Metabo KHE 4-50

Do ostatniej strony »
G
Paw-Therm 2015-01-26 13:24

Metabo KHE 4-50

Nowość metabo w segmencie małych młotków na to właśnie czekałem do tego jest jeszcze wersja kująca. Podobno juz made in metabo a nie milwaukee.

Zastanawiam się nad kupnem bo ktoś mi pożyczył mojego ukochanego dewalta 25601k .
U jednego z dealerów znalazłem tą maszyne za 1800zł więc cena bardzo fajna .
Ciekaw jestem waszych opini Mike?

G
Mike 2015-01-26 18:49

Re: Metabo KHE 4-50

Tego to się nie spodziewałem żeby Metabo młoty od Sparky kupowało, zamiast Milwaukee...
MASAKRA !!!
Jakie tam "Made by Metabo" rzuć w to okiem Paweł, to widać od razu że to produkty Sparky są... zarówno wygląd jak i parametry na to wskazują. No i tak atrakcyjna cena.
Metabo KHE 5-40 to Sparky BP 540CE, a Metabo MHE 5 to Sparky K 615CE.

G
Mike 2015-01-26 19:07

Re: Metabo KHE 4-50

No jestem pewny na 100% że to młoty Sparky: sprawdziłem schematy części zamiennych na stronach metabo.de i sparky.eu... identyczne konstrukcje. Różnią się tylko detalami.
Sparky udarowy, młot lepszy od Graphite, czy Tryton ale do Makity Milwaukee czy Boscha się nie równa. W życiu bym tego nie kupił. Bo to tylko nalepka Metabo na produkcie Sparky. Bez sensu ze wycofali Metabo/Milwaukee MHE 56 to akurat był bardzo mocny młot jak swoją wagę. To Sparky udarowe ma taką samą wkurzającą technologię zabezpieczenia przed pustymi udarami jak stare młoty Bosch i tanie chińczyki: uchwyt narzędziowy na sprężynach, widać na filmiku z gazety narzędziowej. Ciężko się tym precyzyjnie dłutuje, a taki lekki młot do precyzyjnych prac jest stworzony no i to się psuje często.

Ale Metabo to już na psy schodzi, mieli młoty od Dewalt`a potem od Milwaukee a teraz co? Sparky? Od profesjonalnych narzędzi do klasy low-end... zresztą te ich nowe tanie młotki to też lipa jest. Tak samo te ich nowe niby super mocne szlifierki 1700W - testowałem szału nie robią takiego jak Metabo rozgłaszało. W porównaniu do starszych modeli 1450W dużej różnych w sile nie zauważyłem. No i moje KHE3250 się już sypie. Dłuta nie można już zablokować w jednej pozycji i ciężko przestawić obroty lewo/prawo. Włącznik też kaprysi. To już nie ta sama jakość co stary, dobry, ukochany KHE 24, którego mam już chyba 10 lat i nadal chodzi.

G
Mike 2015-01-26 19:16

Re: Metabo KHE 4-50

O tych tanich młotkach to mówiłem o sds-plus KHE2444 co w marketach budowlanych sprzedają: sprzęt klasy DIY. Głośny i wszystko w nim jakoś ciężko chodzi. Tanie plastiki itp... Może to też Sparky? Nie chce mi się sprawdzać schematu części zamiennych.

Paw-Therm jak szukasz młota sds-max klasy 6 kg. to masz tylko jeden prosty, oczywisty wybór na rynku: Makita HR4013C. Przetestujesz i nie będziesz chciał innego. Super-wygodny. Świetnie wyważony, pełno bajerów, zero wibracji, cichutki i mocy pod dostatkiem. Kupiłem w zeszłym roku, chodzi jak ta lala.

G
Paw-Therm 2015-01-26 19:30

Re: Metabo KHE 4-50

kupie 2 dewalta niezniszczalny i komfortowy

G
Paw-Therm 2015-01-26 19:36

Re: Metabo KHE 4-50

moje khe 3251 chodzi ale od początku bardzo ciężko chodzi przełącznik funkcji

G
Mike 2015-01-26 19:47

Re: Metabo KHE 4-50

No ja zachwalałem KHE3250 bo jest a w zasadzie był szybki ale się "zmechacił". Nie przypuszczałem ze tak pójdą z trwałością w dół. Cóż nie zachwalajmy dnia przed zachodem jak to mawiają...

A testowałeś tą Makitę? Jeśli dla Ciebie ten Dewalt był komfortowy to zobaczysz dopiero Makite hehe... moim zdaniem nie ma porównania. Najlepszy młot w tej klasie teraz.

G
Paw-Therm 2015-01-26 19:50

Re: Metabo KHE 4-50

makita to ten fajny młoteczek kujący mi sie podoba i w niego zainwestuje a moje khe 76 mnie szlag trafia niby odpukac sie nie psuje ale kabel sie ukręcił 3 razy a teraz 4 przy wtyczce i klops bo jeszcze 15 miechów gwarancji a staram sie chuchać i dmuchac na narzędzia

G
Mike 2015-01-26 19:58

Re: Metabo KHE 4-50

To ja powiem tyle: przetestuj sobie u dystrybutora tą nową Makite. Jak poczujesz a w zasadzie nie poczujesz prawie żadnych wibracji to zapomnisz o tym młoteczku do kucia :-) Przynajmniej dopóki nie wyjdzie nowy model kujący co też będzie miał tak skuteczne AVT tylko 4,5 m/s2 wibracji. Nawet nie czujesz ze młot chodzi a beton leci aż miło ;-0

A kable faktycznie Milwaukee ma kiepskie, tak samo Bosch. W GSH 11 VC już 4 razy mi się przerwał. Makita i Fein montują moim zdaniem najlepsze kable. Żadne mi jeszcze nie pękły.

G
Paw-Therm 2015-01-26 20:22

Re: Metabo KHE 4-50

dewalt tak samo niby jest dużo sztywniejszy i twardszy a nie pęka guma i co ważnie nie ukręcaja się żyły

G
Mike 2015-01-27 21:54

Post został usunięty w związku z naruszeniem regulaminu forum.

G
Mike 2015-01-28 13:06

Post został usunięty w związku z naruszeniem regulaminu forum.

G
Mike 2015-01-28 15:57

Re: Metabo KHE 4-50

A ja się jeszcze raz pytam GDZIE JEST REGULAMIN !!!

G
Paw-Therm 2015-01-28 18:51

Post został usunięty w związku z naruszeniem regulaminu forum.

G
digi 2015-01-29 01:00

Post został usunięty w związku z naruszeniem regulaminu forum.

1 2