Opinie o narzędziach firmy PARKSIDE z Lidl

Do ostatniej strony »
G
derk 2015-01-17 09:44

Re: Opinie o narzędziach firmy PARKSIDE z Lidl

kupiłem tej firmy piłę wgłębną do ciencia różnych rzeczy -jaka cena taka jakość ale zaskoczył mnie serwis - brak serwisu w Polsce infolinia przełącza do serwisu w Niemczech i sprawa jest rozwiązywana
Zalety
serwis - chodź prace musiałem przerwać na 10 dni
przemyślana konstrukcja urządzenia / np głupia przystawka do równego cięcia co jest niespotykane u innych producentów/
w ramach gwarancji dostałem cały nowy KOMPLET
wady
krótka żywotność urządzenia
BRAK MOŻLIWOŚCI ODRĘCZNEGO KUPIENIA WYBRANEJ TARCZ ORAZ ICH BRAK /musisz kupić cały komplet/

G
Janek 2015-02-02 16:34

Re: Opinie o narzędziach firmy PARKSIDE z Lidl

Zakupilem wiertarke udarową 5 dni temu. Wywpierciłem dosłownie 3 otwory w murze i.... Zepsuła się, poprostu nie działa. Jade z nia do sklepu. Porażka!!! Ciekawe czy oddadzą pieniądze czy zabiorą na serwis.

G
Mirko 2015-02-11 20:49

Re: Opinie o narzędziach firmy PARKSIDE z Lidl

Pracuje na takim znanym sprzęcie jak firmy BOSCH(niebieski), MAKITA , HILTI,
HITACHI, AEG, METABO , DeWalt . I trochę na mniej znanym
(mniej profesjonalnym) np. BLACK&DECKER, SKIL
Bosch ( zielony ), EINHELL , PARKSIDE itp. wszystko zależy ile chcemy wydać i do czego będziemy nam służyć oczywiście czas pracy w jednym dniu, niech ktoś nie przekonuje że nie warto wydać na sprzęt profesjonalny trochę więcej bo ja też zaczynałem od tanich maszyn ale co zlecenie kupowałem coraz droższe, mocniejsze i profesjonalne teraz po paru latach widzę jak spotkamy się na robocie i wyskakuje coś twardego albo dłuższe prace np. kucie to widzę jak tamci klękają bo szkoda było inwestować kto chciałby opinii o jakieś firmie a jest wiele np. LUX , WURTH, Milwaukee , FESTOOL itd...to napiście postaram odpowiedzieć jak potrafię mirko1x@wp.pl pozdrawiam.

G
waran 2015-03-05 16:46

Re: Opinie o narzędziach firmy PARKSIDE z Lidl

PARKSIDE WKRĘTARKA 14,4
zalety:
waga
cena
dobry chwyt
górna partia obudowy nierozbudowana i mieści się w ciasne miejsca.
bateria to rewelacja (nowa technologia robi swoje)
przełącznik wkręcania i wykręcania nie uległ dotychczas wyrobieniu i w trakcie się nie przerzuca np na środek.
nie przegrzewa się pomimo że jej nie oszczędzałem (to chyba zaleta dobrego odprowadzenia ciepła spod obudowy)
bardzo małe bicia boczne w trakcie wkręcania czy wiercenia otworów. Po kilkuset otworach nic w tym zakresie się nie zmieniło.

wady:
szybko ścierające się napisy z plastiku. Po kilkunastu użyciach skala od 1 do 19 zaczyna być w paru miejscach nieczytelna. Chyba lepiej by było jakby to wygrawerowali.
promienie od leda oświetlającego pracę nie padają na główkę elementu który wkręcamy bo zacisk wkrętarki to zasłania. Led winien być odrobinkę wysunięty do przodu i delikatnie do dołu.
niezbyt dobre skalibrowanie prędkości obrotów z przyciskiem je włączającym. Jeżeli mamy coś delikatnie wkręcać np długi cienki wkręt w cienki element to ta wkrętarka się tu nie sprawdzi.
brak drugiego akumulatora w komplecie

zbędne gadżety:
diody wskazujące stan naładowania baterii to fikcja i w realu nieprzydatna. przy tym typie baterii najlepiej sprawdzałaby się migająca dioda gdy jej stan naładowania osiąga np 10%.

podsumowanie:
Wprawdzie wkrętarka ma parę wad ale tu podkreślam: nie jest to urządzenie profesjonalne a za tą cenę będzie naprawdę trudno znaleźć coś konkurencyjnego. Dla przeciętnego Kowalskiego to wkrętarka która w zupełności wystarcza i oceniając to urządzenia w tym kontekście daję (na tle konkurencji) 8 na 10.

G
waran 2015-03-05 16:51

Re: Opinie o narzędziach firmy PARKSIDE z Lidl

tu się z tobą nie zgodzę latarka we wkrętarce parkside z lidla 14,4 choć źle skalibrowana to jak wciśniesz leciutko przycisk to najpierw zaświeci ci się latarka a jak wciśniesz przycisk głębiej to dopiero załączasz obroty. Owszem mogliby się pokusić o jakieś wyraźniejsze zestopniowywanie tak aby było to czuć pod paluchem

G
Zadowolony 2015-03-10 14:33

Re: Opinie o narzędziach firmy PARKSIDE z Lidl

Witam od dwóch lat używam w domu, ogrodzie wkrętarki 18V rewelacja, akumulator trzyma bardzo dobrze, wkrętarka wytrzymuje bez ładowania kilkadziesiąt dużych śrub. Posiadam również młoto wiertarkę i szlifierkę kontową. Wykonanie i praca bez zarzuty choć szczerze szlifierką puki co pracowałem nie wiele, ale pracuje bardzo przyjemnie.
Dzisiaj kupiłem myjkę ciśnieniową wrażeniami podzilę sie za kilka tygodni. Powiem jedno na 3 lata urzywania sprzętu marki Parkside mam jedynie pozytywne wrażenia. Pracowałem sprzętem Hilti, Dedra, Bosch. Tyle co mogę powiedzieć sprzęt porównując cenę do jakości 9/10 o ile nie 10/10. Nie jest to na pewno hilti, ale jak porównamy cenę obu marek dla przeciętnego majsterkowicza polecam z czystym sumieniem.
Jeden z kolegów pytał Dedra czy Parkside zdecydowanie Parkside sprzęt bez porównania lepszy

G
chojrak 2015-03-12 00:09

Re: Opinie o narzędziach firmy PARKSIDE z Lidl

Witam. Teraz w poniedziałek 16.03.2015 będzie piła tarczowa ręczna akumulatorowa. Czy ktoś może powiedzieć na ten temat ? Czytam ten temat o tej firmie i zdania są bardzo podzielone. Więcej minusów niż plusów. Nie jestem profesjonalistą lecz bardziej domowym majsterkowiczem któremu by się przydała taka piła. Za tą cenę bardzo mi odpowiadała ale jak ma się rozsypać po pierwszym użyciu to będzie trochę lipa.

G
Mike 2015-03-13 11:53

Re: Opinie o narzędziach firmy PARKSIDE z Lidl

A na co ci akumulatorówka do domu? I to jeszcze zabawka z tarczą 150mm (bardzo mały rozmiar trudny do kupienia). Piła akumulatorowa za 222pln? Chłopie za te cenę to nawet sieciowa to będzie szajs... a co dopiero akku? Akumulatory 1,5Ah? Piła tarczowa to po szlifierce kątowej najbardziej przeciążone i prądożerne elektronarzędzie... Pomyśl ile wytrzymają te malutkie tanie chińskie akku? I nie chodzi mi to ile zrobisz cieć na jednym ładunku... ze 3m osb może... Ale chodzi mi o to ile te akku wytrzymają w tak przeciążonym narzędziu. Z 30 cykli lądowania? Nawet w profesjonalnych narzędziach z zabezpieczeniami np. Metabo, Hilti akku w piłach tarczowych dostają mocno w dupę bo pobór prądu jest chwilowo ogromy - a to wykończa akku.
Kup lepiej jakąkolwiek piłę sieciową z rozmiarem tarczy który łatwo dostać, najlepiej 190mm.

G
mxs 2015-03-15 22:56

Re: Opinie o narzędziach firmy PARKSIDE z Lidl

jest na 3x AA

G
Mike 2015-03-16 10:14

Re: Opinie o narzędziach firmy PARKSIDE z Lidl

A gdzie tam... ja słyszałem że na 1 paluszek AAA :-P

G
Paw-Therm 2015-03-16 18:11

Re: Opinie o narzędziach firmy PARKSIDE z Lidl

widzę ze kolejny niepoprawny optymista za ta cenę to miałbyś połowę 1 akumulatora firmy w miare solidnej współczesne maszyny aku potrafią wytworzyc prąd porównywalny z 1000W w narzędziu kablowym więc nie wiem czy jak dotkniesz osb to tarcza nie stanie

G
Yanek 2015-03-16 18:14

Re: Opinie o narzędziach firmy PARKSIDE z Lidl

Witam dzisiaj zakupiłem spontanicznie wyrzynarkę parkside na aku. Moje pierwsze wrażenia z użytkowania są bardzo dobre. Pierwsze co gdy wziąłem ją do ręki jest ciężka, po uruchomieniu czuć że jest solidna i silnik ładnie pracuje. Miąłem kupić sobie używaną festoola ponieważ na co dzień pracuję z festoolem różnego typu i się w tej firmie zakochałem widząc jak narzędzia precyzyjnie pracują. Ale wracając do parksida wyrzynarki. Ciąłem nią już różne rzeczy i moje skrzywienie zawodowe się odezwało ponieważ zacząłem patrzeć jak się zachowuje moja parkside a festool i powiem tak nie ma co porównywać wiadomo festool będzie lepszy lecz jest duże ale ponieważ wyrzynarka parkside mnie zaskoczyła bardzo mile bo tnie bardzo precyzyjnie i co najważniejsze nożyk nie ucieka i nie gubi konta a to jest bardzo ważne do tej pory myślałem że tylko festool tak ma a tu miła niespodzianka parkside za 222 zł tnie w przybliżeniu jak festool ale ni ma takiej mocy co się dziwić festool 2500 a parkside 222 zł. ciołem innymi wyrzynarkami były droższe i tańsze ale parksaide przypadł mi do gustu i dobrze leży w dłoni a co do kau fakt na kabel może leprza by była bo bateria nie używana jednak po jakimś czasie się psuje. Ale plus jest taki że nie latam z przedłużaczami kable mi się nie majtają a że jedna bateria to co ? W końcu musimy sobie zadać pytanie ile się tnie tą wyrzynarką parę cięć i chowamy. Zobaczymy ja parkside się będzie dalej zachowywać mam nadzieję że dobrze :) bo będę ją brał do pracy na dłuższe testowanie i na fuchy.

G
fantomas40 2015-03-17 14:31

Re: Opinie o narzędziach firmy PARKSIDE z Lidl

Witam
Posiadam już kilka narzędzi firmy Parkside
- frezarkę górnowrzecionową 1200 W
- zszywacz pneumatyczny PDT 40A1
- wkrętarkę 10,8 v
- szlifierkę kątową 1200W
wczoraj dokupiłem wkrętarkę z udarem 18V za 222 zł i powiem tak do amatorskiego majsterkowania narzędzia są jak najbardziej ok.

G
KarlogDemczok 2015-03-17 19:16

Re: Opinie o narzędziach firmy PARKSIDE z Lidl

Kupilem wyrzynarke aku 18v kupiona16.03 i mile zaskoczenie na działce na której nie mam prądu jak znalazł, cos dociac przyciąć w altanie. Male kantowki 70x50 OSB narazie 12mm i idzie super. Nie udało mi się jej rozladowac. Dla amatora super lepsza niż black&decker w podobnej cenie bo taka mam w domu.

G
RR 2015-03-22 17:58

Re: Re: Opinie o narzędziach firmy PARKSIDE z Lidl

jest na 3x AA


Tak jak sugeruje Majk, kup sieciową ze standardowym rozmiarem tarczy.
Niestandardowe rozmiary niestety są droższe i mniej dostępne.

1 ... 9 10 11 ... 20