29

Re: Opinie o narzędziach firmy PARKSIDE z Lidl

Co to iskrzenia w czasie hamowania, to nie to nie wada, tak ma być.

G
mc_gregor 2011-06-04 23:08

Re: Opinie o narzędziach firmy PARKSIDE z Lidl

Plany trochę uległy zmianie i wkrętarka była wykorzystywana do innej pracy. Akumulator wytrzymał wkręcenie 62 dybli fi 8 dł. 60mm do porotermu i ok. 250 "pchełek" do profili CD.
Z zakupu jestem zadowolony

G
rafaldd 2011-06-05 12:02

Re: Opinie o narzędziach firmy PARKSIDE z Lidl

Witam.
Posiadam wkrętarke z lidla 18V i nie powiem jestem zadowolony z niej ale potrzebuje dodatkowy akumulator.
Oriętuje się ktoś gdzie coś takiego moge dostać? Jakiś zamiennik?
Pozdrawiam

G
Yomek 2011-06-05 12:14

Re: Opinie o narzędziach firmy PARKSIDE z Lidl

W przyszłym tygodniu będzie opalarka 2000 W za 50zl . Jak myślicie warto?

G
brok 2011-06-05 17:57

Re: Opinie o narzędziach firmy PARKSIDE z Lidl

Mam tą opalarke od paru miesięcy. Znajomemu pożyczyłem do usuwania farby ze starych drzwi. Mówił że daje rade... Dużo więcej powiedzieć o niej nie moge.

Dalej: właśnie używałem tzw. "mouse sander-a" też z lidla. Rzep, do którego się przyczepia papiery ścierne odkleił mi się całkiem.... Przykleje to bez większego problemu, ale jakby kiedyś coś poważniejszego się stało, to prawdopodobnie mogą mi odrzucić przyjęcie na gwarancje, bo "grzebane było" :)

Za to polecam wkrętak akumulatorowy, który też będzie (ponownie) w przyszyłym tygodniu. Dużo go używałem. Dużej mocy spodziewać się po nim nie można, ale mi zastąpił wszystkie śrubokręty. Małe, poręczne, do tego wszystko w walizeczce.
Do np skręcania mebli idealne.

Mam jeszcze:
- młotowiertarke, orbital sandera, szlifierkę kątową i strug.
Młotowiertara testowana dość mocno, reszta bardzo sporadycznie. Wszystko narazie odpukać działa. W piątek polowałem na lutownice, ale już nie było :/

G
brok 2011-06-05 18:07

Re: Opinie o narzędziach firmy PARKSIDE z Lidl

co do wkrętaka akumulatorowego to przypomniała mi się jeszcze jedna zaleta: bity są z jakiegoś w miarę porządnego stopu. Żaden highend to to na pewno nie jest, ale nie 'ścierają' się tak szybko, jak inne 'marketowe' badziewia:)

G
cober 2011-06-05 23:32

Re: Opinie o narzędziach firmy PARKSIDE z Lidl

ja mam pytania jak waszym zdaniem opłaca sie kupic wkretak parkside

i po co ktos wymyslił wkretak hyba dla kasy jak wkretarka jest leprza

G
Jeffrey 2011-06-06 01:26

Re: Opinie o narzędziach firmy PARKSIDE z Lidl

Jakiś czas temu zacząłem kupować narzędzia Parkside (zachęcony opiniami z wcześniejszego wątku z tego forum).

Zastosowanie amatorskie - nie będę tych narzędzi używał profesjonalnie.

Trudno w internecie znaleźć jakiekolwiek informacje o narzędziach Parkside, jednak coś udało mi się wyszperać.
Producentem jest firma Kompremass
http://www.kompernass.com/pages/index.php?page=1,3,1,1&brand=parkside&lang=pl
ale też (niestety?) Einhell.

Z narzędzi Parkside posiadam szlifierkę kątową wraz ze stojakiem, piłę szablastą, szlifierkę oscylacyjną mimośrodową, wiertarkę udarową i wkrętarkę 18V.

Niektóre z tych urządzeń nie zostały jeszcze użyte.

Eksploatowałem dosyć intensywnie szlifierkę mimośrodową - pracuje pięknie, nie mam żadnych zastrzeżeń (z podpiętym Karcherem praca jest naprawdę czysta).

Ostatnio też kupiłem wkrętarkę 18V Ni-Cd - robiłem test i w naprawdę twardym drewnie na jednym ładowaniu wywierciła ponad 50 otworów pod wkręty oraz w te wywiercone otwory wkręciła i wykręciła tyleż samo wkrętów (o długości 3,5 cm). Czy to dużo czy mało - niech się wypowie ktoś kto ma większe doświadczenie...)

Ogólnie z 2 używanych narzędzi jestem bardzo zadowolony (jest jednak dostępna wkrętarka parkside z akumulatorem Li-Ion i podejrzewam, że to jest lepszy zakup, niż ten mój - z akumulatorem Ni-Cd).

Jakość wykonania tych narzędzi jest naprawdę świetna... poza wiertarką, która jako jedyna została wyprodukowana przez Einhella (wyprodukowane w 2011 roku). Pozostałe moje sprzęty są produkcji Kompremass (wyprodukowane w X oraz w XII 2010).

Zastanawiam się czy Parkside nie poszedł w ręce Einhella (np w 2011 roku?), i czy nie stracą te urządzenia na jakości...

Proponuję uważać przy zakupie kolejnych urządzeń Parkside. Wkrętak dostępny za tydzień (13 czerwca) jest żywcem zerżnięty z Einhella. Opalarka - nie wiem... Na pewno dokładnie przyglądnę się tym urządzeniom przed kolejnym zakupem, bo jednak do marki Einhell nie mam zaufania (sugerując się jedynie jakością wykonania)

Pozdrawiam

G
Jeffrey 2011-06-06 01:32

Re: Opinie o narzędziach firmy PARKSIDE z Lidl

Einhell - http://www.einhell.pl/index.php?n=kat&k=246 (pierwszy wkrętak) - BT-SD 3,6/1 Li 4513385
Parkside -

a więc uwaga ;)

G
brok 2011-06-06 02:08

Re: Opinie o narzędziach firmy PARKSIDE z Lidl

cytat: "po co ktos wymyslił wkretak hyba dla kasy jak wkretarka jest leprza "

po pierwsze i najważniejsze: radzę sobie kupić wkrętak zamiast wkretarki, i za zaoszczędzoną kasę zakupić sobie słownik ortograficzny. Literówki kazdy może zrobić, ale ten cały post to jakaś parodia.

po drugie: nie można ich traktować na równi jako narzędzi do tych samych zadań. Niby podobne, ale wkrętak to jest bardzo-poręczne-urządzenie-na-każdą-okazję, o wiele bardziej precyzyjne. RTV/AGD/elektornika/majsterkowanie/rowery/itp - tu się sprawdzi. Nie służy do budowania domów:) Zastępuje wyłącznie śrubokręty. Wady: nie dokręci z bardzo dużą siłą (chociaż siła i tak jest większa, niż się wydaje, ze może być), i co oczywiste: nie służy do wiercenia nawet małych fi. Spróbuj odkręcić 30 śrubek w jakimś nieporęcznym miejscu małym wkrętakiem i dużą wkrętarką to zobaczysz, czemu takie urządzenie istnieje. Mam to i to, obie rzeczy są bardzo przydane, ale jedna nie zastąpi dobrze drugiej w każdej sytuacji. Zależy co kto potrzebuje. Niektórym będzie potrzebna wyłącznie mocna wkrętarka, innym tylko mały poręczny 'aku-śrubokręt'.
Jak już pisałem, ten mały wkrętak to najczęściej używane narzędzie jakie mam i nawet na siłę złego słowa powiedzieć nie mogę - po prostu działa wtedy kiedy trzeba. Okej, bardzo na siłę: przełacznik obrótów lewo/prawo czasem przestawiam przez przypadek, bo go prawie nie czuć, a leży prawie pod palcem. Ale to kwestia małej wprawy, i jest ok.

G
JK. 2011-06-06 02:37

Re: Opinie o narzędziach firmy PARKSIDE z Lidl

DO Jeffrey ;) miło mi cię rozczarować, ale ten typ wkretaka posiada również Ryobi z pod szyldu TTI oraz taki Stayer(profi) więc akurat to nie świadczy o tym, że wkrętak jest kiepski bo einhell go produkuje.

Jednak twoje kolejne rozczarowanie jest takie że wszystkie narzędzia Parkside wychodzą z tych samych fabryk co einhelle;] wszystko chiny tylko zleceniodawca ma inną nazwę. Jednak wszystkie narzędzia Einhella czy Parkside mają wspólny serwis ISC-gmbh - jednak w Polsce on nie funkcjonuje, bo u nas Parkside jest w cenach, w których funkcjonowanie serwisu jest niemożliwe. BO w niemczech ten sam Parkside bywa droższy, ale posiada serwis!

G
brok 2011-06-06 11:55

Re: Opinie o narzędziach firmy PARKSIDE z Lidl

JK - w Polsce Parksaid jest w cenach praktycznie identycznych co w Dojczlandzie.
Przykład, ten wkrętak: w PL 79.9zł, u nich 19.9euro.
20 Euros = 79.2354014 Polish zloty

1 2 3 ... 20