Młotowiertarka AEG PN3000 SUPER X2

Do ostatniej strony »
G
Adam 2005-09-21 00:00

Młotowiertarka AEG PN3000 SUPER X2

Mam wielki problm co do kupna właśnie młotowiertarki AEG.Czy ktoś wie jaka jest jej trwałość w porównaniu np.z Metabo?Czy w ogóle opłaca się ją kupić?Proszę o pomoc!

G
chris70 2005-09-23 00:00

Re:Młotowiertarka AEG PN3000 SUPER X2

Witam.
Sprzęt który chcesz kupić odznacza się wysoką trwałością, doskonałą ergonomią i jest naprawde dobry...ale: sieć serwisowa jest słabo rozpowszachniona,naprawy pogwarancyjne są drogie,i cena produktów w porównaniu do innych tej klasy, jest zbyt wysoka. Osobiście wybrałbym Metabo, nie tylko ze względu na 3 letnią gwarancję,ale ze względu na w/w walory i przystępną cenę.Pozdrawiam.

G
JK 2009-05-05 00:00

Re:Młotowiertarka AEG PN3000 SUPER X2

Kolego chris nie wprowadzaj w błąd, po pierwsze o serwisie Metabo też nie słyszałem;P po drugie, młoty AEG są wydajniejsze w stosunku do podobnych cenowo narzędzi Metabo, po trzecie to AEG robi duże młoty dla Metabo(co o czymś świadczy). Po czwarte młoty Metabo są w podobnych cenach. PO piąte AEG też ma 3 letnią gwarancję.

Re:Młotowiertarka AEG PN3000 SUPER X2

witam.
Kolego JK, od 2005 roku nieco się zmieniło.

G
chris70 2009-05-06 00:00

Re:Młotowiertarka AEG PN3000 SUPER X2

witam.
Kolego JK, od 2005 roku nieco się zmieniło.
- chris70

G
JK 2009-05-07 00:00

Re:Młotowiertarka AEG PN3000 SUPER X2

Ale w 2005 było tak samo z Metabo;) więc opowiadanie że Metabo lepsze było nie na miejscu. POnieważ gwarancja 3-letnia wtedy nie obejmywała masy rzeczy;) Ceny były podobne.

G
JK 2009-05-07 00:00

Re:Młotowiertarka AEG PN3000 SUPER X2

A serwisy Metabo są nadal tak jak AEG;) i były w 2005

G
Jarek 1985 2010-04-21 23:16

Re: Młotowiertarka AEG PN3000 SUPER X2

Chyba od 1997-98 posiadam PN 3000 super X2. Rewelacja! Sprzęt do tyrania.Oczywiście wersja z czarną obudową skrzynki przekładniowej.Bezawaryjna praca. !x szczotki.Dość powiedziec że bez zastanowienia kupiłem PN 3000 X2 (750W) oraz drugą super X2 (obydwie czarne). Nawet nie oglądam się za innym sprzętem tego gatunku. Mówią ludzie, że wersja popielata (srebrna?) jest już gorsza. Osobiście nic nie wiem w tym temacie. Ciekawe jak blizniacze "Milwuake"

G
123 2010-04-22 14:59

Re: Młotowiertarka AEG PN3000 SUPER X2

To chyba prawda moja szara po ok. 20 h pracy zaczęła pluć smarem i dostała luzu na lufie , gdzie się wkłada fixtec .A podobno aluminiowy korpus . Nie była katowana trochę wiercenia , podkuwania, mieszania , ciężko zaczęło się kręcić pokrętło zmiany biegów . Czarne może i były lepsze – nie polecam !

G
JK. 2010-04-22 16:48

Re: Młotowiertarka AEG PN3000 SUPER X2

Eee szara ? czarna? O czym mowa? Bo o kilku lat te narzędzia są granatowego koloru;) Owszem szary jest tylko kawałek obudowy. A poza tym jeśli o tylu godzinach pracy, mogło dojść rozszczelnienia tłoków, to wymiana uszczelek wchodzi w grę. Poza tym czasami tak bywa że jednym młotkiem zrobiny setki godzin pracy, a drugim tym samym po paru coś wysiądzie. To normalne, czy ktoś kupi AEG, Metabo, Bosch czy Makita.

G
JK. 2010-04-22 16:55

Re: Młotowiertarka AEG PN3000 SUPER X2

Poza tym użyłeś młotka do mieszania;] a do tego nie powinno się stosowac młotów, To że tego typu młoty udarowe posiadają głowice na zwykłe wiertła nie znaczy że to są mieszalniki! Masz luzy na Fixtecu właśnie z tego powodu, głowica fixtec ma to do siebie że jest luźniej osoadzona niź głowica sds na stałe. Gdy właśnie użyjesz jej niewłaściwie to luzy będziesz miał większe. Fixtec jest osadzony na kulkach metalowych.

G
123 2010-04-22 20:04

Re: Młotowiertarka AEG PN3000 SUPER X2

Nie chodziło mi luz na fixtec tylko luz na lufie która jest osadzona w korpusie .

G
JK. 2010-04-23 00:14

Re: Młotowiertarka AEG PN3000 SUPER X2

A jak myślisz czym to jest spowodowane? Właśnie tym iż uzyłeś młota jako mieszarki. Bo nikt mi nie powie że do tego się nadaje, może kupisz 10 młotków i wszystko będzie z nimi ok podczas mieszania, ale 11 ci padnie na tym i będziesz miał luzy, to niestety normalne. Takiej rzeczy nalezy się spodziewać.

Jednak sprawdziłbym to dokładnie, bo może się okazać że przyczyna luzu to kłopot z łożyskiem, prawdopodobnie te pierwsze od strony uchwytu sds. To się zawsze dzieje, w zwykłych wiertarkach również. A to bicie może w czsie pracy powodować rozszczelnienie o-ringów i stąd wypływający smar.(choć to może być jeszcze inna przyczyna)

G
Slawek1 2010-04-23 10:22

Re: Młotowiertarka AEG PN3000 SUPER X2

Na razie nie wpadłem na pomysł używania młotowiertarki jako mieszadła, chociaż używam (O ZGROZO!) wiertarki Hitachi 2-u biegowej do tego cel. Jeżeli wycieka smar i zamierzasz dalej w ten sposób ją eksploatować to dobrze ,że Ci wycieka - znaczy ,że jest ( gorzej gdy już przestanie wyciekać przy tym stopniu zuzycia)!
Nie zgadzam się ze zdaniem ,że 10 dobrych , a jedenasta może się popsuć toż to 10% wadliwych -: jest to niemożliwe! Często i gęsto , niestety, to my sami uzytkownicy , jesteśmy przyczyna uszkodzenia.
AEG i wyżej wymieniony model jest super narzędziem
Slawek

G
JK. 2010-04-23 20:08

Re: Młotowiertarka AEG PN3000 SUPER X2

Sławku tu chodzi o to, że 10 super maszynek typu AEG czy Bosch wytzyma mieszanie bez uszczerbku, ale 11 nie i to nie będzie nic dziwnego, nawet po jednym wiaderku zaprawy. Powiem nawet więcej to właśnie w miare mocna wiertarka dwubiegowa wytrzyma więcej jako mieszalnik niż młotek.

1 2

Producenci :

Kategorie :