Lutownica transformatorowa do 100 zł

G
JoanK 2014-01-11 01:39

Lutownica transformatorowa do 100 zł

Witam serdecznie,
chciałabym zrobić mężowi prezent i kupić mu przyzwoitą lutownicę transformatorową. Przeglądałam na Allegro różne modele, ciekawią mnie te o mocy 200W np Dedra DED7538, Modeco MN-99-207 czy Bass BP-3863. Czy ktoś może mi doradzić, jaką lutownicę wybrać, żeby nie kazało się, że kupiłam jakiś bezwartościowy szajs. Cena najlepiej do 100 zł. Będę wdzięczna za opinie i podpowiedzi :)
Pozdrawiam

G
Bel-ami 2014-01-11 03:06

Re: Lutownica transformatorowa do 100 zł

Koleżanko w/w firmy omijaj szerokim łukiem. To tylko firmy handlowe które tonami ściągają chińszczyznę, metkują i sprzedają jako niby swój produkt. Te narzędzia może ładnie wyglądają, mają miliony dodatków i niesamowite parametry, niestety na ogół tylko na papierze. Chcesz dobrą i pewną lutownice to w budżecie do 100zł tylko Lutola, są wieczne. Ewentualnie jak jesteś gotowa dołożyć jeszcze ze trzy dyszki to Weller. Ale może ktoś jeszcze coś napisze, może coś koledzy innego podpowiedzą.

G
JoanK 2014-01-11 10:40

Re: Lutownica transformatorowa do 100 zł

Tego się właśnie obawiałam, dlatego postanowiłam podpytać doświadczone osoby. Odkąd pamiętam w moim rodzinnym domu zawsze były lutownice takie jak ta Lutola, więc nikogo nie mogłam zapytać jak sprawują się te lutownice o nowoczesnym wyglądzie i tak jak piszesz z bajerami. Ale widać, że wygląd to nie wszystko i czasem warto pozostać wiernym tradycji i doświadczeniu. Dziękuję koledze za radę. Myślę, że wybór jest już dla mnie oczywisty, ale jeżeli ktoś chciałby jeszcze wyrazić swoją opinię, to nadal z dużą uwagą będę śledzić ten wątek :-)

G
Bel-ami 2014-01-11 17:06

Re: Lutownica transformatorowa do 100 zł

Jeszcze tylko jedno, w pierwszym poście palnąłem głupotę, bo jak się okazuje lutownice Weller'a też kupisz już w granicach 100zł. Wpisz w google:

Lutownica elektryczna transformatorowa 100W Weller

A znajdziesz ofertę za niecałe 96zł.
Cieszę się, że mogłem pomóc i pozdrawiam.

G
Marcin 2014-01-14 11:02

Re: Lutownica transformatorowa do 100 zł

Witaj. Ja od kilkunastu lat używam lutownicy wyprodukowanej w ZDZ Łódź. Mam model z przełączaną mocą LT-75/45 - choć w zasadzie korzystam tylko z mocy 45W. Bardzo dobrze się sprawuje. Jestem elektronikiem - amatorem - korzystałem z niej praktycznie codziennie przy budowie elektronicznych układów analogowych: wzmacniacze, generatory, zasilacze, nadajniki radiowe i takie tam :-) Jest świetna - grot bardzo szybko się nagrzewa, trzyma temperaturę. Wypas. Nie zamieniłbym jej na nic innego :-) Mogę ją z czystym sumieniem polecić. Kosztuje około 80-90 PLN ale jest warta tej ceny. Pozdrawiam - Marcin

1

Producenci :

Kategorie :