Maktec by Makita

G
Marcin 2008-03-25 00:00

Maktec by Makita

Witam szanownych forumowiczów.
Po przewertowaniu google już prawie zdecydowałem się
na zakup wkrętarki MAKTEC z allegro z 14-dniową gwarancją :
http://www.allegro.pl/item333443024_wkretarka_wiertarka_makita_2_aku_waliza_f_vat.html
Dowiedziałem się, że sprzęt jest nowy tyle że produkcji 2004.
No i tu nasuwa mi się pytanie jak taki okres czasu wpłynął na akumulatory ?? Pochodzi to jakiś czas ??
Sprzęt będzie używany typowo amatorsko czyli więcej będzie leżał w futerale jak pracował.Raz na jakiś czas skręci kilka mebelków...
Może lepiej kupić coś Boscha lub B&D ew. Skill, Graphite z 2-letnią gwarancją ??
Jakieś konkretne modele ??
Cena tak jak ten Maktec około 200 - 220 zł
Z góry dzięki za odpowiedź.

G
boschfan 2008-03-25 00:00

Re:Maktec by Makita

No az 14 dniowa gwarancja - super!!!. Bosch zielony po rejestracji daje 3 lata gwarancji. Sa dobre zestawy za 300 pln. Ale wiem po sobie ,na takie uzytkowania jakie przewidujesz wystarczy einhell z serii global za 120 pln, 2 baterie,. Bosch jest ok ale troszke drogi ale tylko troszke.

G
Mirek 2008-03-26 00:00

Re:Maktec by Makita

Witam . Też się zastanawiam nad zakupem tej wkrętarki ewentualnie Ferm 18V. Co do aku to czas nie powinien wpłynąć na jakość , uzytkowałem do tej pory 12 letniego Skila , wkrętarka była używana raz na trzy cztery lata i śmigała super.

G
Arkadiusz Weiss 2008-03-30 00:00

Re:Maktec by Makita

Mirek, ale nie chyba na 12 letnim akku ? to byłby rekord świata w trwałości akumulatora. Po naprawach wiem że nawet najdroższe wkretarki maja padniete akumualtory po 3-5 latach - zależy jak kto używa.

G
Mirek 2008-03-31 00:00

Re:Maktec by Makita

Mirek, ale nie chyba na 12 letnim akku ? to byłby rekord świata w trwałości akumulatora. Po naprawach wiem że nawet najdroższe wkretarki maja padniete akumualtory po 3-5 latach - zależy jak kto używa.
Dokładnie 12,5 lat. Zakupiony w USA , model 2475. W tamtym roku dostał trochę w kość przy budowie altany. Wkręcałem nim wkręty fi 6 długości 12cm dlatego akumulator zaczął powoli tracić pojemność. Rozebrałem akumulator, cztery ogniwa dostały zwarcia , no ale przy takich wkrętach to wiadomo obciążenie max , prądy dosyć duże i tak wkręcałem je na smarze. Nie znalazłem nigdzie jaki posiada moment obrotowy, myślę że ta którą odbieram dzisiaj będzie miała nie mniejszy od Skila.

G
Arkadiusz Weiss 2008-03-31 00:00

Re:Maktec by Makita

No to masz rekord świata, ja nigdy o takim czymś nie słyszałem, nawet w hilti akku po 5 latach to trupy, a 12 cm wkrety fi6mm to wręcz niemożliwe, no ale nie wiem nie widziałem, do takich wkrętów są wkrętarki na 24V, a i wtedy czasem się łby wkrętów ukręcają taki daje opór 12 cm drewna przy tak dużym kalibrze wkrętu.

G
Mirek 2008-04-02 00:00

Re:Maktec by Makita

No to masz rekord świata, ja nigdy o takim czymś nie słyszałem, nawet w hilti akku po 5 latach to trupy, a 12 cm wkrety fi6mm to wręcz niemożliwe, no ale nie wiem nie widziałem, do takich wkrętów są wkrętarki na 24V, a i wtedy czasem się łby wkrętów ukręcają taki daje opór 12 cm drewna przy tak dużym kalibrze wkrętu.
Muszę sprostować długość wkrętów , otóż nie 12cm , a 14cm. Opór rzeczywiście duży, dlatego jak wspomniałem wkręcałem na smarze.
Dostałem wczoraj Ferm 18V. Mocniejsza zdecydowanie od poprzedniego Skila, na razie formuję akumulator, zobaczymy w praktyce co co potrafi.

G
Arkadiusz Weiss 2008-04-02 00:00

Re:Maktec by Makita

Kilku forumowiczów pisało że ich Skile nie miały siły wkręcić znacznie mniejszych wkretów jak były nowe, a ich akumulatory nie żyły roku.

G
Mirek 2008-04-09 00:00

Re:Maktec by Makita

Witam szanownych forumowiczów.
Po przewertowaniu google już prawie zdecydowałem się
na zakup wkrętarki MAKTEC z allegro z 14-dniową gwarancją :
http://www.allegro.pl/item333443024_wkretarka_wiertarka_makita_2_aku_waliza_f_vat.html
Dowiedziałem się, że sprzęt jest nowy tyle że produkcji 2004.
No i tu nasuwa mi się pytanie jak taki okres czasu wpłynął na akumulatory ?? Pochodzi to jakiś czas ??
Sprzęt będzie używany typowo amatorsko czyli więcej będzie leżał w futerale jak pracował.Raz na jakiś czas skręci kilka mebelków...
Może lepiej kupić coś Boscha lub B&D ew. Skill, Graphite z 2-letnią gwarancją ??
Jakieś konkretne modele ??
Cena tak jak ten Maktec około 200 - 220 zł
Z góry dzięki za odpowiedź.

Jakoś tak się porobiło że nie użytkuję Ferma 18V a Makteca tego z Allegro za 198 zł. Muszę powiedzieć że jestem zaskoczony pozytywnie. Aku prawie uformowane,/na razie cztery ładowania/ dzisiaj w altanie wkreciła ok 100 wkrętów różnych wielkości, i porównując ją do Sklila wcześniej używanego muszę stwierdzić że ma większy moment obrotowy a akumulatory mimo że z roku 2003 nie wykazują upływu pojemności. Słusznie ktoś napisał że aku Makity są jednymi z najlepszych.

G
jacu 2008-07-04 00:00

Re:Maktec by Makita

No az 14 dniowa gwarancja - super!!!. Bosch zielony po rejestracji daje 3 lata gwarancji. Sa dobre zestawy za 300 pln. Ale wiem po sobie ,na takie uzytkowania jakie przewidujesz wystarczy einhell z serii global za 120 pln, 2 baterie,. Bosch jest ok ale troszke drogi ale tylko troszke.
Chyba niebieski

1

Producenci :