Marka Meec - JULA

Do ostatniej strony »
G
Marek 2014-11-05 21:46

Re: Marka Meec - JULA

W poprzednim poście bylem sceptycznie nastawiony do ciężaru tej wyrzynarki, aż przypadkiem jestem już jej właścicielem. No i powiem, że nie jest zła. Na wstępie trzeba kupić nowe brzeszczoty, bo te z kompletu są traagiczne - tępe i strasznie krzywo się tnie (nieprostopadle). Największą zaletą są małe wibracje, nawet na największych prędkościach - wygodnie robić precyzyjne cięcia. Wyrzynarka jest ciężka, ale mocna i sprawna. Na podrzynaniu dosłownie łyka deskę sosnową grubości 22mm i o dużej zawartości żywicy. Cięcie wtedy jest poszarpane, więc do szybkich i ładnych cięć zdecydowanie lepiej nadaje się piła szablasta. Kabel jest długi, wskaźnik laserowy spełnia swoje zadanie, aczkolwiek przygasał z powodu zardzewiałych blaszek - w nowym przecież sprzęcie. W schowkach można schować 8 brzeszczotów, ale ciągle się bez powodu otwierają. Na szczęście brzeszczoty trzyma magnes.
Na razie cięcie prostopadłe trochę słabo mi wychodzi i tu znowu ogromna przewaga piły szablastej, która tnie jak laser. W sumie to się tego spodziewałem i kupiłem bardzo małe brzeszczoty i wyrzynarkę do cięć delikatnych drobnych materiałów.
Ale za stówę i tak lepszej się nie znajdzie.

G
XyZ 2014-11-07 18:51

Re: Marka Meec - JULA

nie ważne czy marka własna czy inna prawo jest takie same :)

G
biomooo 2015-03-30 19:53

Re: Marka Meec - JULA

Witam. Kupiłem wkrętarkę Meec 18v Li-on z 199zł. Remontuję domek i nie chciałem inwestować w drogi sprzęt, bo później pewnie będzie odpoczywał na półce.Wkrętarka jest bardzo lekka, praca w suficie nie męczy, na jednym ładowaniu wkręciłem ponad 200 wkrętów w drewno, wywierciłem kilkadziesiąt otworów. Ładuje się szybko, bo około 1,5h.
Dzisiaj nabyłem pilarkę łańcuchową meec, jutro test.

G
krokodyl 2015-03-31 18:44

Re: Marka Meec - JULA

Witaj.
Mam kilka sztuk narzędzi Meec z Juli, między innymi strug, szlifierkę taśmową-czołg, piłę zagłębiarkę, wyżynarkę, wkrętarkę i odkurzacz warsztatowy. Każde z nich sprawdziło się w 200 procentach. Za markę zapłaciłbym 100/200 % więcej. Nie są wolne od wad ale Jula w przypadku reklamacji zadziałała błyskawicznie i wymieniła na nowe wolne od wady. Tylko piła była uszkodzona. Zrobiłem całe mieszkanie od A do Z i nie oszczędzałem sprzętu ale i dbałem o niego. Wszystko sprawne w 100%. A!!! Kupowałem sprzęt z czerwonej serii - najdroższy.
Pozdrawiam.

G
TAZZ 2015-05-14 23:00

Re: Marka Meec - JULA

Hej...

ja się zastanawiam nad kosiarką

721-258

Wolant wysoko, wygodnie

Cena atrakcyjna, nic w konkurencji

ale ile sezonów wytrzyma azjatycki silnik przy rozsądnej, acz intensywnej eksploatacji?

PMK

G
sudom 2015-05-22 00:25

Post został usunięty w związku z naruszeniem regulaminu forum.

G
bepazad 2015-07-23 02:43

Re: Marka Meec - JULA

Posiadam Meec'a kilka nrzędzi: Ukośnicę 1500 W - daje radę juz ponad rok....w miękkie drewno wchodzi jak w masło nawet przy maksymalnym zakresie pracy, z twardszym drewnem troche słabiej ale jest jeszcze git. Cieła nawet profile i pręty aluminiowe. Kwestia dobrej tarczy z węglikiem. Jestem bardzo zadowolony. Frezarkę górnowrzecionową 1200 W: raczej bezproblemowa przy krótkich pracach. W miękkim jak i w twardym drewnie daje radę. Raz pracowała non-stop prawie 6 godzin i po takim wysiłku zaczęła mocno iskrzyć na szczotkach. Zobaczymy co z nią będzie. Ogólnie jestem zadowolony. Szlifierka kątowa fi115mm: Działa ponad dwa lata i cieła wszystko: stal, drewno i w warunkach mocno pylących wchodziła w zbrojony beton. Jestem z niej bardzo zadowolony ale szkoda, że tylko 115 mm. Szlifierka typu DREMEL RS(red series): Jest okej choć słabo rozwiązany system mocowania...może kwestia zastosowanych materiałów. Tuleje i nakrętka szybko daje ciała. Sztyftami diamentowymi i tarczą diamentową bez problemu cieła precyzyjnie w terakocie i glezurze. Jestem zadowolony. Pilarka tarczowa 1300 W RS: Mega...Bez problemu tnie blaty 40mm i 20 mm sklejkę. Jestem bardzo zadowolony. Pilarka do glazury 600 W: Pracuje juz ze 2 lata...glazure tnie jak masło, terakotę trochę słabiej...daje radę nawet z gresem 12 mm ale przy wolnym posuwie. Jestem zadowolony. Mogę powiedzieć, że firma dobra. Mam narzędzia już jakiś czas i raczej bez problemu radzą sobie z danym zadaniem. Polecam ale raczej jako sprzęt półprofesjonalny ponieważ sam zastanawiam się nad inwestycją w poważny, w pełni pofesjonalny komplet elektronarzędzi. Ale nawet jako profesjonalista warto mieć taki sprzęt...tańszy ale na którym można polegać. Pozdrawiam!

G
lukasz 2015-09-22 15:13

Re: Marka Meec - JULA

Zgodnie z naszym prawem na każdy produkt obowiązuje 2 lata rękojmi/niezgodności towaru i można się zawsze na to powołać jeżeli ma się paragon. Więc nie pisz głupot i nie strasz ludzi.

G
stefi 2016-02-18 11:00

Post został usunięty w związku z naruszeniem regulaminu forum.

G
Łukasz 2016-04-28 16:07

Post został usunięty w związku z naruszeniem regulaminu forum.

G
Daniel 12 2016-08-27 21:58

Post został usunięty w związku z naruszeniem regulaminu forum.

G
juras 2016-09-19 20:58

Re: Marka Meec - JULA

Powyżej TAZZ wspomniał o kosiarce Meec 721 258.Kupiłem taką samą.Powiem tylko ,że wpadłem w bagno.Kosiarka /sprawna/stoi w nieskoszonej trawie tylko z powodu niemożności nabycia nowego noża.Jula nie ma w ofercie części zamiennych czegoś takiego i nie jest w stanie poradzić mi co z tym fantem zrobić.Do chińczyków nie pojadę.Gwarancja/1rok gwarancji i 1 rok rękojmi/ minęła w maju i jako reklamacji nie chcą przyjąć.Ostrzegam przed takim zakupem.Pozdrawiam juras

G
Docent 2016-11-26 14:42

Post został usunięty w związku z naruszeniem regulaminu forum.

G
blabla 2016-12-12 15:56

Post został usunięty w związku z naruszeniem regulaminu forum.

G
jacuś 2016-12-21 16:46

Post został usunięty w związku z naruszeniem regulaminu forum.

1 ... 3 4 5 ... 6