Kupno kosy spalinowej

G
Jaras 2008-05-07 00:00

Kupno kosy spalinowej

Witam!
Jestem zainteresowany kupnem dobrej ale nie drogiej kosy spalinowej.
Kosą tą będę ciął niewielkie ale też geste obszary m.in pod płotami przy krawężnikach a także grubą gęstą trawę.Myślę nad kupnem któreś z tych:
http://www.allegro.pl/item359697029_kosa_spalinowa_einhell_1_6km_uprzaz_msb34.html
lub
http://www.allegro.pl/item358055540_nac_cg_330_b_kosa_spalinowa_podkaszarka_1_22_km.html
Jak myślicie, którą lepiej wybrać pod względem siły,wytrzymałości no i firmy.Proszę o nie komentowanie abym zaoszczędził i kupił Stihla czy Husqvarne, ponieważ kosę potrzebuje jak najszybciej a mogę na nią wydać coś w granicach 500zł.
Pozdrawiam

G
Romano 2008-05-11 00:00

Re:Kupno kosy spalinowej

Nie kupuj tego co podałeś w linkach bo żaden serwis Ci tego nie naprawi !!
Dołóż 100 zł i kup Stihla gdzie serwisy gwarancyjne masz w calej Polsce no i Stihl to Stihl ---> to sie nie psuje
pzdr,

G
Hoobik 2008-05-14 00:00

Re:Kupno kosy spalinowej

Najważniejszą rzeczą jest czy zakup służy do profesjonalnego i prawie codziennego użytku czy też zupełnie amatorskiego i okazjonalnego???
Rok temu kupiłem do zastosowań wyłącznie domowych kosę firmy Oleo-Mac model bodajże Sparta 25, moc 1 KM albo 1,2 KM.
Przepracowała ok. 50-70 godzin i na razie wszystko z nią ok. Żadnych problemów ani z głowicą ani z nożem.
Łożyska na głowicy pomimo że chińskie też nie mają zbytnich luzów. Mieszanka w proporcji 1:40, z olejem Makita (czerwonym)
Cena w chyba lipcu 2007 850 zł u lokalnego dealera Oleo-Mac.
Z wad: odkręcona mała śrubka od osłony zbiornika paliwa chyba od drgań) i drgania wału o niskiej częstotliwości takie, że po godzinie pracy mam uczucie mrowienia w rękach.
Nie jestem aż takim fanem tej firmy ale narzędzie na razie bezawaryjne.
Na moje potrzeby w zupełności wystarcza

G
arek 2008-05-20 00:00

Re:Kupno kosy spalinowej

Po prostu musisz zdecydować czy chcesz mieć kosę dobrą czy
tanią bo połączyć się tego nieda.Ja kupiłem sobie homolite (była dość tania 300 zł mniej od sztila tej samej mocy)ale
drugi raz bym tego nie zrobił,bo co dobre to musi kosztować.pozdro.

1

Producenci :