Luz międzyzębny w szlifierce kątowej.

Do ostatniej strony »
G
Damian85 2013-11-02 19:56

Luz międzyzębny w szlifierce kątowej.

Witam serdecznie! od kilku dni jestem posiadaczem szlifierki kątowej znanej renomowanej firmy (nie marketowa china). Szlifierka posiada regulację obrotów służy do cięcia lub szlifowania tarczami 125mm.
Przy cięciu lub szlifowaniu występuje czasem hałas jakby ktoś wsypał garść gwoździ do szlifierki. Przekładnia trochę rzęgoli. Czy to jest normalne? Czy ktoś przy produkcji nie przesmarował przekładni?

Pozdrawiam

G
grzesiek288m@poczta.onet.pl 2013-11-03 11:46

Re: Luz międzyzębny w szlifierce kątowej.

nie, to nie jest normalne. To ze to nie jest "china" nie znaczy ze niema prawa sie popsuc, mozesz odkrecic gorna czesc glowicy (4 sruby) i spradzic czy nie odkrecil sie tryb z wirnika lub czy nie widac innej usterki, lub oddaj na gwarancje

G
Damian85 2013-11-03 13:42

Re: Luz międzyzębny w szlifierce kątowej.

dziwne bo szlifierka popracowała godzinę... wadliwa od nowości? Szlifierka firmy makita- wydawało mi się że to dobre produkty...

G
grzesiek288m@poczta.onet.pl 2013-11-03 18:22

Re: Luz międzyzębny w szlifierce kątowej.

podaj model

G
grzesiek288m@poczta.onet.pl 2013-11-03 18:26

Re: Luz międzyzębny w szlifierce kątowej.

doczytalem ze "Przekładnia trochę rzęgoli", podkreslajac slowo troche, to sie zgodze, kazda troche rzegoli, niepokojace jest jesli nadzbyt rzegoli

G
Damian85 2013-11-03 19:18

Re: Luz międzyzębny w szlifierce kątowej.

Makita 9565CVR

Porównałem z 9565 (bez regulacji obrotów ) i hałas jest podobny. Zastanawia mnie to czy przy krótkich pracach przy obecnych temperaturach jest to normalne. Przy dłuższym obciązeniu i wzroście temp koła zębate zwiększają minimalnie rozmiar kasując ten luz no i smar się topi i smaruje przylgnie. Odpowiednik- bosch jest cichszy ale cięższy minimalnie i ma masywniejszą przekładnię i obudowę co może go lepiej wyciszać. Jutro nią dłużej popracuję i zobaczymy co będzie.

G
Łukasz 2013-11-14 12:47

Re: Luz międzyzębny w szlifierce kątowej.

Jaki sprzęt, taka kultura pracy.
Ciężko uznać,że te szlifierki są profesjonalne.
Prawdziwy sprzęt nie ma prawa "kasować luzów" po rozgrzaniu i rzępolić na zimno.
Kiedy klienci nauczą się rozpoznawać słabe modele "profesjonalnych" marek???

G
Mike 2013-11-14 13:40

Re: Luz międzyzębny w szlifierce kątowej.

Wiem co to za szlifierka ta Makita. Ta którą kiedyś miałem w rękach miała podobnie. Sprzedaj to na "znanym portalu aukcyjnym" jakiś leszcz się zawsze znajdzie jak cena będzie niska i kup tak jak mówiłeś Bosch GWS 15-125 CIE. Będziesz bardzo zadowolony z tego Boscha. Przekładnia ma skośne "zazębiające się" w czasie pracy uzębienie. I jest bardzo mocna.

G
Mike 2013-11-14 13:43

Re: Re: Luz międzyzębny w szlifierce kątowej.

Jaki sprzęt, taka kultura pracy.
Ciężko uznać,że te szlifierki są profesjonalne.
Kiedy klienci nauczą się rozpoznawać słabe modele "profesjonalnych" marek???


Łukasz - a jak klienci maja się nauczy rozpoznawać słabe modele profesjonalnym marek jak większość kupuje przez "alle..." i przed zakupem nawet w łapie tego nie mają? Po obrazku?

G
Łukasz 2013-11-15 15:51

Re: Luz międzyzębny w szlifierce kątowej.

Ci, którzy kupują przez portale internetowe takie czy inne, wcześniej łażą po sklepach i marketach zawracając głowy sprzedawcom, możesz być pewien.
problem polskiego rynku narzędzi (i nie tylko) to nasycenie chińską taniochą, którą sprzedawcy musza wciskać klinetom, bo właściciele firm kasują marże.

G
Mike 2013-11-15 16:48

Re: Luz międzyzębny w szlifierce kątowej.

No to właśnie im sprzedawcy zachwalają każdy swój towar i raczej nie powiedzą klientowi że małe szlifierki Makity to raczej do najlepszych nie należą...

G
Damian85 2013-11-16 00:16

Re: Luz międzyzębny w szlifierce kątowej.

Szkoda że nie napiszecie czegoś w temacie... nie miałem w sklepie kawałka metalu aby potestowac sprzętu ani rentgena ani wróżki a nie posiadam jeszcze wiedzy na temat jakie urządzenie jakiej firmy jest dobre. A na forach każdy lansuje swoje produkty... Poza tym szlifierka narazie działa ;) poza tym kupiona w sklepie nie na allegro... zobaczymy ile pociągnie. Pracowałem kilkoma makitami, jedna kupiona około 20 lat temu jeszcze druga ma 10 lat a ostatnia kilka i sprzęt na prawdę świetny bo wyprodukowany w Japoni, i na tym opierałem decyzję o zakupie... Bo sprzęt trwały i nie był oszczędzany. obecna makita sklecana jest w Anglii i tu jest problem jakości... Łukasz, Mike zaproponujcie kilka produktów o podobnych parametrach :)

G
Mike 2013-11-16 20:58

Re: Luz międzyzębny w szlifierce kątowej.

Chcesz porównywalne modele:

Bosch Professional GWS 15-125 CIE
Fein WSG 15-125 P
Metabo WE 14-125 VS
Milwaukee AGV 15-125 XE

G
Damian85 2013-11-17 19:40

Re: Luz międzyzębny w szlifierce kątowej.

dzięki serdecznie! jak zmęcze makitę to postawię na jedną z kątówek które podałeś. Wracajac do makity, to szkoda że przenieśli produkcję do UK, japońska makita rządziła :)

G
Mike 2013-11-17 20:01

Re: Luz międzyzębny w szlifierce kątowej.

Stawiam na to że szybko ją zamęczysz... Te co podałem możesz kupować śmiało Boscha, Metabo i Milwaukee mam w firmie, i te 3 są jak najbardziej godne polecenia. Która najdłużej wytrzyma to tą kupię ponownie, chociaż przychylam się ku Boschowi ze względu na najlepszą szybkość cięcia. Poza tym porównywalne sprzęty. Fein`a nie mam ale Fein to jak Rolls Royce wśród narzędzi do metalu i ja bym go brał śmiało. Może nawet kupie jak go jak któraś zdechnie co mi tam - cena jak na Fein bardzo przyzwoita. (chociaż się na szybki zakup nie zanosi bo tamte 3 chodzą jak ta lala)

1 2 ... 3