Miejsce zakupu narzędzi

G
Darek 2015-07-24 14:43

Miejsce zakupu narzędzi

Dzień dobry
Czy narzędzia renomowanych producentów dostępne w marketach budowlanych i u autoryzowanych dystrybutorów to są różnej jakości narzędzia ? Taką tezę forsują niektórzy sprzedawcy. Czy mają różne kody kreskowe i miejsca produkcji ?
Panowie, proszę tylko o rzeczową odpowiedź bez domniemywań i domysłów.

G
Mike 2015-07-27 18:01

Re: Miejsce zakupu narzędzi

A czy myślisz że Makita czy Metabo czy Hitachi chciało by mieć taki logistyczny kosmos? Raczej nie...
Za dużo roboty z dzieleniem towaru... A poza tym po co te marki miałby by przez wiele lat wyrabiać sobie renomę aby potem ją stracić wypuszczając serie gorszej jakości elektronarzędzi dla marketu.
Odpowiadając krótko - to są identycznej jakości urządzenia.
Jeśli jest inaczej to będę w ciężkim szoku....

G
Gość 2015-08-26 02:52

Post został usunięty w związku z naruszeniem regulaminu forum.

G
XBS 2015-09-14 12:53

Re: Miejsce zakupu narzędzi

Część producentów np Bosch(seria zielona) wypuszcza modele tylko i wyłącznie z nastawieniem na sieciówki.
Większość produktów jest identyczna co nie zmienia faktu że w przypadku zakupów w sieciówkach kuleje np. obsługa po sprzedażowa jak i doradztwo w zakresie użytkowania

G
XBS 2015-09-14 12:54

Post został usunięty w związku z naruszeniem regulaminu forum.

M
Mądrala 2015-09-21 11:44

Re: Miejsce zakupu narzędzi

Narzędzie można też spokojnie kupować w sieci, większość sklepów stacjonarnych ma też sklepy online.

M
Narzędziowy_SPEC 2015-09-25 11:44

Post został usunięty w związku z naruszeniem regulaminu forum.

p
pomocnik 2015-09-29 16:52

Re: Miejsce zakupu narzędzi

Dzień dobry
Czy narzędzia renomowanych producentów dostępne w marketach budowlanych i u autoryzowanych dystrybutorów to są różnej jakości narzędzia ? Taką tezę forsują niektórzy sprzedawcy. Czy mają różne kody kreskowe i miejsca produkcji ?
Panowie, proszę tylko o rzeczową odpowiedź bez domniemywań i domysłów.


Nawet przez internet można kupić i są tej samej jakości.

m
mrhammer 2017-10-28 20:30

Re: Miejsce zakupu narzędzi

Wszystko co trafia nasz rynek i tak pochodzi od tego samego importera, a wiec z tego samego źródła. Nie ma takiej możliwości aby coś trafiało w inne miejsca w Polsce w różnej jakości. No chyba że ktoś specjalnie przerabia ale nie sądzę.

G
Sławek 12 2017-11-05 22:02

Re: Miejsce zakupu narzędzi

Samo miejsce raczej nie ma większego znaczenia ale takie samo narzędzie nie musi być takie same , sytuacja z życia wzięta. Dostaliśmy wieksze zlecienie i zatrudniliśmy dodatkowo 4 pracowników a że potrzebowaliśmy dodatkowy sprzet udałem sie do sklepu jednego z marketów budowlanych po młotowiertarkę . Kupiłem makite i wróciłem na budowe w trakcie prac okazało sie ze nastepne zlecenie trzeba rozpocząc w innym miejscu i potrzebna bedzie druga młotowiertarka a wiec niechcąc jechac do marketu wybrałem najbliszy sklep i kupiłem ten sam model młotowiertarki o pare zł drozej ale to nie nie ten temat . Po miesiącu uzytkowania w młotowiertarce z marketu zaczęło trzasakać łożysko a druga i tu zaznaczam ten sam model działała dalej sprawnie .Zawiozłem wiec młotowiertarke do marketu po czym wróciłem na budowę . Po 4 tygodniach wróciła z naprawy ale podziałała tylko 3 dni i z powrotem . Dostałem małej nerwicy ale co tam tłumaczyłem sobie że to pewnie skutek bardziej intensywnej pracy albo złego obchodzenia się z sprzętem. Druga działała bez zarzutu i częściowo nadrabiała robotę po swojej koleżance. Dostałem po raz drugi sprzet z serwisu z adnotacja że po raz drugi pękło mocowanie łożyska które zostało wymienione i powinno być ok . Po 6 godzinach pracy jak już po raz 3 nawaliła nie wytrzymałem i sam ja rozkręciłem i co zauważyłem ze mocowanie dość istotnych elementów było plastikowe a przecież to Makita i bym się nie spodziewał takich rozwiazań podjąłem ryzyko i rozkręciłem drugi model i okazało się że te same części w drugiej były w większości metalowe . I tu wyszła różnica ta z marketu była made in china a ta ze sklepu made in UK wniosek??
Dość prosty patrzcie gdzie narzędzia były składane wiem że wiele podzespołów nawet najlepszych marek jest produkowane w chinach i składane w europie ale na własnej skórze przekonałem się że to samo narzędzie nie musi być takie same choć jest to ten sam model i tak samo wygląda .

G
zbranży 2017-12-28 00:15

Re: Miejsce zakupu narzędzi

Zjawisko to występuje, choć nie jest regułą. Bywa, że markety mają w ofercie modele, które nawet nie występują w oficjalnym katalogu producenta. Oczywiście - są to modele o obniżonej nie tylko jakości, ale też technologii w jakich pracują (patrz: cena). Nie mniej - modele o tych samych numerach katalogowych teoretycznie powinny być jednakie z tym, co dostępne w sklepach specjalistycznych lub internecie. Kraj pochodzenia sprzętu zdarza się, że ma wpływ na finalną jakość sprzętu, ale zazwyczaj nie ma możliwości wyboru fabryki, z której ma pochodzić wybrane przez nas narzędzie. Po prostu - producent przerzuca produkcję do innego kraju i tyle. Czasem bez uszczerbku na jakości, a czasem z nim. Globalizacja, ot co.

m
majsterttt8 2020-09-19 23:18

Re: Miejsce zakupu narzędzi

Panowie

Jestem kierownikiem dużego sklepu budowlanego który ma w ofercie ogromny wybór profesjonalnego sprzętu i makita marketowa jest wykonana na innych słabszych podzespołach niż ta sklepowa
Biorę towar od największego dystrybutora Makity na Polskę mianowicie PGN Północna Grupa Narzędziowa w razie awarii po gwarancyjnej zaden oryginalny dystrybutor nie naprawi sprzętu zakupionego w markecie ponieważ jest on wykonany z tańszych i gorszych podzespołów.

G
Wszyscy się mylicie 2022-07-19 23:18

Re: Miejsce zakupu narzędzi

Ostatnie dwa posty zostały napisane prawdopodobnie przez tą samą osobę, właściciela małego sklepiku, któremu zawiść nie pozwala spać po nocach i zmusza do wypisywania takich wierutnych bzdur!

G
Wszyscy się mylicie 2022-07-19 23:19

Re: Miejsce zakupu narzędzi

Ostatnie dwa posty zostały napisane prawdopodobnie przez tą samą osobę, właściciela małego sklepiku, któremu zawiść nie pozwala spać po nocach i zmusza do wypisywania takich wierutnych bzdur!

1