Metabo khe 3251 opinie

G
Paw-Therm 2014-05-22 20:14

Metabo khe 3251 opinie

od wczoraj jestem szczęśliwym posiadaczem w/w młotka

może jest parę osób które już go ma jak się sprawuje? wszystko gra nic sie nie psuje??

G
Mike 2014-06-01 15:44

Re: Metabo khe 3251 opinie

Ja mam KHE3250. Dobry młotek. Ubolewam że nie jest tak dobrze wyposażony jak stary KHE32 i KHE2850. Brakuje VTC i uchwyt narzędziowy już nie taki jak kiedyś robili znaczy to nie przekręcany FixTec od AEG tylko taki zwykły cofany - łapie trochę syfu. To jedyny słaby punkt jak na razie. Do wierceń 12 -18 mm jest bardzo, bardzo szybki. Do 24 mm można nawet pociągnąć. Więcej to już i tak sds-max`a się używa. Dobrze podkuwa jak na 3,1 J.
Ja wziąłem bez wymiennego uchwytu bo nie byłem pewny czy tym się będzie dobrze wiercić w metalu małymi średnicami przez ten uchwyt główny na sprężynach. Używałeś już swojego do tego?

G
Paw-Therm 2014-06-01 19:11

Re: Metabo khe 3251 opinie

Ogólnie spoko mogę się przyczepić do tego ze jak na metabo spodziewałem sie dłuższego kabla. Uchwyt sds ma drobna wadę jak jest zimny to często nie da sie zamocować dłuta bez zdejmowania go z korpusu wiertarki po włożeniu wiertła wciskasz a tylko ta tulejka uchwytu się cofa ale nie chce kliknąć, ale to może mój egzemplarz tak ma. Nie wierce małymi średnicami w metalu ale 6,5 szło bez z zbędnego bicia.

Wziąłem model quick bo znajomy elektryk mnie oświecił , sam wiesz co dzieje sie z uchwytem plus jak sobie trochę po podkuwasz po kilku miesiącach wiertło lata jak wiatrak ratuje serwis a tu kupujesz niestety nie taki uchwyt i sam wymieniasz

sam zastanawiam sie czy nie kupic drugiego uchwytu sds do samego podkuwaniu.

Jedno co mnie zdziwiło na samym początku dotąd miałem makite hr 2470 metabo ma jakby o płowe mniejsze obroty a wierci szybciej , energia udaru robi swoje

G
Paw-Therm 2014-06-01 20:20

Re: Metabo khe 3251 opinie

no i dość ciężko przestawia sie na tryb kucia

a
adam 2014-06-04 11:36

Re: Metabo khe 3251 opinie

Ja co prawda nie posiadam ale kumpel jest bardzo zadowolony.

G
Paw-Therm 2014-06-10 07:22

Re: Metabo khe 3251 opinie

no i ma jednak pewien luz na uchwycie sds tzn po zablokowaniu dłuta np idealnie pionowo i tak przekręca sie na uchwycie o kilka stopni przy szerokim dłutku to troche przeszkadza ale tak to swietny młotek

G
badzio 2014-06-30 13:51

Re: Metabo khe 3251 opinie

U mnie wszystko działą bez zarzutu wygodnie mi sie ten sprzet trzyma i nie trzesie sie caly od wibracji. ogolnie posiadam kilka sprzetow metabo i z kazdego jestem bardzo zadowolony dobra marka

G
piotr 2014-08-27 21:13

Re: Metabo khe 3251 opinie

Ja mam maleństwo uhe 20 metabo do drobnych wierceń i "rzeźbienia" w betonie czy kamieniu jest ok:) Choć nie raz przydałby się "dynamit" sds max...:)

1