Opinie o narzędziach firmy PARKSIDE z Lidl

Do ostatniej strony »
ALAN 2017-04-19 09:20

Post został usunięty w związku z naruszeniem regulaminu forum.

G
nicki 2017-04-21 15:16

Re: Opinie o narzędziach firmy PARKSIDE z Lidl

Zacznę od stojaka pod flexa Powerfixa (też z lidla) - jest ok, minusem może być sprężyna powrotna, jakoś do mnie jej jakość nie przemawia i kiepska (ruchoma) szczęka imadła. Małe elementy przez tą szczękę bardzo trudno osadzić na sztywno, żeby nie wędrowały, raz mało co jej nie przeciąłem. Poza tym stojak daje radę, mimo wymiarów jest stosunkowo stabilny.

Parkside:
1. PWS 125 C3 (flex) - działa, dociśnięty trochę słabnie na niższych obrotach (brak elektronicznej stabilizacji obrotów - wiadomo taniość), ale ogólnie daje radę. Nie posiada softstartu, więc nawet na najmniejszych obrotach rusza z kopa. Dołączona tarcza 3 mm jest trochę przygruba do cięcia precyzyjnego, ale do porządków i cięcia gratów na złom w sam raz.

2. PTBM 500 C3 (wiertarka stołowa) - stolik do kitu, trzeba było go pospawać, żeby się nie rozleciał od samego patrzenia. Kiedy wiercę coś twardszego podpieram go kantówką. Koło pasowe od strony pinoli ma lekkie bicie. Silnik (S2 - 15 min) grzeje się stosunkowo szybko, obudowę ma gładką, a przydałoby się, żeby miał formę radiatora zwiększającą powierzchnię odprowadzania ciepła. Imadło dosyć małe, delikatne, po prostu trzeba uważać, żeby nie rozwalić. Uchwyt wiertarki ma lekkie bicie, ale w dopuszczalnych granicach jak za tanią chinkę. Wrzeciono bicia nie ma, luzów też nie posiada. Pinola - luzy można skasować robaczkiem ukrytym pod puszką wyłącznika (grzybka) awaryjnego. W dosyć dziwnym miejscu umieścili ten dosyć kluczowy element. Co więcej - Chińczyki skręcają sprzęt w owczym pędzie, więc przed użyciem najlepiej posprawdzać wiertarkę. U mnie np. źle dokręcili robaczek na trzpieniu od wrzeciona, przez co koło pasowe mogło się obluzować. Ogólnie wiertarka daje radę, chociaż z tego co czytałem trafiają się różne egzemplarze. Wierciłem nią w rurkach ze stali o grubości ścianki 2mm i drewnie.

3. PSS 65 A1 (ostrzałka) - co do tego urządzonka miałem obawy, czy aby ten silniczek nie za kiepski (S2-10 min). Jednak ostrzyłem już na niej noże (bliżej 30), nożyczek parę sztuk, w tym stare i tępe, wiertła (HSS, kobaltowe) i ostrzałka jednym słowem daje radę. Jeżeli urządzonko nie padnie, to w gruncie rzeczy jestem z niego zadowolony. Jak na razie dopatrzyłem się jednej wady, uchwyt do ostrzenia noży ma plastikowy ogranicznik, który ostrze noża zwyczajnie przecina. W następnej wersji powinni zamontować tam (lub wtopić) kawałek cienkiej blaszki stalowej, tak właśnie zrobiłem.

4. PBS 900 B2 (szlifierka taśmowa) - dopatrzyłem się 3 minusów, pierwszy - cholernie gwiżdze, jest głośna; drugi - w moim egzemplarzu iskrzą szczotki; trzeci - motylek od równania taśmy samoczynnie się odkręcał, trzeba to było wymienić na lepsze rozwiązanie. Poza tymi 3 minusami jest jeszcze 4-ty, o którym wiedziałem przed zakupem, mianoiwcie szlifierka nie ma elektronicznej stabilizacji obrotów (wiadomo, tani sprzęt), więc na mniejszym biegu dociśnięta może zwalniać. A plusy - działa, szlifuje, jak na razie nie mam z nią problemów. Dobrze sprawuje się w odwróconej pozycji, zamocowana C-ściskami do blatu. Trzeba pamiętać, żeby zakryć czymś włącznik, lub przymocować taśmą kawałek papieru, ponieważ nawet z odkurzaczem z taśmy zarzucany jest pył na włącznik.

5. PMFW 310 C2 - urządzonko bardzo fajne,w tworzywie idzie dobrze, w drewnie też. Jako szlifierka delta również się sprawdza. Całkiem nieźle współpracuje z odkurzaczem, nie pyli za bardzo. Na chwilę obecną wadą może być głośność.

6. PDOS 200 B2 - mała, dosyć lekka, więc do cięższych robót się nie nadaje. Sugerowane przez producenta 200W posiada i jest to adekwatne do tego co na szlifierce można wykonać. Jak się nią trochę popracuje to silnik potrafi się nagrzać (S2-30 min), obudowa jest lekko parząca. Ponad 30 minut raczej jej nie używałem. W moim egzemplarzu kamienie miały bicie, ale przy pomocy taśmy i koksu zminimalizowałem ten efekt. Lewy wał od nowości nie obracał się idealnie centrycznie. Obecnie zaczęła inaczej szumieć, ale to może być moja wina, niepotrzebnie przedmuchałem ją z pyłu po równaniu koksem, w łożyska mogło coś wlecieć (chociaż kryte, ale nie patrzyłem na oznaczenia czy pyłoszczelne). W ogólnym rozrachunku na szlifierce można spokojnie naostrzyć płaskownik, wiertła, noże, wyrównać śrubokręty, spiłować śrubę/nakrętkę. Do takich rzeczy jest stworzona, oczywiście można i ją szybko zajechać na cięższych pracach. Kamienie trochę zwalniają przy obróbce, jednak przedomioty czasem dociskam trochę mocniej.

G
miki 2017-06-03 22:13

Re: Opinie o narzędziach firmy PARKSIDE z Lidl

wczoraj kupiłem młotowiertarkę
dzisiaj po kilku dziurach 16mm zaczyna się sypać sds i może udar wszystko zaczyna klekotać
jutro idę reklamować
ile trwają teraz naprawy gwarancyjne?
czy może wymieniają gdy są wiertarki na stanie?

G
Marek 2017-06-05 10:07

Re: Opinie o narzędziach firmy PARKSIDE z Lidl

No właśnie jak ta młotowiertarka? Chciałem ją kupić do domu

G
Teo 2017-06-12 21:43

Re: Opinie o narzędziach firmy PARKSIDE z Lidl

Najważniejsze że mają 3 lata gwarancji

G
tik 2017-06-21 16:53

Re: Opinie o narzędziach firmy PARKSIDE z Lidl

Mi padła ładowarka, może odsprzedaż mi na części?

G
Piotr 2017-06-27 13:10

Post został usunięty w związku z naruszeniem regulaminu forum.

G
Piotr 2017-06-28 18:06

Post został usunięty w związku z naruszeniem regulaminu forum.

G
Rob 2017-07-03 22:11

Post został usunięty w związku z naruszeniem regulaminu forum.

G
Maciej 2017-07-28 15:16

Post został usunięty w związku z naruszeniem regulaminu forum.

G
Darek 2017-08-12 12:08

Post został usunięty w związku z naruszeniem regulaminu forum.

G
Zbychu 2017-10-18 00:44

Post został usunięty w związku z naruszeniem regulaminu forum.

G
Jacek_987 2017-11-07 14:22

Post został usunięty w związku z naruszeniem regulaminu forum.

G
oper11 2018-01-02 18:17

Re: Opinie o narzędziach firmy PARKSIDE z Lidl

Akumulatory Li-ion nie mają "efektu pamięci" można je ładować w dowolnym momencie i przy dowolnym stanie naładowania.Jedynie nie można ich całkowicie rozładowywać bo ulegają zniszczeniu.

G
użytkownik 2018-01-29 06:40

Re: Opinie o narzędziach firmy PARKSIDE z Lidl

Mi wymienili na nówkę. W mojej wypadał SDS a przyczyną był tylko pierścień sprężynowy uchwytu. Dość szybko i sprawnie mimo wysyłki do Niemiec kurierem.

1 ... 14 15 16 ... 20