Makita HR2470T oryginalny chinczyk?

G
Rainman 2012-08-18 10:42

Makita HR2470T oryginalny chinczyk?

Witam, dnia wczorajszego zakupiłem młotowiertarke firmy Makita u autoryzowanego przedstawiciela Makita Polska. Wiertarka wygladała, pierwsza klasa. Dziś pierwszy raz została uruchomiona do wywiercania 4 płytkich otworów fi6 pod domofon w "wielkiej płycie w bloku" (beton zbrojony). Przy pierwszym uruchomieniu (troche niskich obrotów troche wysokich na sucho) pierwsze co rzuciło mi sie w oczy to że wiertło troche bije (zignirowałem to bo według instrukcji uchwyt jest samo centrujacy) oraz troche zaczeła specyficznie pachnieć (nie wiem czy tak ma każde narzędzie, może szczotki muszą się do trzeć, nie mam pojęcia). Rozpoczynając wiercenie na uchwycie SDS początkowo bez udaru aby wiertlło nie uciekło okazało się że też trochę bije przy udarze już mniej. Delikatny zapach z wiertarki nadal był. Chcąc dokłaniej sprawdzić to bicie zrobiłem próbę na uchwycie szybkozaciskowym i wiertle do metalu, bicie jest delikatniejsze ale nadal wyczuwalne. Ostatnie co zrobiłem to sprawdziłem sam wałek przekazujący napęd, bez uchwytu i prawdę mówiąc wałek również delikatnie pływa, ale to już trzeba się bardzo uważnie przyjżeć (oczywiście oględziny sprzetu robiłem bez udaru;) ).
Biorąc pod uwagę, że sprzęt trochę mnie kosztował bo 1000zł chciałem sprawdzić miejsce produkcji, ale brak jakich kolwiek opisów typu "made in..." jedyne co to Makita corp.... Japan (jak chodziłem po sklepach widziałem młotowiertarkę Hitachi z podobnym opisem Hitachi corp Japan i nic wiecej a na walizce Made in PRC), a tu nic.
Drążąc dalej temat znalazłem na gdzieś w sieci że podróbki makity można poznać po niedoróbkach typu błędy w opisach, zlewające się się literki w małych trzcionkach, wydrukowany a nie wybity numer seryjny, nie starannie przyklejone naklejki, źle wykończoną obudowę, oraz zapach po uruchomieniu narzędzia. W moim przypadku obudowa jest bardzo dobrze wykonana ,liter czytelne, a etykiety starannie naklejone.
Jedyne co się zgadza z opisem podróbki to zapach oraz wydrukowany numer seryjny na tabliczce na dole z resztą jak opisy na tabliczce z boku pokryty dodatkowo folią. Porównałem ja z innym modelem zwyklejnwiertarki z 2010r i tam numer jest wybity na etykiecie.
Z wiązku z powyższym mam pytanie do osób posiadających ten model rok i więcej czy zaobserwowali u siebie takie drobiazgi oraz jeśli tak czy sprzęt działa u jich bez awaryjnie. Być może jest na forum ktoś kto potrafi zdekodować numer seryjny, ponoć w nim jest zapisany również mejsce produkcji, mój numer zaczyna się od 0278... a kończy literką Y która wydaje sie być wstawiona domyślnie na etykiecie, oraz rok 2011.

G
Paweł 2012-08-27 14:47

Re: Makita HR2470T oryginalny chinczyk?

Główka nie ma prawa bić na boki, przynajmniej u mnie nie bije. Nr seryjny jest wyciśnięty na naklejce a nie jest drukowany. Proponuję oddać sprzęt do sprzedawcy lub wcześniej pójść do castormary lub leroy merlin i sprawdzić jeszcze na innych egzemplarzach i wtedy kazać sprzedawcy wymienić sprzęt, bo jest felerny, gdyż zakładając wierło fi 10 chcesz wywiercić dziurę fi10 a nie fi 12, prosta sprawa. Moja wcześniejsza młotowiertarka z lidl też biła na boki, ten sprzęt to była totalna porażka.

G
Paweł 2012-08-28 09:48

Re: Makita HR2470T oryginalny chinczyk?

Sprawdziłem jeszcze moje pozostałe narzędzia, na wkrętarce sieciowej nr też jest wyciśnięty na naklejce ale na wiertarce udarowej HP1640 już jest nadrukowany. Wiertarkę kupiłem ze dwa miesiące temu w leroy merlin. To co jeszcze mogę powiedzieć, to, że ma trochę mniej wyraźne napisy Anjo, Aichi Japan. Z tego co wiem jak sprzęt jest robiony w Chinach to powinno być napisane made in China.

Podsumowując> moim zdaniem wyrazistość napisów nie ma nic tu do rzeczy jak również to czy są wyciskane czy drukowane. Link poniżej pokazuje, że na innych narzędziach, też ten napis jest nie wyraźny a numer seryjny nadrukowany:
http://193.23.48.133/niezawodna-szlifierka-katowa-makita-9558hn-japan-i2516452813.html

Sprawdzę jeszcze różne narzędzia makity jak będę w castorama lub leroy merlin.

G
sprzedawca praktiker dz.narzędzia 2012-09-12 21:52

Re: Makita HR2470T oryginalny chinczyk?

"Anjo, Aichi Japan" znaczy to ni mniej ni więcej, kraj pochodzenia fabryki macierzystej.
Może być produkowane wszędzie, ale raczej Chiny

G
JK. 2012-09-26 14:54

Re: Makita HR2470T oryginalny chinczyk?

Pawle niestety milisz się co do jednego, każda głowice sds ma bicia, niezależnie od ceny i jakości sprzętu...owszem tani chińczyk ma większe bicia, taka makita czy bosch ma mniejsze ale ma na 100%!!Mocowanie wiertła w sds masz za pomocą prowadeń które mają pewne luzy(kilka setnych milimetra) oraz zaczep kulkowy(a kulki są blokowane sprężyną kolejne luzy).

G
SERWISEK 2012-11-27 11:35

Re: Makita HR2470T oryginalny chinczyk?

Każda młotowiertarka z uchwytem SDS będzie maiła niewielkie "bicie". Narzęzie w uchwycie jest mocowane suwliwie i musi posiadać luz bo tylko w ten sposób jest realizowany udar. Tu nie pracuje cały chwyt , a tylko samo wierło w uchwycie uderzane wewnątrz przez bijak. Nie spotkałem się jeszcze z podróbką HR2470 , a tym bardziej z HR2470T z wymiennym uchwytem. Z młotków klasy 2 kg dużo było podróbek HR2450 , ale juz HR2450T nie spotkałem nigdy.

G
ppp 2013-02-11 13:15

Re: Makita HR2470T oryginalny chinczyk?

Ja też kupiłem Makitę HR2470T i jest jak u Ciebie!
Wiertło - orygina łmakita lata na boki kilka mm.
Jak wejdzie na obroty to całość wiertarka wali po rekach.Pracowałem do tej pory kilkoma makitami i nigdy tego nie doświadczyłem. Ale to były stare makity bez wymiennego futra.
Coś co jest uniwersalne jest do niczego!.

G
kowal 2014-07-13 11:59

Re: Makita HR2470T oryginalny chinczyk?

Mam HR 2470 i ma bicie. Dużo pracowałem na podkuwaniu i jak to w pracy kilka raz mocno dostała na boki więc pewnie to bicie zostało jeszcze poszerzone. Zastanawiam się czy można to w jakiś sposób skorygować?

G
Mike 2014-07-13 17:13

Re: Makita HR2470T oryginalny chinczyk?

Tak można kupić nowy uchwyt. A niby jak inaczej?

Wszystkie młotki sds-plus Makity jakie widziałem miały duże luzy na uchwycie. Takie tolerancje producenta widać. Żeby było śmieszniej sds-max Makity mają bardzo małe luzy w porównaniu do np. Milwaukee, Metabo czy Keyanga. Tam to dopiero wiertło latać potrafi. Widać każdy producent ma swoje tolerancje.
Sds-plus zawsze będą miały większe bicie niż sds-max bo tam wiertło znacznie głębiej w uchwyt wchodzi, wpusty są dużo dłuższe i podwójne z jednej strony. No i nie ma kulek tylko zasuwy. A jak jest wymienny uchwyt sds-plus to dochodzą jeszcze luzy na zatrzasku uchwytu. Jak dużo ktoś podkuwa sds+ to mu nie tylko się rozbija uchwyt sds ale też to mocowanie wymienne. To oczywiste.
Jak masz duże luzy na uchwycie to nie tylko otwór bedzie niewymiarowy ale też młot będzie wolniej wiercił: energia udaru jest tracona na tych luzach - prawa fizyki.
Jedyna opcja to wymienić uchwyt. A to kosztuje :-P Trzeba było nie podkuwać młotowiertarka tylko wziąć młot udarowy sds-max

b
bogdanus 2014-07-31 15:56

Re: Makita HR2470T oryginalny chinczyk?

Makita Corporation Anjo, Aichi, Japan oznacza miejsce dystrybucji z Japonii. Jest to oryginalny Japończyk

Opisy oznaczają miejsce produkcji.

Joyama Kaihatsu Ltd.; Makita Ichinomiya Corporation; Makita Herramientas Electricas Argentina SA; Makita (Australia) Pty Ltd.; Makita Werkzeug Gesellschaft mbH (Austria); SA Makita NV (Belgia); Makita do Brasil Ferramentas Elétricas Ltda. (Brazylia, 99,8%); Makita Kanada Inc; Makita Chile Ltda.; Makita (Chiny), Ltd.; Makita (Kunshan) Co, Ltd. (Chiny); Narzędzia Makita (HK) Ltd. (Chiny); Makita Francja SA (55%); Dolmar GmbH (Niemcy); Makita Werkzeug GmbH (Niemcy); Makita SpA (Włochy); Makita Korei, Ltd.; Makita México, SA de CV; Euro Makita Corporation BV (Holandia); Makita Benelux BV (Holandia); Makita (Nowa Zelandia) Ltd.; Makita Singapore Pte. Ltd.; Makita, SA (Hiszpania); Makita SA (Szwajcaria); Makita (Tajwan), Ltd.; Makita Gulf FZE (Zjednoczone Emiraty Arabskie); Makita International Europe Ltd. (Wielka Brytania); Makita (UK) Ltd.; Makita Manufacturing Europe Ltd. (Wielka Brytania); Makita Corporation of America (USA); Makita USA, Inc

Read more: http://www.answers.com/topic/makita-corporation-adr#ixzz393NmmzPl

b
Michał 2014-09-13 12:12

Post został usunięty w związku z naruszeniem regulaminu forum.

1