młłot kombi metabo khe 76

Do ostatniej strony »
P
Paweł Sando 2013-04-18 20:42

młłot kombi metabo khe 76

Witam posiadam w/w od roku. Kupiłem ze względu na to, że Metabo to dobra firma i akurat miałem dobry rabat . Niestety maszyna jest bardzo kiepsko zaprojektowana. Pokrętło zmiany położenia rękojeści bocznej notorycznie przeszkadza w kuciu ociera o ściany itd jest za bardzo odstające. W dodatku ta rękojeść jest tak długa że trzymając za nią młotem można pracować tylko kilka minut bo dłużej sie nie da wytrzymać, kończy sie na tym ze trzymam przy samym korpusie lub za niego, młotej jednak swoje wazy a taka rękojeść bardzo niekorzystnie rozkłada siły. Po 2 miesiącach użytkowania kabel zasilający sie poluzował i co chwila nie było zasilania(serwis). W dodatku młotek ma na uchwycie dziwne luzy, szczególnie przy pracy z szerokim dłutem skończyło sie na tym, że złamały mi się 2 takie dłuta w uchwycie 2 cm od początku uchwytu sds(dłuta jedno metabo drugie dewalt). Mój kolega ma taki sam młotek jemu poszło jak narazie tylko jedno dłuto. Jednym słowem jestem raczej rozczarowany mój starszy dewalt jest solidniej wykonany i od 2 lat diała bez najmniejszej awarii , myślałem , że metabo sprzedaje solidniejszy sprzęt

G
Paweł Dawidowicz, Metabo Polska Sp. z o.o. 2013-04-19 10:33

Re: młot kombi metabo khe 76

Witam Pana,

Po pierwsze chciałbym podziękować Panu za zakup naszego młota, jednocześnie zauważyć, że to narzędzie jest jedną z popularniejszych i najczęściej wybieranych modeli wśród młotów Metabo. To nie zmiania oczywiście faktu, że Pana i innych klientów Metabo, uwagi są jak najbardziej dla nas cenne i przydatne.

Pozwolę sobie odnieść się do kilku z nich, ale proszę (co podkreślam) nie traktować mojej wypowiedzi, jako kontrargumentu czy tym bardziej podważania Pana uwag.

1. Jeśli chodzi o pokrętło przy rękojeści to zgadzam się, że w niektórych przypadkach może dotykać ściany, ale z drugiej strony właśnie dlatego, że jest duże o wiele lepiej nim się operuje np. w rękawicach na budownie.

2. Rękojeść jest długa, ponieważ lepiej sprawdza się przy wierceniu - daje większą stabilność w momencie oddziaływania dużych sił. W skrajnym przypadku, gdy nastąpi bloka wiertła, które zakleszczy się w uzbrojeniu maszyna może się "obrócić się częściowo wokół własnej osi" i uszkodzić rękę operatora. Trzymanie ręki na rękojeści zabezpiecza w dużej mierze operatora przed tą sytuacją.

3) Wspomniał Pan też o poluzowanym kablu. Z doświadczenia naszych klientów wiem, że najczęstszą przyczyną takiej sytuacji są między innymi: opuszczanie (ciężkiej) maszyny na przewodzenie z rusztowania lub zbyt mocne zwijanie przewodu wokół maszyny. Nie twierdzę oczywiście, że to miało miejsce w Pana przypadku, ale może warto zwrócić uwagę na ten drobny aspekt.

4) Co do połamanych dłut to problem na 100% nie tkwi w maszynie tylko w dłutach. Nie wiem czy reklamację uznałby DeWalt. W każdym razie mogę powiedzieć, że jeśli są to względnie długa nowe i nie widać dużych oznak eksploatacji to wymienilibyśmy je na nowe. Patrząc analogicznie - kupił Pan samochód i opony, które pękły w czasie jazdy. Czy będzie Pan obwiniał samochód, że "źle" jeździ i niszczy opony? :)

5) "Luzy" na uchwycie są naturalnie. Młot KHE 76 idealnie nadaje się do kucia i wiercenia w betonie. Tutaj precyzja nie jest aż potrzebna, jak w przypadku wiercenia małą średncą w metalu czy drewnie.

6) Napisał Pan, że DeWalt działa bez awarii. Czy młot Metabo uległ awarii? Z postu wynika, że nie.

I na koniec... :) Proszę zwrócić uwagę, że nie zapłacił Pan ani 1 zł za naprawę przewodu, dzięki temu, że młotki i młoty Metabo objęte są rocznym programem "Zero kosztów serwisowych" - w skrócie i bez gwiazdek - wymieniamy wszystkie elementy na nowe, między innymi eksploatacyjne oraz uchwyty, przewody. Szczegóły są na naszej stronie www.metabo.pl

W razie pytań chętnie porozmawiać z Panem osobiście mailowo lub telefonicznie.
pozdrawiam

P
Paweł Sando 2013-04-19 12:14

Re: młłot kombi metabo khe 76

na elektronarzędzia chucham i dmucham a spuszczanie młotka z rusztowania za kabel to dla mnie zbrodnia tym bardziej, że jak sądzę 76 tego by nie wytrzymało kabel nie łączy przy samej rękojeści po normalnym użytkowaniu. Z tą rękojeścią to poniekąd się zgadzam lecz do podkuwania, gdzie często zmienia się pozycję lub gdy wierci się tuż nad posadzka i młot jest równolegle do posadzki nie sprawdza się to w ogóle. Jest to jak sami piszecie kombimłotek tak więc powinien być przystosowany zarówno do wiercenia i kłucia np jak khe . Pokrętło może i wygodne lecz często przeszkadza i takie umiejscowienie powoduje, że jest niemiłosiernie poobcierane.

G
Paweł Dawidowicz, Metabo Polska Sp. z o.o. 2013-04-20 13:28

Re: młłot kombi metabo khe 76

Dziękuję jeszcze raz za Pana spostrzenia. Kilka razy w roku przekazujemy Centrali Metabo w Niemczech sugestie od użytkowników co sugerowanych zmian - pozwolę sobie przekazać również te od Pana. Mam nadzieję, że mimo tych drobnych niedogodności nadal będzie Pan zainteresowany maszynami Metabo. Jeśli będzie potrzebna jakaś pomoc lub doradztwo proszę o kontakt. pozdrawiam

P
Paweł Sando 2013-04-20 15:22

Re: młłot kombi metabo khe 76

Tak planuje następne zakupy. O zmiany byłoby łatwiej jakby te młotki produkowało metabo a nie koledzy zza oceanu

G
Paweł Dawidowicz, Metabo Polska Sp. z o.o. 2013-04-20 16:25

Re: młłot kombi metabo khe 76

Zgadza. To będzie trudne, ale będziemy próbować.

G
Mike 2013-06-11 02:43

Re: młłot kombi metabo khe 76

Panie Paw-Therm jak lubicie i DeWalta i Metabo to mogliście jeszcze gdzieś kupić Metabo MHE95. Bo to Metabo to nic innego jak DeWalt D25901K w zielonych barwach.
Kiedyś Dewalt robił młoty dla Metabo teraz robi je Milwaukee, a konkretnie ich dywizja Kango.

G
need 2013-06-11 15:41

Re: młłot kombi metabo khe 76

Moim zdaniem Metabo to nie tylko DeWalt czy Milwaukee w innym kolorze. No, chyba, że pozostałe firmy także mają tak rozbudowane pakiety serwisowe, przyjazne użytkownikowi...

P
Paweł Sando 2013-06-12 09:54

Re: młłot kombi metabo khe 76

kolego chodziło Ci chyba o khe 96 i ten młotek też robi milwaukee, do dewalta nie ma podobieństwa co prawda nosze okulary ale widze jeszcze dobrze. Wszystkie większe firmy rąbią tak jak metabo , chcąc mieć tak szeroki asortymenty muszą sprzedawać niektóre maszyny pod trade markami bo koszty wprowadzenia np kombimłotka jeśli firma do tej pory czegoś takiego nie robiła są ogromne.

Moje posty dotyczyły głownie słabej ergonomii ale to moja subiektywna ocena.

P
Paweł Sando 2013-06-12 09:55

Re: młłot kombi metabo khe 76

mhe 96 też robi milwaukee

G
Mike 2013-06-12 21:50

Re: młłot kombi metabo khe 76

Nie nic mi się nie pomyliło. Wiem że MHE 96 i KHE 96 robi Kango - jedna z koncernów córek Milwaukee. Widac że musisz nosić okulary bo wyraźnie napisałem że chodzi o młot Metabo MHE95 - pięć na końcu.PIĘĆ -5- ( bez obrazy )


I nie uważam żeby Metabo miało taki duży problem gdyby chciało zbudować swój własny młot sds-max. Robi w końcu dla siebie sds-plus. I teraz nawet wyszło na prowadzenie bo Metabo KHE3250/3251 to jest arcymistrzostwo obecnie w młotkach sds-plus... Absolutnie najlepszy młotek.

Zrobienie sds-max to nie jest rocket-science...

P
Paweł Sando 2013-06-13 08:18

Re: młłot kombi metabo khe 76

tylko metabo juz tego nie sprzedaje

P
Paweł Sando 2013-06-13 18:17

Re: młłot kombi metabo khe 76

kkatalog milczy na temat tego modelu

G
Mike 2013-06-14 17:17

Re: młłot kombi metabo khe 76

Milczy bo wyszedł ze sprzedaży. Dlatego napisałem że może jeszcze się gdzieś na jakiś sklepie ostał jakiś nowy (nieużywany) egzemplarz. Mozę jeszcze gdzieś go znajdziesz jak lubisz Metabo i Dewalta :-p tylko że to młot typowo kujący bez obrotów. Ale zawsze MetaboDewalt.
http://www.narzedzia.pl/mlot-kujacy-metabo-mhe-95-code,3483.html

G
dd 2013-06-16 13:55

Re: młłot kombi metabo khe 76

Do pana Dawida z metabo. Topowa wkretarka jak bs sb ltx powinna miec uchwyt do zawieszenia na pasku i to solidny. Wprowadziliscie uchwyty w lt a w ltx juz nie czemu tak. Myslalem o kupnie ltx z systemem quick ale przez to ze nie ma haka sie wstrzymalem i mysle nad czyms innym. A szkoda

1 2

Producenci :

Kategorie :