Lumag

Do ostatniej strony »
G
Rufus 2009-03-11 00:00

Lumag

Czy ktoś z szanownych kolegów miał do czynienia z maszynami marki Lumag/Germany ?
Wpadła mi w oko pilarka ukosowa w OBI ale przyznam że o firmie cieżko coś konkretnego znaleźć.
Maszynki wyglądają solidnie,cena wyższa od zwykłej tanizny.
Będę wdzięczny za jakieś informacje.

G
Q 2009-03-17 00:00

Re:Lumag

pewnie nowa linia narzedzi produkowanych dla obi

G
Rufus 2009-03-18 00:00

Re:Lumag

Dowiadywałem się -napewno nie dla OBI !
OBI ma swojego CMI i Varioluxa.
Dystrybutorem Lumaga jest jakas firma z Piły,ale nic wiecej nie ustaliłem.
Widziałem też Lumaga w sklepach po za OBI tyle że drożej jak u nich.
Tyle znalazłem w internecie:
http://aukro.dnes.bg/my_page.php?uid=6014715

G
marcel 2010-07-21 13:24

Re: Lumag

Mam zagęszczarkę tej firmy i piłe do ciecia betonu i kostki - maszyny chodza bez problemu. Kupilem w hurtowni w Ząbkach niedaleko trasy do Wolomina, w nazwie maja budownictwo, to na pewno nie jest sprzet marketowy

G
JK. 2010-07-21 13:48

Re: Lumag

Lumag już w zasadzie nie istnieje, ta sama firma przedaje pod nazwą kaltmann, w obi też. Ale jakość już typowo jak u tanich chińczyków. Lumagi były składane w Niemczech przynajmniej, więc znacznie lepsze jakościowo były.

G
Sasza 2010-07-22 22:19

Re: Lumag

Lumagi istnieją dalej.tyle że dystrybutor czyli firma RazTools poszła na skróty i kupuje teraz bezpośrednio u chinoli Kaltmany.
Cześć Kaltmanów ponoć montują z chińskich częsci sami w Kołobrzegu a resztę importują.
Generalnie z moich ustaleń wynika że jakościowo jak na chińszczyznę są to dosyć solidne maszyny -zwłaszcza przecinarki do ceramiki i zagęszczarki (identyczne jak te pod marką Lumag)
Lumag to też w zasadzie była chińszczyzna tyle że zmontowana w całosć w Niemczech.

G
JK. 2010-07-23 01:24

Re: Lumag

Jednak Lumag był wyższej jakości, znam firmę która w duże maszyny zaopatrywała się własnie w Obi, Lumagi typu ukosówka, pilarka do glazury, pilarka do kamienia i zagęszczarki działają do dziś, a gdy kupili niby to samo z kaltmanna to jedną przecinarkę raklamowali już 3 razy w pól roku, oraz jedną zagęszczarkę. Dlatego też ta firma przestala kupować w obi kaltmanna, zainwestowała w bardziej solidny sprzęt.

G
Sasza 2010-07-27 11:57

Re: Lumag

Nie tylko OBI sprzedaje Kaltmana- ostatnio nawet jakby w OBI jest tego mniej.
Jedna firma z którą współpracuję z dużym powodzeniem sprzedaje przecinarki do ceramiki i zagęszczarki pod tą marką i twierdzą że sprzęt jest bardzo mało awaryjny .
Zagęszczarki Kaltman to dokładnie to samo co zagęszczarki Lumag -te same silniki i reszta elementów.
Inne jest tylko miejsce finalnego montażu.
Na zagęszczarkach Kaltman podany jest Kołobrzeg o ile się nie mylę.
Co by nie mówić jak na chińszczyznę jest to sprzęt dosyć przyzwoity.

G
marco polo 2010-10-13 14:25

Re: Lumag

Prawda jest taka, że hurtownie - znalazłem tylko 2 w Polsce, jedna w Łodzi druga w Ząbkach - sprowadzają z Niemiec sprzęty robione dla Niemców a markety jeżeli już mają Lumaga w ofercie to od chinoli dla Polaków i Rusków. Oto cała tajemnica tej marki.

G
kasztan 2011-07-19 10:39

Re: Lumag

Długo zastanawiałem się nad zagęszczarką Lumag .Ostatecznie przekonał mnie pracownik firmy Verdone .Zagęszczarka jest starannie wykonana i jak narazie działa niezawodnie. Z tego co się orientowałem to Verdone jako chyba jedyna firma w kraju ma serwis door-to-door na te zagęszczarki.
Rozważałem też Wacker'a ale cenowo znacznie droższa. Mam nadzieję, że mój wybór z perspektywy czasu okaże się trafiony. Jak narazie nie narzekam a zagęszczarka pracuje po kilka godzin dziennie.

G
... 2011-07-19 19:38

Re: Lumag

A oglądałeś Szmid'a? Ja tez się zastanawiam nad zagęszczarką, chce żeby była na silniku GX Hondy, bo mam złe przejścia z chińskimi czterosuwami. Gdzie można obejrzeć te Lumagi? Wacker rzeczywiście drogi :/

G
JK. 2011-07-19 23:22

Re: Lumag

Lumagów juz nie ma teraz to nazywa się Kaltmann - jak na tanie zagaszczarki są niezłe, ale rewelacji jakości nie ma, silniki też "własne" żadna Honda.

G
Rufus 2011-07-20 10:31

Re: Lumag

Kaltamn to trochę schińszczona wersja Holzmana ,wcześniej (Lumag)
Generalnie -konstrukcja Holzmana z chińskim silnikiem.
Maszyny wytrzymałe o stosunkowo małej awaryjności w dodatku za dosyć rozsądne pieniądze.
Serwis w Kołobrzegu.

W zasadzie te same maszyny występują pod marką Zipper (różnią się kolorem i trochę ceną Zippery sa droższe)

G
Marcin67 2011-07-26 14:33

Re: Lumag

Kaltman to kaltman a Lumag jest dalej Lumag'iem.
Zobaczcie nawet na ich niemieckiej stronie www.lumag-maschinen.de

W Polsce lumaga ma firma verdone z Gubina.
Sprzedają na allegro i w sklepie online.

G
czarny 2011-07-27 15:31

Re: Lumag

Ja od roku użytkuję zagęszczarkę Lumag i jestem zadowolony ze sprzętu.
Przede wszystkim ze względu na bezawaryjność. Zalewam benzynę, olej i na budowę.
Noszę się z zamiarem zakupienia skoczka, i to też raczej będzie LUMAG.
Skoro się sprawdza to po co przepłacać.

1 2