Która wiertarka do 500 zł.

G
Jack 2015-04-01 21:04

Która wiertarka do 500 zł.

Witam.

Od dłuższego czasu noszę się z zamiarem zakupu porządnej wiertarki do użytku prywatnego.
Generalnie chciałbym coś co posłuży długie lata, może nie tylko mnie ale może też moim dzieciom (w tej chwili nie mam żadnych - mam 24 lata, ale lubię te historie gdy ktoś wyciąga jakieś stare, nieco podrdzewiałe narzędzie np. Knipexa ze skrzynki dziadka, które sprawują się o niebo lepiej niż jakieś marketowe krzykliwo-żółte cudo).

Miotam się pomiędzy tymi trzema:
- Makita HP2050
- Kress 850 SBLR-2
- Metabo SBE-760

Kusi mnie bardzo ten Kress, jestem szczęśliwym posiadaczem szlifierki Proxxona, firmy która przekonała mnie do fantastyczności niemieckich firm rodzinnych typu Miele, Voith, Liebherr. Słyszałem jednak wielokrotnie, że jeśli wiertarka to Metabo. Makita najmniej mnie nęci, ale jeśli mnie przekonacie, że to najlepszy wybór to się dostosuję.

G
Michal 2015-04-02 11:03

Re: Która wiertarka do 500 zł.

Ponoc ten kress jest calkiem spoko, slyszalem dobre poinie ale sma nie uzywalem to niewiem. Polecam za to Makite bo mam sprawdzona. Dobrze chodzi na wysokich obrotach, nawet z mosieznymi szczotkami do czyszczenia. Naprawe mnie zaskoncyzla pozytywnie. Jeszcze nie probowalem w metalu wiercic, ale jak bd mial mozliwoosc to chetnie wyprobuje, bo podobno sobie radzi. No i na moje korzystma cena

G
Mike 2015-04-02 12:26

Re: Która wiertarka do 500 zł.

Również polecam Makitę. Ale w sumie każda się sprawdzi do użytku domowego. Brałbym tę która ci bardziej w dłoni leży.
Z takich szczegółów to Makita najstarszy model sprawdzony praktycznie się nie psuje. W Kress nie podoba mi się tylko ten uchwyt narzędziowy(plastik). A Metabo jest z tańszej serii, która jest mało sprawdzona i gorzej wyposażona. Ale w domu i tak nie wykorzystasz do bólu żadnej z nich.

G
Jack 2015-04-02 13:14

Re: Która wiertarka do 500 zł.

Tak sądziłem, że postawicie na Makite.
Więc postanowione.

PS. Wiem, że do użytku domowego to może to przesada, ale po prostu lubię dobre rzeczy, które służą z zapasem.
Tak, aby pracowało się gładko.
Dzięki.

k
karol.janik 2015-04-15 14:49

Re: Która wiertarka do 500 zł.

dokonałeś dobrego wyboru :) też lubie porządne rzeczy tego typu które posłużą na lata a nie na chwile :)

1