narzędzia firmy graphite

G
margolcia 2010-10-06 22:44

Re: narzędzia firmy graphite

Graphit to taka lepsza chińszczyzna. Do profesjonalnych marek im jeszcze dużo brakuje.

G
Maariusz 2010-10-09 08:32

Re: narzędzia firmy graphite

Nie każdemu jest potrzebny sprzęt profesjonalny i nie jest również zainteresowany tanią chińszczyzną. Może, więc Graphite jest sprzętem plasującym się pośrodku i spełniającym oczekiwania majsterkowicza.

G
alvik 2010-12-04 19:18

Re: narzędzia firmy graphite

witam jeżeli chodzi o sprzęt graphite jest to produkt średniej klasy czyli dobra relacja jakości do ceny,przeznaczony dla majsterkowicza a nawet zaawansowanego majsterkowicza,co do serwisu i gwarancji jest dwa lata także dla firm,jeżeli chodzi o serwis i naprawy to firma nie zadaje zbędnych pytań i naprawia sprzęt jeżeli zachodzi taka potrzeba wymienia na nowy.Duży wybór graphita możemy spotkać w sieci handlowej LEROY MERLIN.Jeżeli chodzi o mnie to mogę te narzędzia polecić potrafią zrobić nie jedno a nawet i więcej

G
gość 2013-04-01 21:01

Re: narzędzia firmy graphite

To, że w jednej fabryce produkowane są dwa produkty, nie oznacza, że robione są z tych samych części i w ten sam sposób. Graphite różni się od euroteca przede wszyskim materiałami, z jakich robione są elementy narzędzia (łożyska, udar, przekładnie). Mając dwie bardzo podobno do siebie przekładnie planetarne nie można powiedzieć, że wytrzymają tyle samo.Dodane np. boru do danego typu stali powoduje znaczące poprawienie jej właściwości, co nie jest widoczne gołym okiem. tak więc graphite jest naprawdę dobrą firmą i produkuje bardzo wytrzymałe narzędzia. ja osobiscie polecam.

G
Anonimus 2013-10-18 22:29

Re: narzędzia firmy graphite

Używam od ok 6 lat kilkunastu elektronarzędzi GRAPHITE, o dziwo wszystkie jeszcze działąją. Wcześniej PARKSIDE (LIDL), SKIL.
Co do PARKSIDE to np. szlifierka mimośrodowa 150 mm po ok. 50 - 80 godzinach pracy wyrobiła się plastikowa płaszczyzna łożyska kulkowego podtrzymującego wirnik, maszyna dostawała wibracji i zaczęła rzegotać w środku (szczotki nawet się nie zdążyły zużyć).
Dla porównania GRAPHITE 59G344 przy znacznie większym przebiegu - ponad 100 godz. szlifuje bez zastrzeżeń, nie ma żadnego zauważalnego spadku skoku mimośrodu.
GRAPHITE 58G518 młotowiertarka - po ok. 100 godz pracy 2 wizyty w serwisie na gwarancji (zepsuty wyłącznik i uszkodzony zacisk uchwytu przedniego), popękane pierścienie zabezpieczające na łożyskach czołowych, niewielki luz na uchwycie SDS+, pomimo regularnego smarowania i czyszczenia ze zużytego smaru (skutek wykuwania przewodów wentylacyjnych w płycie z betonu B-20 i skuwania betonu). Wiertarka wymaga regularnego przesmarowywania odpowiednim smarem (cena 20 - 100 zł za opakowanie 100 - 220 ml w zależności od producenta) - jeżeli ktoś tego nigdy nie robił zdecydowanie polecam punkt serwisowy.
Pilarka tarczowa do drewna poprzednik 58G488 - ponad 6 lat użytkowania (cięcie płyt wiórowych, docinanie desek na szalunki itd, itp.)- żadnych nawet najmniejszych uwag - jedynie wymiana szczotek.
Wiertarka 58G711 - ok. 2 lata, w zasadzie trudna do zarżnięcia (mieszałem nią nawet zaprawę betonową w taczkach), jedynie jakość montażu powoduje usterki - np. pękająca śruba obudowy, łącząca część aluminiową z plastikową (zbyt mocno dokręcona).
Strug 59G679 - ponad dwa lata bez większych problemów, dosyć prosta wymiana noży (są dwustronne, tak więc w przypadku stępienia przekładamy je na drugą stronę).
Szlifierka 59G346 - dwie średnice robocze - możliwość wymiany tarczy z rzepem 125 mm lub 150 mm. Jedyna uwaga źle rozplanowane otwory w tarczy 150 mm (nie pasują do większości ogólnodostępnych samoprzyczepnych krążków ściernych z otworami. Maszyna jeszcze nie zdążyła dostać w kość, więc nie piszę na temat jej trwałości.
Wkrętarka 58G128 (18 V, ) ok. 3 lata użytkowania (montaż płyt G-K, budowa altan, wiat garażowych, drobne prace naprawcze przy samochodach itp.) - spadek pojemności i trwałości akumulatorów o ok. 30 - 40%. Po naładowaniu bardzo niewielka różnica w mocy w porównaniu do nowej. Niewielki luz na wirniku. Dla porównania EINHELL żółty 14 V po trzech latach wystarczał na ok. 15 min. pracy (z początkowej pojemności akumulatorów zostało wspomnienie).
Opalarka 58G524 - bardzo fajna możliwość regulacji - w zasadzie można jej używać w zakresie od suszenia włosów, przez nagrzewanie izolacji termokurczliwych, pokryć bitumicznych, aż do rozpalania ognisk.
Mam jeszcze kilka urządzeń GRAPHITE - wiertarek, szlifierek - używane rzadziej od opisanych, tak więc komentarz na ich temat sobie daruję, ponadto szlifierkę kątową CELMA PRAG 180 [180 mm] (starego typu) użytkowana od ok. 18 lat, o kultowej wręcz trwałości (izolacja przewodów wewnątrz szlifierki zaczęła się rozpadać ze starości - trzeba było wymienić przewody), przekładnia, pomimo tzw. ostrego startu nie wykazuje zauważalnych oznak zużycia. Jedynie wymieniłem już w niej ładnych kilka kompletów szczotek i 3 wyłączniki.
Korzystając z okazji pragnę pozdrowić osoby, które twierdzą, że generalnie nie ma różnic pomiędzy urządzeniami VERTO, EUROTEC, GRAPHITE, SKIL, BOSCH, MAKITA, gdyż są produkowane w Chinach lub Azji południowo wschodniej.

G
dot. poprzeniego postu 2013-10-18 22:32

Re: narzędzia firmy graphite

Przy PARKSIDE powinno być wyrobiła się plastikowa płaszczyzna, w której jest osadzone łożysko kulkowe (jak najbardziej stalowe).

P
PanFleks - blog dla majsterkowiczów 2013-10-19 00:46

Re: narzędzia firmy graphite

Ja także uważam, że część negatywnych opinii o marce Graphite jest nieuzasadniona. Zresztą - podchodziłem go tematu dość ostrożnie, do czasu, aż nie przetestowałem kilku sztuk i okazały się bardzo miłym zaskoczeniem.

G
bielek 2013-11-03 14:11

Re: narzędzia firmy graphite

W tej cenie można się spodziewać trwałości, ale niekoniecznie profesjonalnych parametrów. Używam polerki kątowej od 2 lat i czasami pracuje po 12 godzin bez przerwy przy lakierze oraz co gorsza przy szkle, zmieniają się tylko operatorzy bo ręce nie wytrzymują (mimo stosunkowo niskiej wagi urządzenia). Stabilizacja obrotów ma wielkie chęci ale niestety to nie jest Rupes za 1500zł tylko Graphite za 350zł więc trzeba mieć to na uwadze. Mam też szlifierkę oscylacyjną tą największą i po prostu daje rade, praca w kurzu różnego rodzaju nie robi wrażenia, niestety w ofercie nie ma szlifierki mimośrodowej o większym skoku a ta największa ma niecałe 3mm więc obróbka raczej wykańczająca lub zgrubna dla cierpliwych.

G
bubus 30 2015-01-25 18:43

Re: narzędzia firmy graphite

dobra jest moc ale mocowanie tarczy jest zle bo sruby sie odkrecaja i sa z krótkie

G
Gość678 2015-08-01 20:57

Re: narzędzia firmy graphite

Sam użytkuje szlifierkę kątową i wyrzynarkę. Szlifierka od ponad 4 lat działa znakomicie, wymienione jedno łożysko a nie powiem w sezonie letnim dostaje w kość(dosyć długa praca ciągła). A co do wyrzynarki to korzystam od 2 lat i nie było żadnych problemów. Za takie pieniądze chyba nie kupi nic lepszego.Jak dla mnie narzędzi graphite są dobre. Teraz zamierzam kupić wiertarkę 58G712 i myślę że okaże się dobrym wyborem.
Jak najbardziej polecam majsterkowiczom

1 2